February 10, 2020
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Daniel Edwards JR Winter Park 11.14 10
2 Dacarri Allen-Johnson SR Jones 11.39 8
3 Amari Turner FR Seminole (Sanford) 11.39 6
4 Dortez King SO Winter Park 11.40 5
5 Jadan Robinson SR Jones 11.46 4
6 Jayden Ward JR Orlando Christian Prep 11.55 3
7 Joshua Odimegwu SR Hagerty 11.55 2
8 Marseille Taylor JR Seminole (Sanford) 11.57 1
9 Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) 11.59 -
10 Jayden Gillens FR Jones 11.69 -
11 Jimmy Horn JR Seminole (Sanford) 11.72 -
12 Lavonne Hunter JR Seminole (Sanford) 11.74 -
13 Aviance Williams SO Jones 11.79 -
14 Ryan Farwig SO Hagerty 11.86 -
15 Demarion Jenkins 8 Orlando Christian Prep 11.90 -
16 Marshae McDonald FR Lake Howell 11.91 -
17 Zanye Brown SR Lake Howell 11.92 -
18 Junior Anderson SR Master's Academy (Oviedo) 11.92 -
19 Blake Cain SR Winter Park 11.98 -
20 Gilbert Alexis Garcia 8 Orlando Christian Prep 12.05 -
20 Christian Mercado JR First Academy (Orlando) 12.05 -
22 Michael Garan JR Hagerty 12.05 -
23 Tyler McArdle JR First Academy (Orlando) 12.05 -
24 Mendez Jean Baptiste SR Jones 12.08 -
25 ScottSterle Sterle JR Lyman 12.10 -
26 Jeremy Frederick JR Hagerty 12.12 -
27 Antwone Felix SO Hagerty 12.17 -
28 Javis Ward JR Orlando Christian Prep 12.21 -
29 Thompson Miller FR Winter Park 12.29 -
30 Rashawn Bouey FR Trinity Prep 12.31 -
31 Jabari Smith FR Jones 12.31 -
32 Brady Palmer JR Lyman 12.42 -
33 Wes Kim JR Trinity Prep 12.44 -
34 Keion Augustin JR Lake Howell 12.50 -
35 Vahakn Mannogian JR Orangewood Christian 12.54 -
36 Teneil Jarvis SO Crooms 12.61 -
37 David Qin SR Trinity Prep 12.62 -
38 Joseph Pritts SO Hagerty 12.63 -
39 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 12.68 -
40 Andrew Aponte SR Orangewood Christian 12.68 -
41 Jackson Salinas FR Trinity Prep 12.81 -
42 Chris Sepe SO Father Lopez 12.86 -
43 Jarius Curry SO Lake Howell 12.88 -
44 Donnell (DJ) Johnson FR Orangewood Christian 12.93 -
45 Darius Wells SO Crooms 12.97 -
46 Jett Jacobs SO Orangewood Christian 13.03 -
47 Samuel Ross-Muller JR Lake Howell 13.04 -
48 Zhyan Karioki FR Orlando Christian Prep 13.06 -
49 Brian Thomas FR Orlando Christian Prep 13.21 -
50 Orion Howell SR Father Lopez 13.47 -
51 Jason Tenczar FR First Academy (Orlando) 13.47 -
52 Christian Wagenknecht FR First Academy (Orlando) 13.58 -
53 Nicholas Thomas JR Lyman 13.78 -
54 Nick Kohm SO Trinity Prep 13.79 -
54 Nick Slayne SO Father Lopez 13.79 -
56 Dylan Bean SR Trinity Prep 13.86 -
57 Christopher Millikan FR Crooms 13.88 -
58 Zachary Mellen FR Orangewood Christian 14.01 -
59 Nicholas Mateo SO Father Lopez 14.14 -
60 Alejandro Lopez-de-Arco SR Master's Academy (Oviedo) 14.22 -
61 Tanner Wilbanks FR Master's Academy (Oviedo) 14.44 -
62 Zayne Sotolongo FR Father Lopez 14.69 -
63 Trey Butler FR Trinity Prep 15.02 -
64 Noah Belinger JR Father Lopez 15.53 -
65 Marquis Foster SO Crooms 15.55 -
66 Conner Vosburgh FR Trinity Prep 15.69 -
  Keoni Anthony SR First Academy (Orlando) DNF   
  Ja Marii Pringle SR Winter Park DNS   
  Anthony Sosa FR Lake Howell DNS   
  Braden Giambalvo SO Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Jahim Matus SO Winter Park DNS   
  Xzavier Love JR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Daniel Edwards JR Winter Park 11.14 10
2 Dacarri Allen-Johnson SR Jones 11.39 8
3 Amari Turner FR Seminole (Sanford) 11.39 6
4 Dortez King SO Winter Park 11.40 5
