April 17, 2019
|
Miami Southridge - Miami, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Krystal Rodriguez SO Coral Reef 2:00.76 2:14.17 2:43.69 2:50.40 10
2 Paola Bencosme SO Braddock 2:09.15 2:20.38 2:03.54 2:07.75 8
3 Jamesha Williams JR Miami Southridge 2:13.26 2:26.44 2:32.30 2:48.41 6
4 Allison Astorga SO Braddock 2:45.52 2:26.47 2:41.12 2:42.59 5
5 Ji'Mesha Hunt SO Miami Southridge 2:48.39 2:34.48 2:56.11 2:59.20 4
6 Lina Adjouadi FR Braddock 2:51.68 2:34.66 2:48.58 3:05.60 3
7 Maria-Antonela Sanchez SR Braddock 3:11.69 2:35.84 2:54.54 2:03.12 2
8 Ahlia Sandifer SO Homestead 1:49.64 2:36.63 2:13.14 3:15.79 1
9 Vanishka Villafane JR Ferguson 3:19.65 2:38.45 3:25.99 3:11.73 -
10 Maya Hernando SR Miami Palmetto 2:58.66 2:40.95 3:19.58 2:26.47 -
11 Sylvia Arguello FR Coral Reef 2:29.81 2:41.08 2:29.81 3:21.35 -
12 Rikicha Plumer JR South Dade 3:16.58 2:42.46 3:01.96 2:14.85 -
13 Olivia Silva FR Coral Reef 3:02.27 2:42.74 3:13.66 2:49.25 -
14 Melani Jean-Louis FR Miami Southridge 1:57.25 2:42.84 2:57.50 3:05.64 -
15 Bradkia Davis SO South Dade 2:10.61 2:45.33 2:13.92 1:59.04 -
16 Jennine Rodriguez SO South Dade 2:09.02 2:45.40 2:04.05 3:03.60 -
17 VICTORIA MUNOZ SR Miami Palmetto 3:01.40 2:46.42 3:36.35 2:13.14 -
18 Isaura Ziga JR Ferguson 2:55.71 2:47.34 3:04.08 3:25.83 -
19 Kayla Melendez SO South Dade 3:29.82 2:50.58 3:11.05 3:19.58 -
20 Racquel Lemoine JR Coral Reef 3:25.10 2:53.81 2:32.96 3:32.05 -
21 Jada Saloman FR Homestead 2:11.07 2:57.11 3:00.66 2:50.03 -
22 Naomi Fauntry FR Miami Killian 3:51.16 3:00.59 2:33.51 2:47.95 -
23 Emily Nivar JR Varela 3:43.08 3:01.36 2:17.84 3:21.31 -
24 Marianne Rojo FR Ferguson 3:43.79 3:09.65 4:00.86 3:13.45 -
25 ISABEL LOPEZ SO Miami Palmetto 2:51.18 3:10.19 3:29.21 2:15.04 -
26 Vanessa Garcia JR Varela 3:07.39 3:11.21 3:01.65 3:47.54 -
27 Kiara Betancourt FR Ferguson 4:07.13 3:11.57 3:53.72 4:09.05 -
  AALIYAH WERRY SO Miami Palmetto DNS DNS DNS DNS -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Maya Hernando SR Miami Palmetto 2:40.95 -
13 Olivia Silva FR Coral Reef 2:42.74 -
17 VICTORIA MUNOZ SR Miami Palmetto 2:46.42 -
18 Isaura Ziga JR Ferguson 2:47.34 -
19 Kayla Melendez SO South Dade 2:50.58 -
20 Racquel Lemoine JR Coral Reef 2:53.81 -
21 Jada Saloman FR Homestead 2:57.11 -
22 Naomi Fauntry FR Miami Killian 3:00.59 -
23 Emily Nivar JR Varela 3:01.36 -
24 Marianne Rojo FR Ferguson 3:09.65 -
25 ISABEL LOPEZ SO Miami Palmetto 3:10.19 -
26 Vanessa Garcia JR Varela 3:11.21 -
27 Kiara Betancourt FR Ferguson 3:11.57 -
  AALIYAH WERRY SO Miami Palmetto DNS -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Krystal Rodriguez SO Coral Reef 2:43.69 2:14.17 2:30.27 2:16.86 2:41.01 2:15.52 10
2 Paola Bencosme SO Braddock 2:38.63 2:20.38 2:14.77 2:45.65 2:24.60 2:58.29 8
3 Jamesha Williams JR Miami Southridge 2:51.34 2:26.44 2:20.59 2:17.66 1:43.98 1:42.51 6
4 Allison Astorga SO Braddock 1:58.64 2:26.47 2:49.91 2:16.22 2:19.15 2:33.80 5
5 Ji'Mesha Hunt SO Miami Southridge 2:20.58 2:34.48 2:29.85 2:49.93 1:54.32 2:19.04 4
6 Lina Adjouadi FR Braddock 2:05.28 2:34.66 3:13.33 2:57.86 1:48.27 2:36.21 3
7 Maria-Antonela Sanchez SR Braddock 2:06.23 2:35.84 3:21.04 3:17.92 2:56.10 1:56.88 2
8 Ahlia Sandifer SO Homestead 3:17.36 2:36.63 3:22.06 3:15.79 2:03.74 3:12.66 1
9 Vanishka Villafane JR Ferguson 2:24.19 2:38.45 3:25.99 2:24.19 2:33.70 2:16.27 -
11 Sylvia Arguello FR Coral Reef 2:15.31 2:41.08 2:58.80 2:23.37 2:39.47 2:37.86 -
12 Rikicha Plumer JR South Dade 3:00.33 2:42.46 2:14.85 2:14.85 1:55.35 2:09.97 -
14 Melani Jean-Louis FR Miami Southridge 3:28.44 2:42.84 2:47.73 3:08.90 3:05.64 1:57.25 -
15 Bradkia Davis SO South Dade 3:20.05 2:45.33 3:29.97 3:01.87 2:17.23 3:29.97 -
16 Jennine Rodriguez SO South Dade 2:38.79 2:45.40 2:48.71 2:53.67 3:08.56 2:43.75 -