May 3-4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 4 x 800m Relay 4A Varsity

Top↑
PL PL TEAM TEAM ATHLETESATHLETESTIMETIMESCSC
1.22.OviedoSpanish RiverMamush Galloway, Samuel Austin, Kayamo Galloway, Angel ViciosoJason Davis, Keegan Simms, Shain McDonald, Vernon Quinn7:45.952 7:45.952 7810 126
2.20.Miami ColumbusSpanish RiverNicolas Aixala, Kevin Kergean, Malcolm Brown, Sebastien CantaveDaniel Barron, Hunter McAdams, Joshua Bernard, Dominic Acosta7:54.7131 12:07:56.0973 988 -
3.9.Flagler Palm CoastBuchholzShawn Gordon, Darrell Thomas, John Dahlberg, Jacob MileyRedwimy Noel, Trent Shackelford, Cole Parnell, Joab Francois12:07:56.0973 7:45.952 14666 988
4.16.SarasotaLake BrantleyNoah Oconnor, Adrien Zambaux, Alan Galicia-Romero, Benjamin HartvigsenJesus Clemente, Manuel Ramos, Kenneth Williams, Aiden Arnold7:58.79 7:58.79 15 -
5.24.PiperWhartonLonnell Johnson, Ethan Hanna, Sukeil Foucha, Humberto RamirezRedwimy Noel, Trent Shackelford, Cole Parnell, Joab Francois7:59.39 7:54.7131 46 -
6.17.ApopkaWellingtonJackson Davis, Jevon Clarke, Aaron Bracy, Rudy GatlingDaniel Barron, Hunter McAdams, Joshua Bernard, Dominic Acosta49:08:00.17 8:15.63 83 -
7.17.Miami SouthridgeNorth PortJason Davis, Keegan Simms, Shain McDonald, Vernon QuinnJosue Reyes, Jared Hammill, Anthony Stephens, Nehemiah Rivers8:00.3608 7:45.952 722 -
8.11.Lake BrantleyGeorge SteinbrennerRedwimy Noel, Trent Shackelford, Cole Parnell, Joab FrancoisLonnell Johnson, Ethan Hanna, Sukeil Foucha, Humberto Ramirez8:01.41 8:03.3591 126 -
9.20.Fleming IslandSeminole RidgeJared Ashe, Trystan Ayers, Jacob Ashe, Landon OppJesus Clemente, Manuel Ramos, Kenneth Williams, Aiden Arnold8:03.0606 8:03.3591 - 83
10.10.WindermereOviedoLiam Pirie, Carter Rowe, Onix Ortiz, Noah EllenbackJosue Reyes, Jared Hammill, Anthony Stephens, Nehemiah Rivers8:03.3591 8:20.35 - 7810
11.22.West OrangePiperChristian Pierre-Paul, Nicholas Miller, Rajay Preddie, Colton BerquistBrady Zimmerman, Gavin Bendross, Johnnie Salter, Thomas Townley36:08:04.536 7:58.79 - -
12.5.WhartonWest OrangeJosue Reyes, Jared Hammill, Anthony Stephens, Nehemiah RiversLiam Pirie, Carter Rowe, Onix Ortiz, Noah Ellenback8:04.649 8:14.03 - 126
13.20.Seminole RidgeSarasotaMatron Thornton, Nicolas Pieroni, Matthew Zimmerman, Kyle HareJackson Davis, Jevon Clarke, Aaron Bracy, Rudy Gatling1:08:05.315 8:04.649 - -
14.18.Fort LauderdaleNorth PortForest Adams, Alphonso Richie-Ball, Michael Fiore, Jempsky JosephJackson Davis, Jevon Clarke, Aaron Bracy, Rudy Gatling8:06.4535 8:11.39 - -
15.11.George SteinbrennerSarasotaBlake Walker, Lincoln Frey, Will Merritt, Paul ForemanMusa Rigaba, William DeJesus, Marcus Brown, Godswill Agim8:07.94 49:08:11.0018 - -
16.15.South DadeWindermereMusa Rigaba, William DeJesus, Marcus Brown, Godswill AgimLiam Pirie, Carter Rowe, Onix Ortiz, Noah Ellenback8:08.356 7:58.79 - 14666
17.4.NewsomeMiami ColumbusDaniel Barron, Hunter McAdams, Joshua Bernard, Dominic AcostaGreg Kovacs, Alec Kwon, Will Noonan, Ethan Bar-Nur49:08:11.0018 7:45.952 - -
18.6.Martin CountyWhartonRyan Ziskinder, Travis Arnold, Adam Ziskinder, William BuntinShawn Gordon, Darrell Thomas, John Dahlberg, Jacob Miley8:11.39 49:08:00.17 - -
