March 27, 2019
|
Maclay School - Tallahassee, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amelia Haggins 7 Maclay 10.19 11.11 13.06 12.28 9.67 12.02
2 Tadiyah Smith SO Liberty County 13.35 10.55 13.35 12.55 10.95 14.42
3 Keoni Knight SO Chiles 9.92 16.35 13.40 11.39 16.75 15.68
4 Justice Butler JR Gadsden County 15.36 12.13 13.47 9.70 15.09 14.96
5 Alexsis Thomas JR North Florida Christian 12.95 16.87 13.49 10.12 10.66 16.33
6 Carlissa Shuler SO Jefferson County 11.74 15.16 13.65 11.61 10.51 16.11
7 Jadakist Campbell SR Taylor County 13.44 10.70 13.71 15.22 14.81 12.34
8 Katherine Smith FR Maclay 11.97 14.99 13.75 16.37 14.99 11.97
9 Caroline Green JR Chiles 10.92 12.44 13.82 15.48 15.62 16.31
10 Haeven Jay FR Taylor County 16.60 15.08 13.83 17.43 9.96 10.93
11 Chisara Amanze 8 Maclay 12.19 15.93 13.85 14.41 13.58 11.64
12 Evoni Jenkins FR Gadsden County 11.85 11.16 13.94 15.34 12.97 12.69
13 Gabrielle Rolle FR Maclay 10.21 12.03 13.98 11.47 17.20 15.10
14 Demeshia Williams FR Jefferson County 12.08 16.29 14.04 15.17 11.38 16.43
15 Anala Anderson FR Chiles 18.06 15.95 14.11 13.27 10.16 14.40
16 Liisi Schnippert 8 Maclay 12.89 13.74 14.16 11.19 10.91 11.62
17 Grace Fuller SR Community Christian (Tal) 15.34 12.36 14.20 18.32 14.35 12.64
18 Madalena Meeker 8 Maclay 15.16 17.31 14.30 17.16 15.73 18.59
19 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 12.70 13.57 14.43 12.70 10.25 10.25
22 Eva Cotton SO Chiles 15.11 10.71 14.67 13.50 17.02 11.45
23 Christina Walker 7 Jefferson County 12.48 13.07 14.68 18.94 18.35 14.98
24 Britton Miller FR Chiles 12.05 13.81 14.69 12.78 16.75 11.90
25 Hollin Monk SR Chiles 11.65 15.92 14.74 16.07 11.65 11.65
26 Izabele Sostre SO Chiles 12.71 10.79 14.78 11.98 19.07 11.24
27 Hannah Keltner SO Chiles 16.42 17.01 14.79 13.91 13.46 16.86
29 Genesis Jones 6 North Florida Christian 15.50 12.07 14.90 16.10 18.03 16.69
30 Promise Jackson 10 Taylor County HS 11.33 18.33 14.90 15.20 11.48 15.65
31 Keana Conticello SR Chiles 14.48 13.88 14.92 10.75 14.63 18.80
32 Hannah Flynn FR Chiles 19.47 18.42 14.97 18.87 12.43 19.47
33 Taylor Teague SO Chiles 19.42 10.54 15.05 17.76 12.50 13.40
34 Ja’Mia Brown SO Gadsden County 11.76 11.61 15.07 13.11 16.28 18.09
35 Brooke Gonatos FR Chiles 11.33 16.46 15.10 18.88 17.22 18.58
37 Mylie Rogers JR Chiles 17.13 12.59 15.16 11.68 17.13 15.92
39 Jeiley Moore SO Gadsden County 13.52 14.89 15.19 11.85 16.86 16.86
40 D’Yani Williams SR Gadsden County 17.96 17.35 15.22 11.88 11.88 14.01
41 Jade Smith SO Chiles 11.43 14.47 15.23 17.37 12.95 14.17
42 Chaniecia Britt 11 Taylor County HS 15.03 13.34 15.33 17.02 16.56 19.17
43 Tayley Cotton JR Maclay 15.57 17.88 15.41 19.27 12.33 15.41
44 Susanna Hoeft 8 Community Christian (Tal) 14.38 19.17 15.46 18.71 16.70 11.75
45 Zoe Hearn 7 North Florida Christian 11.06 16.90 15.79 15.00 11.06 19.58
46 Tatiana Riveria 6 Jefferson County 19.19 15.07 15.86 17.93 19.83 17.61
47 Kai Morris FR Jefferson County 17.80 13.95 16.03 15.23 13.47 11.39
48 Allison Ochoa FR Chiles 13.43 14.90 16.37 17.19 21.12 13.26
49 Olivia Vargas 6 Jefferson County 14.80 19.46 16.63 18.80 20.29 15.47
51 Kerri Cucchi SR Chiles 14.25 21.93 18.74 14.25 16.68 21.93
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
30 Promise Jackson 10 Taylor County HS 14.90 14.01 16.84 17.88 13.12 19.08
