March 12, 2020
|
Villages - The Villages, FL

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Chance Glanton JR Taylor County 16.36 26.88 24.31 22.44 23.37 22.67 21.97 10
2 Chavaris Dumas SO Interlachen 22.09 29.22 17.34 27.55 23.75 29.22 27.79 8
3 C'ontrae Clark JR Palatka 21.63 20.21 23.54 21.63 23.77 22.11 29.72 6
4 Alejandro Serrano   Villages 28.94 20.09 29.17 26.07 23.91 16.74 28.22 5
5 Q'juan Nelson JR Palatka 17.26 16.78 19.17 17.26 23.96 24.20 22.77 4
6 Isaiah Green Senior Mount Dora 29.56 21.39 19.23 20.91 24.03 27.40 18.75 3
7 Kenneth Norris SR Crystal River 19.48 28.37 18.76 31.26 24.04 26.45 17.55 2
8 Herbert Welch   Mount Dora 26.57 22.70 20.77 22.46 24.15 20.53 21.98 1
9 Aundry Williams SO Interlachen 24.06 21.39 21.39 18.23 24.30 22.36 31.35 -
10 Jaden Anderson JR Eustis 25.39 23.91 24.41 26.63 24.65 21.94 28.84 -
11 Queny Reynonce JR Eustis 28.69 30.17 19.05 28.94 24.73 20.04 26.22 -
11 Cesar Spikes   Eustis 29.43 20.78 18.55 18.55 24.73 18.06 27.95 -
13 Stylez Williams JR Taylor County 28.93 28.19 25.69 20.95 24.94 28.19 24.45 -
14 Zyere Williams JR Mount Dora 26.32 18.47 24.04 21.26 25.30 20.24 25.56 -
15 Kamari Cohens SR Palatka 22.19 29.33 25.50 31.11 25.50 20.40 27.03 -
16 Ludy Filamar   Leesburg 21.23 27.62 19.44 23.02 25.57 27.11 19.18 -
17 DJ More JR Chiefland 29.42 23.79 26.86 30.70 25.58 32.49 24.31 -
18 John Kepfer SR South Lake 32.78 18.96 29.97 24.59 25.61 27.92 22.28 -
19 Anthony Evalina SR Eustis 20.12 26.83 23.22 23.47 25.79 27.08 33.02 -
20 Jayden Walton   South Lake 32.73 20.00 28.31 20.26 25.97 21.04 20.26 -
21 Damian Ford   Leesburg 20.28 20.80 23.14 20.02 25.99 24.69 25.47 -
22 Charles Simmons JR Taylor County 21.35 21.09 33.06 30.46 26.03 28.90 33.58 -
23 Joshua Cargill JR South Lake 33.42 26.64 31.86 24.03 26.11 24.29 25.85 -
24 Lane Sheffield   Palatka 31.74 21.96 28.31 33.60 26.45 19.58 21.69 -
25 Milton Canty JR Interlachen 30.02 23.91 24.70 21.52 26.56 25.77 22.58 -
26 Audric Rojas SO Villages 23.70 31.69 32.76 34.09 26.63 23.17 31.43 -
27 Aiden Samano JR Taylor County 22.21 33.72 29.71 33.19 26.76 25.69 25.43 -
28 Darrell Polite SR Interlachen 33.15 29.31 27.67 28.22 27.39 32.87 20.55 -
29 Robert Woodall   Umatilla 26.98 26.98 32.76 24.51 27.53 35.52 26.43 -
30 Nicholas Kotulak SO South Lake 23.44 27.02 21.51 33.36 27.57 28.68 23.16 -
31 Kelvin Caldwell   Leesburg 22.75 30.24 25.25 20.81 27.74 19.42 36.07 -
  Jaiden Coleman SO Chiefland NT NT NT NT NT NT NT   
  Seth Minder   Crystal River NT NT NT NT NT NT NT   
  Carson York   Trinity Catholic NT NT NT NT NT NT NT   
  Aiden Chittum   Trinity Catholic NT NT NT NT NT NT NT   
  Steven Thompson 3 Crystal River NT NT NT NT NT NT NT   
  Chase Oliver   Trinity Catholic NT NT NT NT NT NT NT   
  Gabriel McKinney 3 Crystal River NT NT NT NT NT NT NT   
  Beau Beard   Trinity Catholic NT NT NT NT NT NT NT   
  Darrien Dabney Senior Leesburg NT NT NT NT NT NT NT   
  kyle chambers   West Port NT NT NT NT NT NT NT   
  Alex Rixie   Villages NT NT NT NT NT NT NT   
  Joseph Miller Senior Villages NT NT NT NT NT NT NT   
  David Harris SR Mount Dora NT NT NT NT NT NT NT   
  Justin Sombelon   First Academy (Leesburg) NT NT NT NT NT NT NT   
  Shai'Hem Thomas   Dunnellon NT NT NT NT NT NT NT   
  Ricardo Jimenez Senior Dunnellon NT NT NT NT NT NT NT   
  Avondre Sutherland SR Dunnellon NT NT NT NT NT NT NT   
