March 12, 2020
|
Villages - The Villages, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicholas Rivera Senior Villages 4:43.72 10
2 Cody Thompson 3 Crystal River 4:50.47 8
3 Cooper Krug SR South Lake 4:50.52 6
4 James Bellamy SR Palatka 4:57.47 5
5 Dain Braun JR Villages 4:57.98 4
6 Fernando Fuentes-Diaz Senior Mount Dora 5:03.63 3
7 Austin Langford   Eustis 5:04.35 2
8 Brock Money   Leesburg 5:07.57 1
9 Dylan Rivera SR Mount Dora 5:08.05 -
10 Maximus Stansfield SR South Lake 5:10.02 -
11 Preston Smith JR South Lake 5:26.25 -
12 Glendy Sierra SR Villages 5:29.76 -
13 Nile Myers JR Mount Dora 5:31.45 -
14 Jahir Flemmings JR Eustis 5:37.62 -
15 Brandon Lewis JR Palatka 5:42.94 -
16 Jared Del Mundo JR Eustis 5:44.66 -
17 Christian Mendez   Leesburg 5:57.70 -
18 Mcfelix Agbo   Villages 6:03.66 -
19 Kenny Witkowich JR Crystal River 6:06.78 -
20 Brock Stephens JR Mount Dora 6:08.34 -
21 Adam Olalde JR Interlachen 6:09.23 -
22 James Raines Junior Chiefland 6:09.56 -
23 Henigsmith Jordan SO Umatilla 6:14.81 -
24 Alex Roble SR Interlachen 6:18.16 -
25 Ryan Champagne   Leesburg 6:29.96 -
26 Blake Ginestra JR First Academy (Leesburg) 6:41.67 -
27 Kevin Morgan SR Crystal River 7:51.33 -
  Ian Buckingham JR Crystal River NT   
  Cody Cuppels   Leesburg NT   
  Jonathan Cannon Senior Chiefland NT   
  Andrew Petrella Senior Trinity Catholic NT   
  Adrian Mendez   Trinity Catholic NT   
  Anthony Anzalone SO Palatka NT   
  Matthew Saunders JR West Port NT   
  Paul Murphy   West Port NT   
  Garrett Hinckley SO Dunnellon NT   
  Daniel Cruz JR Dunnellon NT   
  David Serfass FR First Academy (Leesburg) NT   
  Joey Mera   First Academy (Leesburg) NT   
  Chance Champion SR Interlachen NT   
  kyle verdi JR West Port NT   
  Zachary Dolan SR Interlachen NT   
  Omarion Wilson SR Palatka NT   
  Efrain Chavez   West Port NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jahir Flemmings JR Eustis 5:37.62 -
17 Christian Mendez   Leesburg 5:57.70 -
18 Mcfelix Agbo   Villages 6:03.66 -
19 Kenny Witkowich JR Crystal River 6:06.78 -
21 Adam Olalde JR Interlachen 6:09.23 -
22 James Raines Junior Chiefland 6:09.56 -
24 Alex Roble SR Interlachen 6:18.16 -
25 Ryan Champagne   Leesburg 6:29.96 -
26 Blake Ginestra JR First Academy (Leesburg) 6:41.67 -
27 Kevin Morgan SR Crystal River 7:51.33 -
  Jonathan Cannon Senior Chiefland NT   
  Omarion Wilson SR Palatka NT   
  Zachary Dolan SR Interlachen NT   
  Efrain Chavez   West Port NT   
  Chance Champion SR Interlachen NT   
  Joey Mera   First Academy (Leesburg) NT   
  David Serfass FR First Academy (Leesburg) NT   
  Daniel Cruz JR Dunnellon NT   
  Garrett Hinckley SO Dunnellon NT   
  Paul Murphy   West Port NT   
  Matthew Saunders JR West Port NT   
  Adrian Mendez   Trinity Catholic NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nicholas Rivera Senior Villages 4:43.72 10
2 Cody Thompson 3 Crystal River 4:50.47 8
3 Cooper Krug SR South Lake 4:50.52 6
4 James Bellamy SR Palatka 4:57.47 5
5 Dain Braun JR Villages 4:57.98 4
6 Fernando Fuentes-Diaz Senior Mount Dora 5:03.63 3
7 Austin Langford   Eustis 5:04.35 2
8 Brock Money   Leesburg 5:07.57 1
9 Dylan Rivera SR Mount Dora 5:08.05 -
10 Maximus Stansfield SR South Lake 5:10.02 -
11 Preston Smith JR South Lake 5:26.25 -
12 Glendy Sierra SR Villages 5:29.76 -
13 Nile Myers JR Mount Dora 5:31.45 -
15 Brandon Lewis JR Palatka 5:42.94 -
16 Jared Del Mundo JR Eustis 5:44.66 -
20 Brock Stephens JR Mount Dora 6:08.34 -
23 Henigsmith Jordan SO Umatilla 6:14.81 -
  Ian Buckingham JR Crystal River NT   
  Cody Cuppels   Leesburg NT   
  Anthony Anzalone SO Palatka NT   
  kyle verdi JR West Port NT   
  Andrew Petrella Senior Trinity Catholic NT