42 Chaniecia Britt 11 Taylor County HS 15.33 12.57 16.56 15.03 10.89 16.25
47 Kai Morris FR Jefferson County 16.03 19.08 17.00 12.19 19.24 15.23
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Genesis Jones 6 North Florida Christian 15.95 14.90 16.99 11.33 11.18 13.41
45 Zoe Hearn 7 North Florida Christian 12.32 15.79 20.22 18.16 14.22 18.16
48 Allison Ochoa FR Chiles 17.52 16.37 18.01 19.32 20.79 19.98
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
34 Ja’Mia Brown SO Gadsden County 11.16 11.01 18.24 14.32 12.81 15.07 17.03
40 D’Yani Williams SR Gadsden County 17.81 18.57 18.88 12.48 19.79 15.22 13.25
44 Susanna Hoeft 8 Community Christian (Tal) 17.16 14.85 12.37 18.71 19.48 15.46 15.77
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
32 Hannah Flynn FR Chiles 19.02 16.47 11.08 11.08 14.97 10.63
33 Taylor Teague SO Chiles 15.81 12.80 18.52 13.25 15.05 15.81
35 Brooke Gonatos FR Chiles 15.71 16.77 19.18 16.31 15.10 16.92
43 Tayley Cotton JR Maclay 17.73 11.72 14.18 18.80 15.41 11.41
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Eva Cotton SO Chiles 12.91 16.43 15.55 14.67 15.70 14.82 13.94
26 Izabele Sostre SO Chiles 17.00 13.75 10.65 14.78 13.90 13.31 16.41
39 Jeiley Moore SO Gadsden County 18.99 16.41 18.54 15.19 19.60 19.45 12.16
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
41 Jade Smith SO Chiles 11.88 15.23 15.23 19.65 11.73
46 Tatiana Riveria 6 Jefferson County 19.83 18.56 15.86 19.19 15.39
51 Kerri Cucchi SR Chiles 22.68 22.30 18.74 14.06 16.12
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
24 Britton Miller FR Chiles 11.02 13.81 15.72 15.43 14.69
49 Olivia Vargas 6 Jefferson County 13.31 18.13 13.14 20.63 16.63
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Evoni Jenkins FR Gadsden County 12.13 14.08 13.94 10.88 11.16
17 Grace Fuller SR Community Christian (Tal) 15.34 13.64 14.20 10.80 11.79
19 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 16.89 11.12 14.43 12.13 13.14
23 Christina Walker 7 Jefferson County 18.21 17.18 14.68 12.92 17.91
25 Hollin Monk SR Chiles 16.22 15.33 14.74 13.56 14.60
27 Hannah Keltner SO Chiles 15.98 17.75 14.79 10.50 17.75
Girls' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Katherine Smith FR Maclay 12.93 14.17 11.69 12.52 13.75
14 Demeshia Williams FR Jefferson County 12.08 11.94 15.17 15.31 14.04
31 Keana Conticello SR Chiles 14.18 17.76 15.82 15.07 14.92
Girls' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Alexsis Thomas JR North Florida Christian 13.49 10.12 16.87
6 Carlissa Shuler SO Jefferson County 13.65 10.11 16.11
10 Haeven Jay FR Taylor County 13.83 12.59 12.59
11 Chisara Amanze 8 Maclay 13.85 16.76 13.58
16 Liisi Schnippert 8 Maclay 14.16 14.31 14.45
37 Mylie Rogers JR Chiles 15.16 18.20 18.35
Girls' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Tadiyah Smith SO Liberty County 13.35 11.08
9 Caroline Green JR Chiles 13.82 16.04
15 Anala Anderson FR Chiles 14.11 14.68
18 Madalena Meeker 8 Maclay 14.30 16.88
Girls' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amelia Haggins 7 Maclay 15.15 13.06 12.93 16.46 16.46
3 Keoni Knight SO Chiles 9.52 13.40 15.15 14.07 9.38
4 Justice Butler JR Gadsden County 14.01 13.47 14.96 14.15 14.82
7 Jadakist Campbell SR Taylor County 16.04 13.71 9.74 9.60 16.59
13 Gabrielle Rolle FR Maclay 18.18 13.98 16.64 11.05 11.33