March 16, 2019
|
B. T. Washington - Pensacola, FL

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dante Wright SR Navarre 10.89 10
2 Christian Murphy 12 Gulf Breeze HS 10.89 8
3 Jaylen Shropshire SR Navarre 11.08 6
4 Kyshone Davenport JR Fort Walton Beach 11.15 5
5 Ladarius Clardy JR Pine Forest 11.38 4
6 Gavin Grice FR Tate 11.59 3
7 Liam Werner 12 Gulf Breeze HS 11.69 2
8 Kolby Brewer SR Washington (Pensacola) 11.82 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christian Murphy 12 Gulf Breeze HS 11.04
2 Jaylen Shropshire SR Navarre 11.12
3 Dante Wright SR Navarre 11.18
4 Ladarius Clardy JR Pine Forest 11.29
5 Kyshone Davenport JR Fort Walton Beach 11.44
6 Gavin Grice FR Tate 11.55
7 Liam Werner 12 Gulf Breeze HS 11.76
8 Kolby Brewer SR Washington (Pensacola) 11.77
9 Jackson Wright FR Pace 11.84
10 Javarous Harrison SO Washington (Pensacola) 11.89
11 Daquis Upshaw SR Fort Walton Beach 11.91
12 Kaden Hankins SO Lincoln 11.92
13 Kareem Titre FR Lincoln 11.95
14 Bryce Moore JR Niceville 11.99
15 Dayshon Dwight 11 Escambia HS 12.07
16 Damarius McGhee SO Pensacola Catholic 12.13
17 Terrion Bates JR Fort Walton Beach 12.14
18 Kenneth Madden SO Pine Forest 12.15
19 Maurice Burnett SO Pace 12.20
20 Shawn Parker SO Niceville 12.22
21 Valerio Christopher JR Tate 12.23
22 Keandre Laster SO West Florida 12.29
23 Peerless Hickey JR Niceville 12.51
24 Branson Rimmer JR Pensacola Christian 12.54
25 Felipe Ferreyra JR Lincoln 13.52
26 Cameron Dean SO Pensacola Christian 13.58
27 Richard Lam SR Tate 13.89
28 Therron Percival 7 Pensacola Christian 13.98
  Eddie Craig SO Pace FS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jaylen Shropshire SR Navarre 11.12
4 Ladarius Clardy JR Pine Forest 11.29
6 Gavin Grice FR Tate 11.55
14 Bryce Moore JR Niceville 11.99
20 Shawn Parker SO Niceville 12.22
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Kyshone Davenport JR Fort Walton Beach 11.44
8 Kolby Brewer SR Washington (Pensacola) 11.77
9 Jackson Wright FR Pace 11.84
17 Terrion Bates JR Fort Walton Beach 12.14
23 Peerless Hickey JR Niceville 12.51
26 Cameron Dean SO Pensacola Christian 13.58
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christian Murphy 12 Gulf Breeze HS 11.04
11 Daquis Upshaw SR Fort Walton Beach 11.91
13 Kareem Titre FR Lincoln 11.95
15 Dayshon Dwight 11 Escambia HS 12.07
22 Keandre Laster SO West Florida 12.29
25 Felipe Ferreyra JR Lincoln 13.52
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Dante Wright SR Navarre 11.18
12 Kaden Hankins SO Lincoln 11.92
16 Damarius McGhee SO Pensacola Catholic 12.13
18 Kenneth Madden SO Pine Forest 12.15
27 Richard Lam SR Tate 13.89
28 Therron Percival 7 Pensacola Christian 13.98
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Liam Werner 12 Gulf Breeze HS 11.76
10 Javarous Harrison SO Washington (Pensacola) 11.89
19 Maurice Burnett SO Pace 12.20
21 Valerio Christopher JR Tate 12.23
24 Branson Rimmer JR Pensacola Christian 12.54
  Eddie Craig SO Pace FS