April 13, 2019
|
Manatee - Bradenton, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lucas Caragiulo JR Riverview (Sarasota) 1:58.79 10
2 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 2:00.20 8
3 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 2:01.34 6
4 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:01.99 5
5 Joseph Smith SO North Port 2:03.08 4
6 Ayvel Khoroshenko FR North Port 2:04.28 3
7 Noah Oconnor JR Sarasota 2:05.44 2
8 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 2:10.65 1
9 Chris Vega FR Riverview (Sarasota) 2:11.64 -
10 Evan Crisp FR Sarasota 2:11.97 -
11 Jervon Hinton FR St. Petersburg 2:14.11 -
12 Dakota Gates SR Countryside 2:14.37 -
13 John Haywood JR Seminole 2:15.26 -
14 Joseph Gonzalez SR Countryside 2:15.34 -
15 Zane Davis FR Riverview (Sarasota) 2:16.31 -
16 Colin Fleece SO Manatee 2:16.36 -
17 Frank Tenore FR St. Petersburg 2:21.33 -
18 Luke Unbehagen SO Palm Harbor University 2:23.10 -
19 Ludovico Fiorese JR Lakewood Ranch 2:23.36 -
20 Blake Ewert SO St. Petersburg 2:24.04 -
21 Tanner Toler SO Lakewood Ranch 2:29.05 -
22 Logan Gregory FR Countryside 2:29.47 -
23 Matthew Hom SR Palm Harbor University 2:31.03 -
24 Shane Cataldo FR Seminole 2:35.05 -
25 Aaron Guenther SO Palm Harbor University 2:35.80 -
26 Alex Joyner SR Seminole 2:40.55 -
  Ruben Rodriguez SO North Port DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lucas Caragiulo JR Riverview (Sarasota) 1:58.79 10
2 Jonathan Reid SR Lakewood Ranch 2:00.20 8
3 Alan Galicia-Romero SR Sarasota 2:01.34 6
4 Adrien Zambaux JR Sarasota 2:01.99 5
5 Joseph Smith SO North Port 2:03.08 4
6 Ayvel Khoroshenko FR North Port 2:04.28 3
7 Noah Oconnor JR Sarasota 2:05.44 2
8 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 2:10.65 1
9 Chris Vega FR Riverview (Sarasota) 2:11.64 -
10 Evan Crisp FR Sarasota 2:11.97 -
12 Dakota Gates SR Countryside 2:14.37 -
13 John Haywood JR Seminole 2:15.26 -
14 Joseph Gonzalez SR Countryside 2:15.34 -
15 Zane Davis FR Riverview (Sarasota) 2:16.31 -
  Ruben Rodriguez SO North Port DNF -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jervon Hinton FR St. Petersburg 2:14.11 -
16 Colin Fleece SO Manatee 2:16.36 -
17 Frank Tenore FR St. Petersburg 2:21.33 -
18 Luke Unbehagen SO Palm Harbor University 2:23.10 -
19 Ludovico Fiorese JR Lakewood Ranch 2:23.36 -
20 Blake Ewert SO St. Petersburg 2:24.04 -
21 Tanner Toler SO Lakewood Ranch 2:29.05 -
22 Logan Gregory FR Countryside 2:29.47 -
23 Matthew Hom SR Palm Harbor University 2:31.03 -
24 Shane Cataldo FR Seminole 2:35.05 -
25 Aaron Guenther SO Palm Harbor University 2:35.80 -
26 Alex Joyner SR Seminole 2:40.55 -