March 20, 2019
|
Naples - Naples, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Erika Sodeika SO Gulf Coast 4:10.77 5:44.80 5:48.28 10
2 Olivia Lamontagne JR Gulf Coast 5:36.37 6:18.41 5:50.38 8
3 Tallulah Bowden JR Naples 6:21.05 6:52.80 5:52.82 6
4 Lauren Lappin 7 Village School 6:57.07 5:27.96 5:56.47 5
5 Kendall Flaharty SR Canterbury (FM) 7:40.61 5:42.78 5:57.06 4
6 Joan Khalenya JR Barron Collier 7:19.48 5:32.38 6:09.31 3
7 Lauryn Jackson SO Barron Collier 4:35.46 5:27.58 6:12.24 2
8 Riley Mitchell JR Gulf Coast 4:43.63 6:29.52 6:18.17 1
9 Megan Sweeney SO Marco Island Academy 6:24.85 5:19.43 6:24.85 -
10 Emily Rypina FR Barron Collier 6:57.09 4:49.65 6:26.19 -
11 Natalia Stepan 7 Village School 7:30.57 5:18.51 6:28.42 -
12 Lily Burke SO Donahue Academy 5:27.82 6:14.65 6:30.26 -
13 Marissa Akins FR Naples 7:09.97 5:32.25 6:30.88 -
14 Anne Scheck SO Donahue Academy 8:12.66 8:00.93 6:31.00 -
15 Isabella Adams 7 Village School 5:48.40 6:27.55 6:31.46 -
16 Autumn Pinder FR Naples 6:19.89 7:26.46 6:31.63 -
17 Hannah Herber SO Naples 7:12.35 6:05.53 6:33.04 -
18 Grace Roderick SO Naples 7:30.77 6:19.60 6:35.41 -
19 Jordyn Puthoff FR Gulf Coast 5:40.59 7:15.64 6:36.03 -
20 Morgan Delaney SO Gulf Coast 7:49.34 6:17.86 6:37.74 -
21 Hannah Williams JR Naples 6:49.03 5:16.80 6:41.01 -
22 Teagan D'Elia FR Naples 5:01.24 7:37.88 6:41.65 -
23 Ava Porraro SO Barron Collier 5:29.94 4:41.66 6:42.36 -
24 Alexandria Ramirez JR Mason Classical Academy 6:19.54 7:24.83 6:48.10 -
25 Maya Coleman SO Naples 7:56.62 8:37.71 6:50.88 -
26 Sophie Henderson SR Gulf Coast 6:25.45 5:34.62 7:03.57 -
27 Brooke Pyburn FR Gulf Coast 6:33.93 6:33.93 7:08.18 -
28 Lauren Lang JR Barron Collier 7:43.68 5:38.01 7:13.34 -
29 Sabrina Pierce SO Gulf Coast 6:54.54 9:27.26 7:16.35 -
30 Yessenia Martinez FR Marco Island Academy 5:32.60 8:57.62 7:35.61 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Megan Sweeney SO Marco Island Academy 6:24.85 6:40.25 8:12.61 -
10 Emily Rypina FR Barron Collier 6:26.19 5:01.23 7:04.81 -
12 Lily Burke SO Donahue Academy 6:30.26 5:31.73 6:22.46 -
14 Anne Scheck SO Donahue Academy 6:31.00 7:53.11 5:01.07 -
15 Isabella Adams 7 Village School 6:31.46 4:57.51 6:51.04 -
16 Autumn Pinder FR Naples 6:31.63 5:44.64 5:21.14 -
17 Hannah Herber SO Naples 6:33.04 7:59.51 6:56.63 -
18 Grace Roderick SO Naples 6:35.41 6:11.69 5:36.10 -
21 Hannah Williams JR Naples 6:41.01 5:08.78 5:12.79 -
22 Teagan D'Elia FR Naples 6:41.65 4:45.18 7:33.87 -
23 Ava Porraro SO Barron Collier 6:42.36 6:54.43 7:46.74 -
26 Sophie Henderson SR Gulf Coast 7:03.57 6:46.63 5:17.68 -
27 Brooke Pyburn FR Gulf Coast 7:08.18 5:25.42 9:16.64 -
28 Lauren Lang JR Barron Collier 7:13.34 8:09.68 6:04.01 -
29 Sabrina Pierce SO Gulf Coast 7:16.35 6:06.54 5:57.81 -
30 Yessenia Martinez FR Marco Island Academy 7:35.61 7:44.73 7:49.28 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Erika Sodeika SO Gulf Coast 5:48.28 5:58.73 6:44.01 10
2 Olivia Lamontagne JR Gulf Coast 5:50.38 5:25.86 6:00.90 8
3 Tallulah Bowden JR Naples 5:52.82 5:03.43 5:10.49 6
4 Lauren Lappin 7 Village School 5:56.47 6:32.12 4:52.31 5
5 Kendall Flaharty SR Canterbury (FM) 5:57.06 4:56.36 7:08.48 4
6 Joan Khalenya JR Barron Collier 6:09.31 5:25.00 5:17.61 3
7 Lauryn Jackson SO Barron Collier 6:12.24 4:31.74 5:12.69 2
8 Riley Mitchell JR Gulf Coast 6:18.17 6:21.96 7:48.93 1
11 Natalia Stepan 7 Village School 6:28.42 8:05.53 6:09.00 -
13 Marissa Akins FR Naples 6:30.88 7:33.42 7:13.88 -
19 Jordyn Puthoff FR Gulf Coast 6:36.03 6:39.99 8:19.00 -
20 Morgan Delaney SO Gulf Coast 6:37.74 7:17.52 8:33.09 -
24 Alexandria Ramirez JR Mason Classical Academy 6:48.10 4:53.84 5:14.24 -
25 Maya Coleman SO Naples 6:50.88 7:11.43 6:13.90 -