April 5, 2019
|
Satsuma High School (I) - Satsuma, AL
|
400m (Flat)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Crawford Hope 10 Homewood HS 4:27.92
2 James Mancini 12 Blessed Trinity 4:31.49
3 Drew Kilgore 12 Hoover 4:32.40
4 Jack Gray 12 Homewood HS 4:33.76
5 Ethan Rowe 11 Daphne 4:35.65
6 Bradley Schmidt 12 Bayside Academy 4:36.82
7 Joseph Perry 9 UMS-Wright 4:37.50
8 Blake Whiteley 9 St. Xavier (Lou) 4:39.78
9 Peter Schoenbachler 11 St. Xavier (Lou) 4:40.72
10 Lane Tincher 12 Hoover 4:40.74
11 James Simkins SO Pensacola 4:41.64
12 Jack Lange 10 St. George's Independent 4:42.26
13 Nolan Hester   St. Xavier B Team 4:42.73
14 Patrick Neely 12 James Clemens 4:45.17
15 Kaleb Nelson 12 Baker 4:45.92
16 Chris Valencia 11 Catholic - Montgomery 4:46.41
17 Jereme Evans 11 Theodore 4:46.63
18 Drew Roberts 11 McGill-Toolen Catholic 4:47.63
19 Andrew Norton   St. Xavier B Team 4:49.00
20 Stone Smith 8 St. Paul's Episcopal 4:49.17
21 Matthew Taylor 10 UMS-Wright 4:52.18
22 Myles Cook 11 Bayside Academy 4:53.09
23 Richard Whatley JR Pine Forest 4:53.27
24 Lance Paquette 11 Daphne 4:53.36
25 Caleb Horton 11 Baker 4:54.28
26 Daniel Holzknecht SR Washington (Pensacola) 4:54.97
27 Myles Murphy 9 McGill-Toolen Catholic 4:55.12
28 Jack Phelps 11 St. Michael Catholic High 4:55.57
29 Isaul Rubio Montano 9 James Clemens 4:59.37
30 Rory Carmody SR West Florida 5:01.69
31 Aaron Foster 12 Wetumpka 5:03.12
32 Noe Tohauamo 10 Harrison Central HS 5:04.02
33 Joshua Clough 9 Spanish Fort 5:04.78
34 Aidan Lopez SO West Florida 5:07.60
35 Sam Leslie 10 Catholic - Montgomery 5:13.39
36 Turner Friday SO Washington (Pensacola) 5:16.27
37 Sam Kelley 8 TR Miller 5:16.55
38 Theophilus Arnold 11 Davidson 5:16.64
39 Matthew Harmon 12 Pensacola Catholic HS 5:17.72
40 Michael Garriz 11 St. Michael Catholic High 5:18.54
41 Eli Miller 9 Satsuma 5:18.76
42 Dagmawi Assafa 10 Davidson 5:23.76
43 Gabe Green 9 D'Iberville High School 5:25.69
44 Brendan Davis 11 Theodore 5:28.20
45 John Middleton JR Pensacola Catholic 5:28.82
46 Tristan King 10 Gulfport High School 5:29.72
47 Isaiah Lassard 11 Harrison Central HS 5:31.08
48 Josiah Stillwell 11 TR Miller 5:32.04
49 Cole Jones 10 Cottage Hill Christian Ac 5:34.39
50 Hunter Richie 12 Satsuma 5:35.33
51 Jacob Sanders SO Pine Forest 5:42.12
52 Aaron Archie 9 Cottage Hill Christian Ac 5:50.23
53 Jonathan Fountain 10 Faith Academy 5:50.99
54 Shawn Alexander 11 Mary G Montgomery 5:56.76
55 Mason Williams 7 Faith Academy 6:00.57
56 Ben Hutchinson   D'Iberville High School 6:04.35
57 Michael Jenkins 9 Dothan High School 6:11.27
58 Avery McDonald 11 Spanish Fort 6:11.75
59 Zach Neal 11 Mary G Montgomery 6:16.56
60 Jaylin Davis 9 Dothan High School 6:21.56
