April 6, 2019
|
Raines - Jacksonville, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aaron Bell SO Terry Parker 21.75 27.19 26.10 27.84 15.66 10
2 Domictress Robinson SO Ribault 21.85 21.85 22.29 21.85 25.13 8
3 Joseph Brown SR Terry Parker 22.19 21.97 22.64 24.86 28.85 6
4 Carlton Gantt SR Ribault 23.00 19.32 23.92 19.55 27.14 5
5 Kai Hedgemon SR Atlantic Coast 23.37 27.35 22.21 26.65 26.88 4
6 Johntay Moss 12 North Florida Educational 23.52 19.53 28.46 20.47 20.23 3

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Domictress Robinson SO Ribault 22.42 -0.1
2 Aaron Bell SO Terry Parker 22.50 -0.6
3 Jordan Carson SR Ribault 22.53 1.5
4 Joseph Brown SR Terry Parker 22.56 0.5
5 Jonathan Gaines 9 First Coast HS 22.74 1.5
6 Carlton Gantt SR Ribault 23.03 -0.1
7 Johntay Moss 12 North Florida Educational 23.37 -0.1
8 Kai Hedgemon SR Atlantic Coast 23.48 -0.1
9 Jackson Schrock 9 Fletcher HS 23.51 0.5
10 James Colby-Hill SR Atlantic Coast 23.60 -0.6
11 Antonio Norflett SO Wolfson 23.80 1.5
12 Preston Jackson SO Raines 24.06 0.5
13 Cameron Smith SO First Coast 24.24 -0.1
14 JaQuez Ketter SR North Florida Educational 24.33 1.5
15 Dion Champion JR Terry Parker 24.35 1.5
16 Leondre Stevenson SO Robert E. Lee 24.35 -0.6
17 Zacari Brady FR Andrew Jackson 24.35 -0.1
18 Tian Rice SO Baldwin 24.36 -0.1
19 Ricky Dove JR Andrew Jackson 24.39 0.5
20 Kione waters 10 Fletcher HS 24.50 -0.1
21 Darius Williams SO Westside 25.11 -0.6
22 Damarius Kierce FR Raines 25.31 0.5
23 Jaylen Scott JR Robert E. Lee 25.55 -0.1
24 Nicholas Flowers FR Paxon 28.15 -0.1
25 Prince Day FR Duval Charter 28.16 1.5
  Cameron Rulli FR Duval Charter FS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Domictress Robinson SO Ribault 22.42
7 Johntay Moss 12 North Florida Educational 23.37
8 Kai Hedgemon SR Atlantic Coast 23.48
17 Zacari Brady FR Andrew Jackson 24.35
18 Tian Rice SO Baldwin 24.36
23 Jaylen Scott JR Robert E. Lee 25.55
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Aaron Bell SO Terry Parker 28.13 29.25 22.50
10 James Colby-Hill SR Atlantic Coast 25.26 29.98 23.60
16 Leondre Stevenson SO Robert E. Lee 29.22 24.84 24.35
21 Darius Williams SO Westside 27.12 20.34 25.11
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Joseph Brown SR Terry Parker 22.56 20.31
9 Jackson Schrock 9 Fletcher HS 23.51 21.63
12 Preston Jackson SO Raines 24.06 18.29
19 Ricky Dove JR Andrew Jackson 24.39 27.56
22 Damarius Kierce FR Raines 25.31 30.88
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Carlton Gantt SR Ribault 22.34 23.03
13 Cameron Smith SO First Coast 27.64 24.24
20 Kione waters 10 Fletcher HS 25.48 24.50
24 Nicholas Flowers FR Paxon 23.93 28.15
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jordan Carson SR Ribault 28.39 28.39 26.59 22.53 27.49
5 Jonathan Gaines 9 First Coast HS 21.38 28.88 23.43 22.74 26.15
11 Antonio Norflett SO Wolfson 18.33 30.94 16.90 23.80 20.47
14 JaQuez Ketter SR North Florida Educational 18.25 19.22 29.44 24.33 23.36
15 Dion Champion JR Terry Parker 19.48 23.87 20.21 24.35 17.78
25 Prince Day FR Duval Charter 33.51 26.19 23.10 28.16 24.78
  Cameron Rulli FR Duval Charter FS FS FS FS FS