April 6, 2019
|
Lawton Chiles - Tallahassee, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jamal Watkins JR Rickards 51.40 10
2 Justin Moore FR Leon 51.58 8
3 Kaseem Ibraheem-Washington FR Rickards 52.15 6
4 Robert Wilson FR Lincoln 52.49 5
5 Mark Hayes JR Mosley 53.00 4
6 La'Tavian Chandler SO Rickards 54.45 3
7 Tredarious Langston SR North Florida Christian 55.66 2

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tredarious Langston SR North Florida Christian 51.30
2 Justin Moore FR Leon 52.02
3 Jamal Watkins JR Rickards 52.39
4 Kaseem Ibraheem-Washington FR Rickards 52.83
5 Mark Hayes JR Mosley 53.09
6 Robert Wilson FR Lincoln 53.50
7 La'Tavian Chandler SO Rickards 53.58
8 Conner Patterson 9 Providence Christian Scho 53.66
9 Rajauhn Sancho SO Lincoln 53.75
10 Ian Clark SO Leon 53.89
11 Jeremy Reynolds JR Rickards 54.50
12 Cristian Duquetoro FR Lincoln 54.60
13 Trey Daniels FR Lincoln 54.65
14 Tyreek Gallon FR Leon 55.16
15 Jayden Haedicke JR Chiles 55.48
16 Charlie Curry SR Marianna 55.48
17 Shawn Marcum JR Chiles 55.68
18 Harrison Barron 12 Providence Christian Scho 55.94
19 Zai'vyon Price SR FAMU DRS 56.06
20 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 56.37
21 Curtis Jones JR Lincoln 56.88
22 Kobe Buggs SO Leon 57.12
23 Christian Wilson JR Fort White 57.14
24 Delvin Chambers 7 Jefferson County 57.46
25 Parker McCranie SO North Florida Christian 57.55
26 Dallas Tyler SO Sneads 58.71
27 Kamarrian King 8 Jefferson County 58.79
28 Chase Daughtry FR Fort White 59.52
29 Skylar Bagwell 8 Bozeman 59.61
30 Thomas King SO Chiles 59.98
31 Jacob McDaniel SR Blountstown 1:00.12
32 Peyton Hall 9 Providence Christian Scho 1:01.86
33 Randy Walker 6 Jefferson County Middle / 1:01.92
34 Will Ervin SO North Florida Christian 1:02.14
35 Wyatt Calam SO Blountstown 1:03.00
36 Antonio Brooks SR Fort White 1:03.58
37 Jonathan Lucas SO North Florida Christian 1:03.68
38 Alen Abreu-guevara JR Chiles 1:03.83
39 Carlos Nandho SR Blountstown 1:04.12
40 Kelani King SO Jefferson County 1:04.63
41 Jeremiah Phillips FR Community Christian (Tal) 1:07.04
42 Chancellor Wilson FR Fort White 1:07.46
43 Izaiah Williams 12 Arnold HS 1:07.92
44 Anthony Moran FR Sneads 1:08.43
45 Kincade Lassiter SO Bozeman 1:14.02
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Tyreek Gallon FR Leon 55.16
32 Peyton Hall 9 Providence Christian Scho 1:01.86
44 Anthony Moran FR Sneads 1:08.43
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Cristian Duquetoro FR Lincoln 54.60
13 Trey Daniels FR Lincoln 54.65
28 Chase Daughtry FR Fort White 59.52
33 Randy Walker 6 Jefferson County Middle / 1:01.92
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Rajauhn Sancho SO Lincoln 53.75
17 Shawn Marcum JR Chiles 55.68
20 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 56.37
21 Curtis Jones JR Lincoln 56.88
40 Kelani King SO Jefferson County 1:04.63
41 Jeremiah Phillips FR Community Christian (Tal) 1:07.04
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Justin Moore FR Leon 52.02
6 Robert Wilson FR Lincoln 53.50
23 Christian Wilson JR Fort White 57.14
31 Jacob McDaniel SR Blountstown 1:00.12
35 Wyatt Calam SO Blountstown 1:03.00
39 Carlos Nandho SR Blountstown 1:04.12
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jamal Watkins JR Rickards 52.39
18 Harrison Barron 12 Providence Christian Scho 55.94
24 Delvin Chambers 7 Jefferson County 57.46
30 Thomas King SO Chiles 59.98
45 Kincade Lassiter SO Bozeman 1:14.02
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Mark Hayes JR Mosley 53.09
8 Conner Patterson 9 Providence Christian Scho 53.66
26 Dallas Tyler SO Sneads 58.71
27 Kamarrian King 8 Jefferson County 58.79
36 Antonio Brooks SR Fort White 1:03.58
43 Izaiah Williams 12 Arnold HS 1:07.92
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Ian Clark SO Leon 53.89
11 Jeremy Reynolds JR Rickards 54.50
16 Charlie Curry SR Marianna 55.48
19 Zai'vyon Price SR FAMU DRS 56.06
38 Alen Abreu-guevara JR Chiles 1:03.83
42 Chancellor Wilson FR Fort White 1:07.46
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Kaseem Ibraheem-Washington FR Rickards 52.83
15 Jayden Haedicke JR Chiles 55.48
25 Parker McCranie SO North Florida Christian 57.55
34 Will Ervin SO North Florida Christian 1:02.14
37 Jonathan Lucas SO North Florida Christian 1:03.68
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tredarious Langston SR North Florida Christian 51.30
7 La'Tavian Chandler SO Rickards 53.58
22 Kobe Buggs SO Leon 57.12
29 Skylar Bagwell 8 Bozeman 59.61