April 12, 2019
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL

Boys 100m Dash 2A-D1 Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Henri Gainer SR Arnold 11.84 11.06 12.17 14.38 10
2 Damarius McGhee SO Pensacola Catholic 11.37 11.37 13.19 10.69 8
3 Quinmero Ford SR Arnold 8.75 11.51 13.47 11.97 6
4 Tyo Smith JR South Walton 13.16 11.64 12.11 13.97 5
5 Keandre Laster SO West Florida 10.52 11.69 12.75 14.15 4
6 Waymond Jordan FR Pensacola Catholic 12.32 11.84 12.67 12.32 3
7 Alexander Noble JR Arnold 11.14 11.85 9.37 12.45 2
8 Richard Scott SR South Walton 10.68 11.86 15.42 11.39 1

Boys 100m Dash 2A-D1 Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Damarius McGhee SO Pensacola Catholic 13.72 11.43 14.75 12.35 12.81
2 Quinmero Ford SR Arnold 8.72 11.62 11.28 8.25 10.81
3 Henri Gainer SR Arnold 15.02 11.73 10.33 9.15 11.62
4 Alexander Noble JR Arnold 11.80 11.92 13.59 13.24 8.59
5 Keandre Laster SO West Florida 10.21 11.73 9.15 15.02 9.62
6 Waymond Jordan FR Pensacola Catholic 8.65 11.85 14.70 9.37 10.31
7 Richard Scott SR South Walton 10.56 11.86 15.42 11.63 15.07
8 Tyo Smith JR South Walton 10.21 11.87 13.06 11.76 11.64
9 Alijah Brown SO West Florida 11.09 11.92 10.37 12.40 11.92
10 Lewis Lowder FR Bay 15.12 12.19 12.56 14.75 13.05
11 Dekerian Hollman SR West Florida 15.61 12.19 9.63 9.15 9.76
12 Camiren Gant JR North Bay Haven 15.63 12.21 12.34 10.02 10.63
13 Kyron Belton FR Bay 11.52 12.25 12.99 9.31 10.54
14 Alex Adams SR Walton 13.03 12.29 10.57 10.57 14.87
14 Paul Hunter SO Rutherford 9.71 12.29 14.38 15.86 11.07
16 Brayun Richardson FR Rutherford 10.25 12.35 9.88 8.90 8.90
17 Daniel Smith-Montero JR Bay 9.36 12.48 14.23 9.49 13.86
18 Anthony Sarriera SO Walton 13.12 12.49 13.99 15.74 11.87
19 Zion Cook SO Rutherford 14.27 12.51 12.26 9.01 15.02
20 Steven Ray SO North Bay Haven 15.65 12.62 13.38 14.64 13.63
21 Romain Phillips SO South Walton 12.27 12.91 12.01 10.72 11.62
22 Demount Epps SO North Bay Haven 9.89 13.18 11.73 9.63 14.11
23 Kevon Hinds SO Chipley 15.33 13.21 15.33 12.69 12.03
24 Elijah Jackson 8 North Bay Haven 17.08 13.34 16.41 13.21 9.34
25 Gabriel Jimenez SO Chipley 11.84 13.61 10.76 15.79 15.93
26 Steven Reaves JR Chipley 17.68 13.92 11.98 17.26 10.58
27 Eliah Hooks JR Chipley 18.54 14.26 17.54 16.97 15.55
28 Thien-Loc Uc FR West Florida 14.55 14.69 18.81 16.75 14.55
29 Ethan Sarfert SO Pensacola Catholic 15.27 14.82 13.34 11.71 16.45
Boys 100m Dash 2A-D1 Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Alexander Noble JR Arnold 10.37 11.21 9.90 11.92
9 Alijah Brown SO West Florida 10.14 10.49 10.73 11.92
10 Lewis Lowder FR Bay 12.07 10.61 11.34 12.19
11 Dekerian Hollman SR West Florida 13.29 11.71 10.98 12.19
20 Steven Ray SO North Bay Haven 12.50 15.78 10.10 12.62
25 Gabriel Jimenez SO Chipley 14.70 11.84 13.34 13.61
27 Eliah Hooks JR Chipley 11.84 17.26 13.41 14.26
28 Thien-Loc Uc FR West Florida 16.16 13.23 14.40 14.69
Boys 100m Dash 2A-D1 Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Damarius McGhee SO Pensacola Catholic 9.15 11.78 11.43
6 Waymond Jordan FR Pensacola Catholic 12.92 11.26 11.85
13 Kyron Belton FR Bay 14.95 14.70 12.25
14 Paul Hunter SO Rutherford 12.42 14.87 12.29
17 Daniel Smith-Montero JR Bay 13.48 13.73 12.48
21 Romain Phillips SO South Walton 11.24 9.17 12.91
29 Ethan Sarfert SO Pensacola Catholic 18.83 10.97 14.82
Boys 100m Dash 2A-D1 Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Quinmero Ford SR Arnold 13.13 11.62
5 Keandre Laster SO West Florida 14.90 11.73
8 Tyo Smith JR South Walton 9.97 11.87
14 Alex Adams SR Walton 10.33 12.29
19 Zion Cook SO Rutherford 9.26 12.51
22 Demount Epps SO North Bay Haven 10.28 13.18
23 Kevon Hinds SO Chipley 12.95 13.21
Boys 100m Dash 2A-D1 Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Henri Gainer SR Arnold 11.73
7 Richard Scott SR South Walton 11.86
12 Camiren Gant JR North Bay Haven 12.21
16 Brayun Richardson FR Rutherford 12.35
18 Anthony Sarriera SO Walton 12.49
24 Elijah Jackson 8 North Bay Haven 13.34
26 Steven Reaves JR Chipley 13.92