March 12, 2020
|
Villages - The Villages, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Steven Thompson 3 Crystal River 2:03.01 10
2 Daniel Holliday JR Crystal River 2:06.29 8
3 Talon Richardson SR South Lake 2:06.50 6
4 Seth Adams SR Villages 2:08.64 5
5 Dylan Rivera SR Mount Dora 2:10.63 4
6 James Bellamy SR Palatka 2:12.70 3
7 Fernando Fuentes-Diaz Senior Mount Dora 2:13.55 2
8 Sebastian Sexton   Eustis 2:14.16 1
9 Austin Langford   Eustis 2:16.28 -
10 Luke Stockman Senior Chiefland 2:16.74 -
11 Justin Rodriguez   Mount Dora 2:21.00 -
12 Braeden Brauman JR Palatka 2:22.20 -
13 Jahir Flemmings JR Eustis 2:22.73 -
14 Niko Carrasco   Leesburg 2:24.90 -
15 Mitchell Bell SR Villages 2:27.33 -
16 Latavion Wright SO Palatka 2:31.22 -
17 Kriston Mack SO Palatka 2:31.97 -
18 James Dixon III SO Mount Dora 2:32.23 -
19 Henigsmith Jordan SO Umatilla 2:38.70 -
20 Kalebs Pritchard SO Chiefland 2:38.74 -
21 Parker Lange SR Umatilla 2:44.27 -
22 Tyler Yarian   Umatilla 2:50.70 -
23 Dylan Gaffney JR Interlachen 2:54.96 -
24 Bruce Meurer   Umatilla 2:57.68 -
25 Gus Roberts   Chiefland 2:59.08 -
26 Ethan Head SO Villages 3:01.08 -
  Phillip Telgen   Chiefland NT   
  Adrian Sutcliffe   West Port NT   
  Kieran Ball SO West Port NT   
  Gavin Martinez   Leesburg NT   
  alexander loria SO West Port NT   
  Josiah Greene-Mitchell   Leesburg NT   
  Ryan Champagne   Leesburg NT   
  Caleb Leware Senior First Academy (Leesburg) NT   
  Michael Perine   West Port NT   
  Jalen Malcolm   Dunnellon NT   
  Vidal Aguiler JR Villages NT   
  Zachary Dolan SR Interlachen NT   
  Chance Champion SR Interlachen NT   
  Wanyaa' Morris   Dunnellon NT   
  Garrett Hinckley SO Dunnellon NT   
  Adrian Mendez   Trinity Catholic NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Seth Adams SR Villages 2:08.64 5
14 Niko Carrasco   Leesburg 2:24.90 -
15 Mitchell Bell SR Villages 2:27.33 -
16 Latavion Wright SO Palatka 2:31.22 -
20 Kalebs Pritchard SO Chiefland 2:38.74 -
21 Parker Lange SR Umatilla 2:44.27 -
22 Tyler Yarian   Umatilla 2:50.70 -
23 Dylan Gaffney JR Interlachen 2:54.96 -
24 Bruce Meurer   Umatilla 2:57.68 -
25 Gus Roberts   Chiefland 2:59.08 -
26 Ethan Head SO Villages 3:01.08 -
  Gavin Martinez   Leesburg NT   
  Zachary Dolan SR Interlachen NT   
  Chance Champion SR Interlachen NT   
  Michael Perine   West Port NT   
  Wanyaa' Morris   Dunnellon NT   
  Jalen Malcolm   Dunnellon NT   
  Adrian Sutcliffe   West Port NT   
  Kieran Ball SO West Port NT   
  alexander loria SO West Port NT   
  Adrian Mendez   Trinity Catholic NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Steven Thompson 3 Crystal River 2:03.01 10
2 Daniel Holliday JR Crystal River 2:06.29 8
3 Talon Richardson SR South Lake 2:06.50 6
5 Dylan Rivera SR Mount Dora 2:10.63 4
6 James Bellamy SR Palatka 2:12.70 3
7 Fernando Fuentes-Diaz Senior Mount Dora 2:13.55 2
8 Sebastian Sexton   Eustis 2:14.16 1
9 Austin Langford   Eustis 2:16.28 -
10 Luke Stockman Senior Chiefland 2:16.74 -
11 Justin Rodriguez   Mount Dora 2:21.00 -
12 Braeden Brauman JR Palatka 2:22.20 -
13 Jahir Flemmings JR Eustis 2:22.73 -
17 Kriston Mack SO Palatka 2:31.97 -
18 James Dixon III SO Mount Dora 2:32.23 -
19 Henigsmith Jordan SO Umatilla 2:38.70 -
  Ryan Champagne   Leesburg NT   
  Josiah Greene-Mitchell   Leesburg NT   
  Caleb Leware Senior First Academy (Leesburg) NT   
  Phillip Telgen   Chiefland NT   
  Garrett Hinckley SO Dunnellon NT   
  Vidal Aguiler JR Villages NT