April 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 800m Run 4AD5 - Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Miranda SR St. Cloud 1:59.32 10
2 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:00.41 8
3 Jared Falchook FR Celebration 2:00.65 6
4 Thomas Townley JR George Jenkins 2:03.02 5
5 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:06.06 4
6 Aidan Cuddy SO St. Cloud 2:06.81 3
7 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 2:09.25 2
8 Hunter Snell SR Kathleen 2:09.88 1
9 Andrew Roney JR Celebration 2:11.48 -
10 Gavin Bendross FR George Jenkins 2:11.55 -
11 Marquise Parker JR Gateway 2:13.42 -
12 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:13.46 -
13 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:13.94 -
14 Cody Carr SR George Jenkins 2:15.42 -
15 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.61 -
16 Fredy Abreu JR Gateway 2:16.71 -
17 Andrew Carrera SR St. Cloud 2:17.04 -
18 Juanito Moreno JR Ridge Community 2:17.88 -
19 Josias Mirtyl JR Haines City 2:18.71 -
20 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:20.29 -
21 Juan Soto JR Osceola (Kissimmee) 2:26.42 -
22 Zain Moreno JR Ridge Community 2:27.37 -
23 Jeremiah Mahogany SR Kathleen 2:31.11 -
24 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 2:33.86 -
25 Braeden Crossman JR Ridge Community 2:34.28 -
26 Arnaldo Vera SO Haines City 2:36.07 -
27 Carlos Viera SO Kathleen 2:36.70 -
28 Jaden Davis JR Haines City 2:58.21 -
  Andrew Tufino SR Ridge Community DNS   
Men's 800m Run 4AD5 - Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Luis Negron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:15.61 -
16 Fredy Abreu JR Gateway 2:16.71 -
19 Josias Mirtyl JR Haines City 2:18.71 -
20 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:20.29 -
21 Juan Soto JR Osceola (Kissimmee) 2:26.42 -
22 Zain Moreno JR Ridge Community 2:27.37 -
23 Jeremiah Mahogany SR Kathleen 2:31.11 -
24 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 2:33.86 -
25 Braeden Crossman JR Ridge Community 2:34.28 -
26 Arnaldo Vera SO Haines City 2:36.07 -
27 Carlos Viera SO Kathleen 2:36.70 -
28 Jaden Davis JR Haines City 2:58.21 -
  Andrew Tufino SR Ridge Community DNS   
Men's 800m Run 4AD5 - Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Miranda SR St. Cloud 1:59.32 10
2 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 2:00.41 8
3 Jared Falchook FR Celebration 2:00.65 6
4 Thomas Townley JR George Jenkins 2:03.02 5
5 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:06.06 4
6 Aidan Cuddy SO St. Cloud 2:06.81 3
7 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 2:09.25 2
8 Hunter Snell SR Kathleen 2:09.88 1
9 Andrew Roney JR Celebration 2:11.48 -
10 Gavin Bendross FR George Jenkins 2:11.55 -
11 Marquise Parker JR Gateway 2:13.42 -
12 Edward Abisada JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:13.46 -
13 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:13.94 -
14 Cody Carr SR George Jenkins 2:15.42 -
17 Andrew Carrera SR St. Cloud 2:17.04 -
18 Juanito Moreno JR Ridge Community 2:17.88 -