March 16, 2019
|
B. T. Washington - Pensacola, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brandon Knieja SO Tate 4:38.75 10
2 Francisco Ramirez SO Pace 4:47.40 8
3 Khary Wright SO Lincoln 4:50.62 6
4 Chris Flores SO Fort Walton Beach 4:51.25 5
5 Erik Leal JR Tate 4:52.15 4
6 Richard Whatley JR Pine Forest 4:52.57 3
7 Joey Jung JR Lincoln 4:53.12 2
8 Lucas Finnell 10 Bradley Central High Scho 4:54.73 1
9 Daniel Holzknecht SR Washington (Pensacola) 4:54.97 -
10 Carstan Cochran JR Pensacola Christian 4:55.06 -
11 Brandon Meza SR Fort Walton Beach 4:58.53 -
12 Garrett Barnes SR Pace 4:59.17 -
13 Jonathan Tutton FR Pensacola Christian 5:00.86 -
14 Christian Ottley JR Pace 5:02.66 -
15 Dane Dickerson JR Niceville 5:03.59 -
16 Kobi Menser SO Tate 5:07.45 -
17 Cade Seeber 11 Gulf Breeze HS 5:11.67 -
18 Joseph Moore JR Niceville 5:19.10 -
19 Turner Friday SO Washington (Pensacola) 5:20.42 -
20 Aubrey Murray JR Fort Walton Beach 5:23.04 -
21 Donovan McNeal SO Lincoln 5:25.96 -
22 Marc Johnson SO Pensacola Christian 5:28.09 -
23 Matt Harmon SR Pensacola Catholic 5:30.86 -
24 Rory Carmody SR West Florida 5:32.94 -
25 Aidan Daye SO Pine Forest 5:35.54 -
26 Marcus Ingram JR West Florida 5:37.08 -
27 Curtis Jones JR Lincoln 5:42.86 -
28 Andrew Day 10 Escambia HS 5:44.58 -
29 Chris Heggdal JR Washington (Pensacola) 5:48.09 -
30 Jonathan Bustillo 10 Escambia HS 5:55.47 -
31 Hampton Wood 12 Pensacola Catholic HS 6:00.35 -
32 John Middleton JR Pensacola Catholic 6:02.33 -
33 Connor Slack 10 Escambia HS 6:07.52 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Cade Seeber 11 Gulf Breeze HS 5:11.67 -
18 Joseph Moore JR Niceville 5:19.10 -
19 Turner Friday SO Washington (Pensacola) 5:20.42 -
21 Donovan McNeal SO Lincoln 5:25.96 -
22 Marc Johnson SO Pensacola Christian 5:28.09 -
23 Matt Harmon SR Pensacola Catholic 5:30.86 -
25 Aidan Daye SO Pine Forest 5:35.54 -
26 Marcus Ingram JR West Florida 5:37.08 -
27 Curtis Jones JR Lincoln 5:42.86 -
28 Andrew Day 10 Escambia HS 5:44.58 -
29 Chris Heggdal JR Washington (Pensacola) 5:48.09 -
30 Jonathan Bustillo 10 Escambia HS 5:55.47 -
31 Hampton Wood 12 Pensacola Catholic HS 6:00.35 -
32 John Middleton JR Pensacola Catholic 6:02.33 -
33 Connor Slack 10 Escambia HS 6:07.52 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brandon Knieja SO Tate 4:38.75 10
2 Francisco Ramirez SO Pace 4:47.40 8
3 Khary Wright SO Lincoln 4:50.62 6
4 Chris Flores SO Fort Walton Beach 4:51.25 5
5 Erik Leal JR Tate 4:52.15 4
6 Richard Whatley JR Pine Forest 4:52.57 3
7 Joey Jung JR Lincoln 4:53.12 2
8 Lucas Finnell 10 Bradley Central High Scho 4:54.73 1
9 Daniel Holzknecht SR Washington (Pensacola) 4:54.97 -
10 Carstan Cochran JR Pensacola Christian 4:55.06 -
11 Brandon Meza SR Fort Walton Beach 4:58.53 -
12 Garrett Barnes SR Pace 4:59.17 -
13 Jonathan Tutton FR Pensacola Christian 5:00.86 -
14 Christian Ottley JR Pace 5:02.66 -
15 Dane Dickerson JR Niceville 5:03.59 -
16 Kobi Menser SO Tate 5:07.45 -
20 Aubrey Murray JR Fort Walton Beach 5:23.04 -
24 Rory Carmody SR West Florida 5:32.94 -