April 5- 6, 2019
|
South Fort Myers - Fort Myers, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kolton Pickard FR Estero 10:08.96 10
2 Franklin Caceras JR Ida Baker 10:19.69 8
3 Colsen Palmer FR Fort Myers 10:34.52 6
4 Liam Holston SO Fort Myers 10:52.70 5
5 Tim Leung JR Fort Myers 10:57.94 4
6 Evan Oben SR Cape Coral 10:59.64 3
7 Ryan Murphy JR Fort Myers 10:59.68 2
8 Edgar Laureano JR Estero 11:06.91 1
9 Brian Robinson SO Estero 11:14.04 -
10 Roan Borghi SO Cape Coral 11:14.93 -
11 Kevin Vazquez SO Riverdale 11:17.18 -
12 Ryan Kinney FR Ida Baker 11:25.68 -
13 Evan Myer FR Lehigh 11:25.73 -
14 Zachary Baril SO Cape Coral 11:27.35 -
15 Avery Geerlings FR Estero 11:28.19 -
16 BENJAMIN MEKELSKI JR East Lee County 11:28.64 -
17 Nekhi Perry FR North Fort Myers 11:30.30 -
18 Michael Avola SO Lehigh 11:53.60 -
19 Ryan Hattemer SR Ida Baker 12:36.34 -
20 Daniel Ocampo FR Dunbar 12:45.00 -
21 Carter Reynolds JR North Fort Myers 12:45.51 -
22 Kelby Piper FR South Fort Myers 12:58.07 -
23 William Stollard SO Bonita Springs 13:08.21 -
24 Joseph Zidek JR Cape Coral 13:09.82 -
25 Caden Jakacki FR Mariner 13:36.51 -
26 Morigene Sauveur JR Dunbar 14:00.55 -
27 Javier Paz FR Lehigh 14:15.74 -
28 Kevin Rodriguez FR Lehigh 16:05.78 -
  Cody Brown JR Ida Baker DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Zachary Baril SO Cape Coral 11:27.35 -
16 BENJAMIN MEKELSKI JR East Lee County 11:28.64 -
17 Nekhi Perry FR North Fort Myers 11:30.30 -
18 Michael Avola SO Lehigh 11:53.60 -
20 Daniel Ocampo FR Dunbar 12:45.00 -
21 Carter Reynolds JR North Fort Myers 12:45.51 -
23 William Stollard SO Bonita Springs 13:08.21 -
24 Joseph Zidek JR Cape Coral 13:09.82 -
25 Caden Jakacki FR Mariner 13:36.51 -
26 Morigene Sauveur JR Dunbar 14:00.55 -
27 Javier Paz FR Lehigh 14:15.74 -
28 Kevin Rodriguez FR Lehigh 16:05.78 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kolton Pickard FR Estero 10:08.96 10
2 Franklin Caceras JR Ida Baker 10:19.69 8
3 Colsen Palmer FR Fort Myers 10:34.52 6
4 Liam Holston SO Fort Myers 10:52.70 5
5 Tim Leung JR Fort Myers 10:57.94 4
6 Evan Oben SR Cape Coral 10:59.64 3
7 Ryan Murphy JR Fort Myers 10:59.68 2
8 Edgar Laureano JR Estero 11:06.91 1
9 Brian Robinson SO Estero 11:14.04 -
10 Roan Borghi SO Cape Coral 11:14.93 -
11 Kevin Vazquez SO Riverdale 11:17.18 -
12 Ryan Kinney FR Ida Baker 11:25.68 -
13 Evan Myer FR Lehigh 11:25.73 -
15 Avery Geerlings FR Estero 11:28.19 -
19 Ryan Hattemer SR Ida Baker 12:36.34 -
22 Kelby Piper FR South Fort Myers 12:58.07 -
  Cody Brown JR Ida Baker DNF -