March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Girls 3200m Run Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Abby Schrobilgen SR Chiles 11:32.39
2 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 11:35.62
3 Isabel Muehleman 12 Hilton Head 11:41.23
4 Isabella Babilonia SO Viera 11:42.93
5 Summer Williams SR Florida High 11:44.63
6 Johanna Velez 6 Calvary Christian (FtL) 11:47.11
7 Marie Groppel SR Satellite 11:54.92
8 Rachel Johnson SR Alonso 11:54.95
9 Bailey Brackin 12 Alexander 11:56.17
10 Mulunesh Parker JR Circle Christian 11:57.37
11 Sarah Weber 10 HB Plant HS 11:58.09
12 Victoria Siqueira JR Spanish River 11:59.92
13 Aurora Melzer FR Lakewood Ranch 12:00.70
14 Samantha Davidson SR Robinson 12:01.28
15 Greta Dieck SR Holy Names 12:02.09
16 Sarah Schultz JR Fort Myers 12:03.43
17 Archike Parker SO Circle Christian 12:03.58
18 Isa Timiraos JR Lourdes 12:05.90
19 Sarah Dann SR Robinson 12:07.90
20 Zoe Pustilnik FR Spanish River 12:09.12
21 Jayci Brauman FR Montverde Academy 12:09.35
22 Sydney Stoltzfoos SR Gaither 12:11.51
23 Juliana Heath SR Robinson 12:13.19
24 Nicolina Otero SR Wharton 12:14.64
25 Catharine Evans JR Bishop Kenny 12:16.64
26 Jordan Ford SO Braddock 12:19.64
27 Gretchen Montgomery SO Pine Crest 12:20.71
28 Lia Rosado SR Braddock 12:21.33
29 Brooke Siviter SO Viera 12:25.30
30 Shea Dingle SO Robinson 12:27.31
31 Hannah Luff JR Venice 12:28.63
32 Isabelle Areces SR Lourdes 12:29.45
33 Erin Converse JR Niceville 12:29.94
34 Julia Fletcher SR Bishop Kenny 12:32.92
35 Maricel Esquilin SR Estero 12:35.35
36 Ashley Williams SO Lourdes 12:36.70
37 Anna Albertelli SO Bishop Kenny 12:37.55
38 Madison Alligood JR Bishop Kenny 12:38.88
39 Kathryn Saunders FR Bishop Kenny 12:39.27
40 Jennifer Lukowski 11 Venice HS 12:41.09
41 Celia Camp 11 Alexander 12:42.73
42 Adriana Ducharme 12 Alexander 12:44.44
43 Kaitlyn Frost FR Bishop Snyder 12:45.35
44 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 12:47.18
45 Amber Canavan FR Bishop Kenny 12:53.19
46 Skylar Grant JR West Florida 12:53.23
47 Grace Mullaney SO Bishop Kenny 12:53.35
48 Elena Caldwell SO Lake Minneola 12:59.41
49 Mary Schmidt SO Bishop Kenny 12:59.87
50 Allison Newkirk SR Bishop Snyder 13:14.38
51 Natalie Laywell SR St. John Paul Catholic 13:21.94
52 Emma McMahan SO Bishop Kenny 13:23.61
53 Madison Macdiarmid SO Holy Names 13:37.62
Girls 3200m Run Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Catharine Evans JR Bishop Kenny 12:16.64
29 Brooke Siviter SO Viera 12:25.30
31 Hannah Luff JR Venice 12:28.63
35 Maricel Esquilin SR Estero 12:35.35
37 Anna Albertelli SO Bishop Kenny 12:37.55
39 Kathryn Saunders FR Bishop Kenny 12:39.27
40 Jennifer Lukowski 11 Venice HS 12:41.09
41 Celia Camp 11 Alexander 12:42.73
42 Adriana Ducharme 12 Alexander 12:44.44
43 Kaitlyn Frost FR Bishop Snyder 12:45.35
44 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 12:47.18
45 Amber Canavan FR Bishop Kenny 12:53.19
47 Grace Mullaney SO Bishop Kenny 12:53.35
49 Mary Schmidt SO Bishop Kenny 12:59.87
50 Allison Newkirk SR Bishop Snyder 13:14.38
51 Natalie Laywell SR St. John Paul Catholic 13:21.94
52 Emma McMahan SO Bishop Kenny 13:23.61
Girls 3200m Run Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Rachel Johnson SR Alonso 11:54.95
9 Bailey Brackin 12 Alexander 11:56.17
10 Mulunesh Parker JR Circle Christian 11:57.37
12 Victoria Siqueira JR Spanish River 11:59.92
14 Samantha Davidson SR Robinson 12:01.28
18 Isa Timiraos JR Lourdes 12:05.90
19 Sarah Dann SR Robinson 12:07.90
21 Jayci Brauman FR Montverde Academy 12:09.35
22 Sydney Stoltzfoos SR Gaither 12:11.51
23 Juliana Heath SR Robinson 12:13.19
27 Gretchen Montgomery SO Pine Crest 12:20.71
28 Lia Rosado SR Braddock 12:21.33
30 Shea Dingle SO Robinson 12:27.31
32 Isabelle Areces SR Lourdes 12:29.45
33 Erin Converse JR Niceville 12:29.94
34 Julia Fletcher SR Bishop Kenny 12:32.92
36 Ashley Williams SO Lourdes 12:36.70
38 Madison Alligood JR Bishop Kenny 12:38.88
53 Madison Macdiarmid SO Holy Names 13:37.62
Girls 3200m Run Open Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Abby Schrobilgen SR Chiles 11:32.39
2 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 11:35.62
3 Isabel Muehleman 12 Hilton Head 11:41.23
4 Isabella Babilonia SO Viera 11:42.93
5 Summer Williams SR Florida High 11:44.63
6 Johanna Velez 6 Calvary Christian (FtL) 11:47.11
7 Marie Groppel SR Satellite 11:54.92
11 Sarah Weber 10 HB Plant HS 11:58.09
13 Aurora Melzer FR Lakewood Ranch 12:00.70
15 Greta Dieck SR Holy Names 12:02.09
16 Sarah Schultz JR Fort Myers 12:03.43
17 Archike Parker SO Circle Christian 12:03.58
20 Zoe Pustilnik FR Spanish River 12:09.12
24 Nicolina Otero SR Wharton 12:14.64
26 Jordan Ford SO Braddock 12:19.64
46 Skylar Grant JR West Florida 12:53.23
48 Elena Caldwell SO Lake Minneola 12:59.41