5 Jadan Robinson SR Jones 11.46 4
7 Joshua Odimegwu SR Hagerty 11.55 2
9 Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) 11.59 -
24 Mendez Jean Baptiste SR Jones 12.08 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Marseille Taylor JR Seminole (Sanford) 11.57 1
11 Jimmy Horn JR Seminole (Sanford) 11.72 -
12 Lavonne Hunter JR Seminole (Sanford) 11.74 -
18 Junior Anderson SR Master's Academy (Oviedo) 11.92 -
19 Blake Cain SR Winter Park 11.98 -
23 Tyler McArdle JR First Academy (Orlando) 12.05 -
  Keoni Anthony SR First Academy (Orlando) DNF   
  Ja Marii Pringle SR Winter Park DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Christian Mercado JR First Academy (Orlando) 12.05 -
22 Michael Garan JR Hagerty 12.05 -
26 Jeremy Frederick JR Hagerty 12.12 -
29 Thompson Miller FR Winter Park 12.29 -
35 Vahakn Mannogian JR Orangewood Christian 12.54 -
37 David Qin SR Trinity Prep 12.62 -
  Jahim Matus SO Winter Park DNS   
  Xzavier Love JR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ryan Farwig SO Hagerty 11.86 -
17 Zanye Brown SR Lake Howell 11.92 -
20 Gilbert Alexis Garcia 8 Orlando Christian Prep 12.05 -
30 Rashawn Bouey FR Trinity Prep 12.31 -
38 Joseph Pritts SO Hagerty 12.63 -
40 Andrew Aponte SR Orangewood Christian 12.68 -
42 Chris Sepe SO Father Lopez 12.86 -
46 Jett Jacobs SO Orangewood Christian 13.03 -
Boys' 100 Meters Section 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jayden Gillens FR Jones 11.69 -
27 Antwone Felix SO Hagerty 12.17 -
32 Brady Palmer JR Lyman 12.42 -
43 Jarius Curry SO Lake Howell 12.88 -
51 Jason Tenczar FR First Academy (Orlando) 13.47 -
52 Christian Wagenknecht FR First Academy (Orlando) 13.58 -
53 Nicholas Thomas JR Lyman 13.78 -
64 Noah Belinger JR Father Lopez 15.53 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Marshae McDonald FR Lake Howell 11.91 -
31 Jabari Smith FR Jones 12.31 -
33 Wes Kim JR Trinity Prep 12.44 -
34 Keion Augustin JR Lake Howell 12.50 -
39 Mitchell Schiller SO Master's Academy (Oviedo) 12.68 -
41 Jackson Salinas FR Trinity Prep 12.81 -
60 Alejandro Lopez-de-Arco SR Master's Academy (Oviedo) 14.22 -
62 Zayne Sotolongo FR Father Lopez 14.69 -
Boys' 100 Meters Section 7
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 ScottSterle Sterle JR Lyman 12.10 -
44 Donnell (DJ) Johnson FR Orangewood Christian 12.93 -
48 Zhyan Karioki FR Orlando Christian Prep 13.06 -
49 Brian Thomas FR Orlando Christian Prep 13.21 -
54 Nick Slayne SO Father Lopez 13.79 -
59 Nicholas Mateo SO Father Lopez 14.14 -
61 Tanner Wilbanks FR Master's Academy (Oviedo) 14.44 -
  Anthony Sosa FR Lake Howell DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jayden Ward JR Orlando Christian Prep 11.55 3
15 Demarion Jenkins 8 Orlando Christian Prep 11.90 -
45 Darius Wells SO Crooms 12.97 -
47 Samuel Ross-Muller JR Lake Howell 13.04 -
50 Orion Howell SR Father Lopez 13.47 -
56 Dylan Bean SR Trinity Prep 13.86 -
65 Marquis Foster SO Crooms 15.55 -
66 Conner Vosburgh FR Trinity Prep 15.69 -
Boys' 100 Meters Section 9
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Aviance Williams SO Jones 11.79 -
28 Javis Ward JR Orlando Christian Prep 12.21 -
36 Teneil Jarvis SO Crooms 12.61 -
54 Nick Kohm SO Trinity Prep 13.79 -
57 Christopher Millikan FR Crooms 13.88 -
58 Zachary Mellen FR Orangewood Christian 14.01 -
63 Trey Butler FR Trinity Prep 15.02 -
  Braden Giambalvo SO Master's Academy (Oviedo) DNS