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Crawford Hope 10 Homewood HS 4:27.92
2 James Mancini 12 Blessed Trinity 4:31.49
3 Drew Kilgore 12 Hoover 4:32.40
4 Jack Gray 12 Homewood HS 4:33.76
5 Ethan Rowe 11 Daphne 4:35.65
6 Bradley Schmidt 12 Bayside Academy 4:36.82
7 Joseph Perry 9 UMS-Wright 4:37.50
8 Blake Whiteley 9 St. Xavier (Lou) 4:39.78
9 Peter Schoenbachler 11 St. Xavier (Lou) 4:40.72
10 Lane Tincher 12 Hoover 4:40.74
11 James Simkins SO Pensacola 4:41.64
12 Jack Lange 10 St. George's Independent 4:42.26
14 Patrick Neely 12 James Clemens 4:45.17
15 Kaleb Nelson 12 Baker 4:45.92
16 Chris Valencia 11 Catholic - Montgomery 4:46.41
18 Drew Roberts 11 McGill-Toolen Catholic 4:47.63
19 Andrew Norton   St. Xavier B Team 4:49.00
21 Matthew Taylor 10 UMS-Wright 4:52.18
22 Myles Cook 11 Bayside Academy 4:53.09
23 Richard Whatley JR Pine Forest 4:53.27
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Nolan Hester   St. Xavier B Team 4:42.73
17 Jereme Evans 11 Theodore 4:46.63
20 Stone Smith 8 St. Paul's Episcopal 4:49.17
24 Lance Paquette 11 Daphne 4:53.36
25 Caleb Horton 11 Baker 4:54.28
26 Daniel Holzknecht SR Washington (Pensacola) 4:54.97
27 Myles Murphy 9 McGill-Toolen Catholic 4:55.12
28 Jack Phelps 11 St. Michael Catholic High 4:55.57
29 Isaul Rubio Montano 9 James Clemens 4:59.37
30 Rory Carmody SR West Florida 5:01.69
31 Aaron Foster 12 Wetumpka 5:03.12
32 Noe Tohauamo 10 Harrison Central HS 5:04.02
33 Joshua Clough 9 Spanish Fort 5:04.78
34 Aidan Lopez SO West Florida 5:07.60
35 Sam Leslie 10 Catholic - Montgomery 5:13.39
36 Turner Friday SO Washington (Pensacola) 5:16.27
37 Sam Kelley 8 TR Miller 5:16.55
38 Theophilus Arnold 11 Davidson 5:16.64
42 Dagmawi Assafa 10 Davidson 5:23.76
44 Brendan Davis 11 Theodore 5:28.20
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Matthew Harmon 12 Pensacola Catholic HS 5:17.72
40 Michael Garriz 11 St. Michael Catholic High 5:18.54
41 Eli Miller 9 Satsuma 5:18.76
43 Gabe Green 9 D'Iberville High School 5:25.69
45 John Middleton JR Pensacola Catholic 5:28.82
46 Tristan King 10 Gulfport High School 5:29.72
47 Isaiah Lassard 11 Harrison Central HS 5:31.08
48 Josiah Stillwell 11 TR Miller 5:32.04
49 Cole Jones 10 Cottage Hill Christian Ac 5:34.39
50 Hunter Richie 12 Satsuma 5:35.33
51 Jacob Sanders SO Pine Forest 5:42.12
52 Aaron Archie 9 Cottage Hill Christian Ac 5:50.23
53 Jonathan Fountain 10 Faith Academy 5:50.99
54 Shawn Alexander 11 Mary G Montgomery 5:56.76
55 Mason Williams 7 Faith Academy 6:00.57
56 Ben Hutchinson   D'Iberville High School 6:04.35
57 Michael Jenkins 9 Dothan High School 6:11.27
58 Avery McDonald 11 Spanish Fort 6:11.75
59 Zach Neal 11 Mary G Montgomery 6:16.56
60 Jaylin Davis 9 Dothan High School 6:21.56