19.19.Lake NonaGeorge SteinbrennerJesus Clemente, Manuel Ramos, Kenneth Williams, Aiden ArnoldMamush Galloway, Samuel Austin, Kayamo Galloway, Angel Vicioso58:08:11.88 58:08:11.88 - -
20.17.George JenkinsWindermereBrady Zimmerman, Gavin Bendross, Johnnie Salter, Thomas TownleyBlake Walker, Lincoln Frey, Will Merritt, Paul Foreman8:12.44 8:03.3591 - 126
21.1.Spanish RiverApopkaGreg Kovacs, Alec Kwon, Will Noonan, Ethan Bar-NurMusa Rigaba, William DeJesus, Marcus Brown, Godswill Agim8:14.03 8:08.356 - 988
22.3.BuchholzSpanish RiverBailey Tucker, Nathan Bailes, Luke Alexander, Kiran JaishankarBailey Tucker, Nathan Bailes, Luke Alexander, Kiran Jaishankar8:15.051 8:04.649 - 988
23.23.North PortMartin CountyAyvel Khoroshenko, Alvaro Amaya, Ruben Rodriguez, Joseph SmithJared Ashe, Trystan Ayers, Jacob Ashe, Landon Opp8:15.63 58:08:11.88 - 722
24.9.WellingtonNorth PortRodolph Adonis, Christian Previlma, Charles Richardson, Tyler AsuncionRodolph Adonis, Christian Previlma, Charles Richardson, Tyler Asuncion8:20.35 8:15.051 - -
4 x 800m Relay 4A Varsity Section 1
PLPLPLPLPLTEAMTEAMTEAMTEAMTEAMATHLETES ATHLETES ATHLETES ATHLETES ATHLETES TIMETIMETIMETIMETIMESCSCSCSCSC
20.7.13.7.13.Seminole RidgeMiami SouthridgeLake NonaFort LauderdaleSpanish River Ziskinder, Arnold, Ziskinder, Buntin Davis, Simms, McDonald, Quinn Ziskinder, Arnold, Ziskinder, Buntin Adonis, Previlma, Richardson, Asuncion Adams, Richie-Ball, Fiore, Joseph6:08:05.3111:08:00.366732:08:11.8889:08:11.39517:08:06.4545-6629---
20.10.7.17.10.South DadeWindermereSouth DadeMartin CountyWellington Adonis, Previlma, Richardson, Asuncion Pirie, Rowe, Ortiz, Ellenback Ziskinder, Arnold, Ziskinder, Buntin Thornton, Pieroni, Zimmerman, Hare Ziskinder, Arnold, Ziskinder, Buntin11:08:00.36678:03.35408:03.354011:08:00.36679:08:11.395-----
24.13.20.14.18.Lake NonaSeminole RidgeSouth DadeMartin CountySeminole Ridge Kovacs, Kwon, Noonan, Bar-Nur Thornton, Pieroni, Zimmerman, Hare Kovacs, Kwon, Noonan, Bar-Nur Barron, McAdams, Bernard, Acosta Adams, Richie-Ball, Fiore, Joseph17:08:06.45456:08:05.319:08:11.39517:08:06.45453:08:08.351-----
7.14.10.19.16.South DadeFort LauderdaleLake NonaNewsomeNorth Port Thornton, Pieroni, Zimmerman, Hare Adams, Richie-Ball, Fiore, Joseph Adams, Richie-Ball, Fiore, Joseph Zimmerman, Bendross, Salter, Townley Clemente, Ramos, Williams, Arnold4:08:11.0017:08:06.45458:12.4438:14.038:15.637-----
14.16.17.10.24.Fort LauderdaleSouth DadeFort LauderdaleSouth DadeFort Lauderdale Clemente, Ramos, Williams, Arnold Rigaba, DeJesus, Brown, Agim Kovacs, Kwon, Noonan, Bar-Nur Barron, McAdams, Bernard, Acosta Adonis, Previlma, Richardson, Asuncion8:12.4433:08:08.3519:08:11.3959:08:11.3959:08:11.395-----
21.17.18.10.17.Spanish RiverNewsomeWindermereMartin CountyNewsome Khoroshenko, Amaya, Rodriguez, Smith Barron, McAdams, Bernard, Acosta Khoroshenko, Amaya, Rodriguez, Smith Clemente, Ramos, Williams, Arnold Zimmerman, Bendross, Salter, Townley17:08:06.45454:08:11.008:14.0332:08:11.8888:20.35-----
