April 6, 2019
|
Lawton Chiles - Tallahassee, FL

Girls' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tariah Mosley SO Lincoln 12.60 10
2 Amelia Haggins 7 Maclay 12.72 8
3 Heaven Hayes SR Rickards 12.83 6
4 Tashana Ligon SR FAMU DRS 12.88 5
5 Jakell Williams SR Rickards 13.02 4
6 Tyrah Williams JR Leon 13.03 3
7 Alexandria Jordan SO Lincoln 13.07 2
8 Nyvay Davis JR Lincoln 13.28 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tariah Mosley SO Lincoln 12.71
2 Amelia Haggins 7 Maclay 12.88
3 Jakell Williams SR Rickards 12.88
4 Tashana Ligon SR FAMU DRS 12.93
5 Heaven Hayes SR Rickards 12.96
6 Nyvay Davis JR Lincoln 13.04
7 Alexandria Jordan SO Lincoln 13.05
8 Tyrah Williams JR Leon 13.18
9 Abianne Baker 10 Northview 13.28
10 Sydni Taite FR Mosley 13.36
11 Nia Similien   Leon HS 13.38
12 Keoni Knight SO Chiles 13.45
13 Ricquel Scales SR Blountstown 13.47
14 Taelor Barnes JR Rickards 13.48
15 Harlee Hix FR Arnold 13.56
16 Amilliyon Fryson FR Rickards 13.57
17 Eliexia Knight SO FAMU DRS 13.71
18 Billie Thurman FR Blountstown 13.71
19 Janiah Jones SO Sneads 13.79
20 Kimberly True 7 Bozeman 13.83
21 JaMia Scruggs 8 Northview 13.88
22 Aryl Young SO Lincoln 13.96
23 Cheyenne Hodges SR Fort White 13.99
24 Anyia Charlton JR Marianna 13.99
25 Shanice Mathias SR Arnold 14.01
26 Carlissa Shuler SO Jefferson County 14.01
27 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 14.08
28 Deayra Rhodes SO Leon 14.12
29 Demeshia Williams FR Jefferson County 14.13
30 Kimberly True 7 Bozeman 14.20
31 Majiyah Garrett FR Sneads 14.24
32 Abigail LaDuc 8 North Florida Christian 14.27
33 Laura Bostrom SR Bozeman 14.44
34 Maria Tran JR Arnold 14.48
35 Alyssa Cooper FR Chiles 14.54
36 Izabele Sostre SO Chiles 14.60
37 Shekinah McDaniel 11 Providence Christian Scho 14.86
38 Keana Conticello SR Chiles 14.87
39 Christina Walker 7 Jefferson County 14.88
40 Atlantis Hearns FR Florida High 15.02
41 Alexis Castano FR Florida High 15.13
42 Adia Barber FR Franklin County 15.25
43 Anyia Charlton JR Marianna 15.27
44 Tatiana Riveria 6 Jefferson County 15.39
45 Kira Law 7 Fort White 15.43
46 Susanna Hoeft 8 Community Christian (Tal) 15.60
47 Dolama Abu-Haniyi   Arnold HS 15.62
48 Becky Presnell 8 North Florida Christian 15.79
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Heaven Hayes SR Rickards 12.96
6 Nyvay Davis JR Lincoln 13.04
17 Eliexia Knight SO FAMU DRS 13.71
18 Billie Thurman FR Blountstown 13.71
46 Susanna Hoeft 8 Community Christian (Tal) 15.60
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Amelia Haggins 7 Maclay 12.88
37 Shekinah McDaniel 11 Providence Christian Scho 14.86
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Alexandria Jordan SO Lincoln 13.05
14 Taelor Barnes JR Rickards 13.48
20 Kimberly True 7 Bozeman 13.83
35 Alyssa Cooper FR Chiles 14.54
40 Atlantis Hearns FR Florida High 15.02
41 Alexis Castano FR Florida High 15.13
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Tyrah Williams JR Leon 13.18
11 Nia Similien   Leon HS 13.38
15 Harlee Hix FR Arnold 13.56
26 Carlissa Shuler SO Jefferson County 14.01
39 Christina Walker 7 Jefferson County 14.88
42 Adia Barber FR Franklin County 15.25
48 Becky Presnell 8 North Florida Christian 15.79
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jakell Williams SR Rickards 12.88
19 Janiah Jones SO Sneads 13.79
21 JaMia Scruggs 8 Northview 13.88
27 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 14.08
34 Maria Tran JR Arnold 14.48
47 Dolama Abu-Haniyi   Arnold HS 15.62
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Abianne Baker 10 Northview 13.28
16 Amilliyon Fryson FR Rickards 13.57
23 Cheyenne Hodges SR Fort White 13.99
28 Deayra Rhodes SO Leon 14.12
29 Demeshia Williams FR Jefferson County 14.13
36 Izabele Sostre SO Chiles 14.60
45 Kira Law 7 Fort White 15.43
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tariah Mosley SO Lincoln 12.71
12 Keoni Knight SO Chiles 13.45
31 Majiyah Garrett FR Sneads 14.24
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Tashana Ligon SR FAMU DRS 12.93
10 Sydni Taite FR Mosley 13.36
13 Ricquel Scales SR Blountstown 13.47
32 Abigail LaDuc 8 North Florida Christian 14.27
38 Keana Conticello SR Chiles 14.87
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Aryl Young SO Lincoln 13.96
24 Anyia Charlton JR Marianna 13.99
25 Shanice Mathias SR Arnold 14.01
30 Kimberly True 7 Bozeman 14.20
33 Laura Bostrom SR Bozeman 14.44
43 Anyia Charlton JR Marianna 15.27
44 Tatiana Riveria 6 Jefferson County 15.39