  Tinnibu Hollis Jr. SR Dunnellon NT NT NT NT NT NT NT   
  Cameron Bonds Senior Umatilla NT NT NT NT NT NT NT   
  Ja'lan Griffin JR Umatilla NT NT NT NT NT NT NT   
  Brandon Barry   Umatilla NT NT NT NT NT NT NT   
  Ordonte Miller SR West Port NT NT NT NT NT NT NT   
  Xavier Anderson SR West Port NT NT NT NT NT NT NT   
  Kenneth Iyamu SR West Port NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Zyere Williams JR Mount Dora 30.11 25.30 29.10 -
16 Ludy Filamar   Leesburg 29.67 25.57 22.76 -
24 Lane Sheffield   Palatka 25.93 26.45 30.42 -
31 Kelvin Caldwell   Leesburg 31.07 27.74 23.31 -
  kyle chambers   West Port NT NT NT   
  Shai'Hem Thomas   Dunnellon NT NT NT   
  Aiden Chittum   Trinity Catholic NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Aundry Williams SO Interlachen 28.68 19.20 24.30 21.87 -
23 Joshua Cargill JR South Lake 20.11 20.89 26.11 18.80 -
25 Milton Canty JR Interlachen 25.77 22.31 26.56 20.46 -
29 Robert Woodall   Umatilla 26.98 24.51 27.53 26.98 -
  Kenneth Iyamu SR West Port NT NT NT NT   
  Ricardo Jimenez Senior Dunnellon NT NT NT NT   
  Carson York   Trinity Catholic NT NT NT NT   
  Beau Beard   Trinity Catholic NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Charles Simmons JR Taylor County 24.47 25.25 21.61 26.03 33.06 -
26 Audric Rojas SO Villages 23.70 33.03 19.18 26.63 21.04 -
27 Aiden Samano JR Taylor County 31.85 18.74 32.92 26.76 31.85 -
28 Darrell Polite SR Interlachen 25.20 29.31 21.37 27.39 30.68 -
30 Nicholas Kotulak SO South Lake 26.20 31.99 21.78 27.57 33.92 -
  Alex Rixie   Villages NT NT NT NT NT   
  Jaiden Coleman SO Chiefland NT NT NT NT NT   
  Chase Oliver   Trinity Catholic NT NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Jaden Anderson JR Eustis 29.34 30.32 23.17 24.65 -
11 Queny Reynonce JR Eustis 26.96 30.67 20.04 24.73 -
11 Cesar Spikes   Eustis 31.91 20.28 29.19 24.73 -
13 Stylez Williams JR Taylor County 22.20 25.69 22.20 24.94 -
17 DJ More JR Chiefland 22.77 28.14 18.17 25.58 -
18 John Kepfer SR South Lake 32.53 28.43 29.46 25.61 -
20 Jayden Walton   South Lake 23.64 29.35 27.79 25.97 -
  Justin Sombelon   First Academy (Leesburg) NT NT NT NT   
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Chavaris Dumas SO Interlachen 27.55 23.75 8
7 Kenneth Norris SR Crystal River 18.76 24.04 2
15 Kamari Cohens SR Palatka 31.11 25.50 -
21 Damian Ford   Leesburg 31.19 25.99 -
  Ordonte Miller SR West Port NT NT   
  Darrien Dabney Senior Leesburg NT NT   
  Gabriel McKinney 3 Crystal River NT NT   
  Seth Minder   Crystal River NT NT   
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chance Glanton JR Taylor County 23.37 10
3 C'ontrae Clark JR Palatka 23.77 6
5 Q'juan Nelson JR Palatka 23.96 4
6 Isaiah Green Senior Mount Dora 24.03 3
8 Herbert Welch   Mount Dora 24.15 1
19 Anthony Evalina SR Eustis 25.79 -
  Joseph Miller Senior Villages NT   
  Steven Thompson 3 Crystal River NT   
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Alejandro Serrano   Villages 30.37 17.46 23.91 23.91 5
  Xavier Anderson SR West Port NT NT NT NT   
  Brandon Barry   Umatilla NT NT NT NT   
  Ja'lan Griffin JR Umatilla NT NT NT NT   
  Cameron Bonds Senior Umatilla NT NT NT NT   
  Tinnibu Hollis Jr. SR Dunnellon NT NT NT NT   
  Avondre Sutherland SR Dunnellon NT NT NT NT   
  David Harris SR Mount Dora NT NT NT NT