24.18.14.18.16.North PortMartin CountyWellingtonMartin CountyMiami Southridge Adams, Richie-Ball, Fiore, Joseph Ziskinder, Arnold, Ziskinder, Buntin Rigaba, DeJesus, Brown, Agim Zimmerman, Bendross, Salter, Townley Davis, Simms, McDonald, Quinn4:08:11.009:08:11.3958:15.63717:08:06.45458:15.637-----
20.19.20.19.24.South DadeLake NonaSeminole RidgeSeminole RidgeSpanish River Davis, Simms, McDonald, Quinn Clemente, Ramos, Williams, Arnold Thornton, Pieroni, Zimmerman, Hare Khoroshenko, Amaya, Rodriguez, Smith Pirie, Rowe, Ortiz, Ellenback8:20.3532:08:11.8883:08:08.3514:08:11.004:08:11.00-----
16.20.19.10.20.North PortGeorge JenkinsMartin CountySeminole RidgeWindermere Khoroshenko, Amaya, Rodriguez, Smith Zimmerman, Bendross, Salter, Townley Zimmerman, Bendross, Salter, Townley Davis, Simms, McDonald, Quinn Kovacs, Kwon, Noonan, Bar-Nur8:20.358:12.4439:08:11.3958:14.033:08:08.3516629----
20.21.7.17.13.Seminole RidgeSpanish RiverSeminole RidgeWindermereLake Nona Clemente, Ramos, Williams, Arnold Kovacs, Kwon, Noonan, Bar-Nur Zimmerman, Bendross, Salter, Townley Clemente, Ramos, Williams, Arnold Barron, McAdams, Bernard, Acosta8:20.358:14.039:08:11.3958:12.4433:08:08.351-----
10.23.17.21.14.South DadeNorth PortSeminole RidgeGeorge JenkinsWellington Zimmerman, Bendross, Salter, Townley Khoroshenko, Amaya, Rodriguez, Smith Pirie, Rowe, Ortiz, Ellenback Khoroshenko, Amaya, Rodriguez, Smith Zimmerman, Bendross, Salter, Townley9:08:11.3958:15.63732:08:11.8888:03.354032:08:11.888-----
17.24.24.20.10.South DadeWellingtonMartin CountyWindermereSpanish River Adonis, Previlma, Richardson, Asuncion Adonis, Previlma, Richardson, Asuncion Thornton, Pieroni, Zimmerman, Hare Ziskinder, Arnold, Ziskinder, Buntin Clemente, Ramos, Williams, Arnold11:08:00.36678:20.358:03.35408:15.6378:15.637----6629
4 x 800m Relay 4A Varsity Section 2
PLPLTEAMTEAMATHLETES ATHLETES TIMETIMESCSC
1.4.OviedoFleming Island Galloway, Austin, Galloway, Vicioso Pierre-Paul, Miller, Preddie, Berquist7:45.9558:07.943888108810
2.12.Miami ColumbusFlagler Palm Coast Aixala, Kergean, Brown, Cantave Reyes, Hammill, Stephens, Rivers7:54.7108:04.6423889889
3.22.Flagler Palm CoastWharton Gordon, Thomas, Dahlberg, Miley Johnson, Hanna, Foucha, Ramirez42:07:56.09910:08:03.0665692-
4.8.SarasotaFleming Island Oconnor, Zambaux, Galicia-Romero, Hartvigsen Gordon, Thomas, Dahlberg, Miley7:58.7908:04.53934538810
5.15.PiperBuchholz Johnson, Hanna, Foucha, Ramirez Ashe, Ayers, Ashe, Opp7:59.39017:59.39017433453
6.4.ApopkaGeorge Steinbrenner Davis, Clarke, Bracy, Gatling Oconnor, Zambaux, Galicia-Romero, Hartvigsen8:00.1737:59.39017839-
8.11.Lake BrantleyMiami Columbus Noel, Shackelford, Parnell, Francois Ashe, Ayers, Ashe, Opp29:08:01.417:45.95547165692
9.9.Fleming IslandFlagler Palm Coast Ashe, Ayers, Ashe, Opp Davis, Clarke, Bracy, Gatling10:08:03.067:54.710-65692
11.9.West OrangeGeorge Steinbrenner Pierre-Paul, Miller, Preddie, Berquist Ashe, Ayers, Ashe, Opp8:04.5398:04.6423--
12.8.WhartonLake Brantley Reyes, Hammill, Stephens, Rivers Reyes, Hammill, Stephens, Rivers8:04.64237:45.955--
15.6.George SteinbrennerPiper Walker, Frey, Merritt, Foreman Noel, Shackelford, Parnell, Francois8:07.94388:00.173-3453
22.5.BuchholzOviedo Tucker, Bailes, Alexander, Jaishankar Gordon, Thomas, Dahlberg, Miley47:08:15.056410:08:03.06--