Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
FHSAA 4A District 8
April 13, 2019
|
Manatee - Bradenton, FL
>
Filter by Team
Countryside (M)
Lakewood Ranch (M)
North Port (M)
Palm Harbor University (M)
Pinellas Park (M)
Riverview (Sarasota) (M)
Sarasota (M)
Seminole (M)
St. Petersburg (M)
Boys' 3200 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
SC
1
Benjamin Hartvigsen
SR
Sarasota
9:59.81
10
2
Alec Latzke
SR
Countryside
10:04.03
8
3
Ryan Guendjoian
JR
Sarasota
10:22.73
6
4
Orlando Cicilioni
SO
Sarasota
10:22.75
5
5
Robert Stiff
SO
Sarasota
10:49.09
4
6
Hunter Olsen
SO
Seminole
10:56.97
3
7
Dylan Mead
SO
Pinellas Park
10:57.85
2
8
John Beckler
SR
Countryside
11:03.75
1
9
James Duffy
SR
Lakewood Ranch
11:07.31
-
10
Dylan Stone
SO
Riverview (Sarasota)
11:08.67
-
11
Charles Sabodski
SR
St. Petersburg
11:16.96
-
12
James Bodolay
JR
Palm Harbor University
11:30.04
-
13
Owen Catlett
SO
Lakewood Ranch
11:32.85
-
14
Conor Laue
SO
Seminole
11:39.05
-
15
Domenic Maglio
SO
Riverview (Sarasota)
11:40.19
-
16
Zachary Rathburn
SO
North Port
11:55.73
-
17
Ethan Karuppiah
SO
Countryside
11:59.42
-
18
Gavin Bridgewater
JR
Pinellas Park
12:11.21
-
19
Jackson LaChapelle
FR
St. Petersburg
12:32.34
-
20
Anson Kirsch
FR
North Port
12:35.95
-
21
Erasmo Passaro
SO
St. Petersburg
12:53.83
-
22
Carlos Barrantes
JR
Riverview (Sarasota)
12:57.10
-
23
Jeremiah Valverde
SO
North Port
13:14.91
-
24
Simon Mesen
JR
St. Petersburg
13:51.10
-