April 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 100 Meters Finals

W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 12.23 10
2 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.33 8
3 Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 12.33 6
4 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 12.66 5
5 Linette Fernandez SR University (Orlando) 12.71 4
6 Davine Cambell SR Colonial 12.97 3
7 Javia Lee SO Boone 13.07 2
8 Ariana Frazer SR Cypress Creek 13.07 1
9 Sophia Jordan SO Boone 13.12 -

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.42 -0.1
2 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 12.46 -0.3
3 Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 12.63 0.1
4 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 12.64 0.8
5 Linette Fernandez SR University (Orlando) 12.73 0.1
6 Davine Cambell SR Colonial 12.81 -0.3
7 Javia Lee SO Boone 12.96 -0.1
8 Ariana Frazer SR Cypress Creek 12.98 0.8
9 Sophia Jordan SO Boone 12.99 0.8
10 Brianna Jacobs SR Lake Nona 13.21 -0.3
11 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 13.33 -0.1
12 Reathasia Outler JR Boone 13.43 0.8
13 Anaya Gibson SO University (Orlando) 13.44 -0.1
14 Diamond Gibson JR Colonial 13.47 0.1
15 Bryanna Reid JR Freedom (Orlando) 13.55 0.1
16 Arianna Slater FR Lake Nona 13.60 0.1
17 Nicole Smallwood SO Freedom (Orlando) 13.65 0.1
18 Emily Estrella JR Timber Creek 13.66 0.8
19 Jadera Williams FR Timber Creek 13.68 -0.3
20 Reyna Sawyer SO Freedom (Orlando) 13.72 -0.3
21 Zaria Bailey SO Colonial 13.74 -0.1
22 Georgia Bernbaum SO Winter Park 13.76 0.1
23 Kaelyn Hunt FR University (Orlando) 13.80 -0.1
24 Vianney Ojeda FR Lake Nona 13.81 -0.3
25 Theana Brown SO Oak Ridge 13.82 -0.3
26 Emily Parrish JR Winter Park 13.90 0.8
27 Nadia Perez FR Timber Creek 14.03 0.8
28 Dezmi Howard SO Cypress Creek 14.11 -0.1
29 Kaydria Powell FR University (Orlando) 14.11 -0.1
30 Leann Galvan FR Cypress Creek 14.19 0.1
31 Arianna Bailey SO Colonial 14.28 0.8
32 Loody Latouche FR Oak Ridge 14.47 -0.1
33 Amindie Celestin FR Oak Ridge 14.60 -0.3
34 Lateaka Lorde JR Oak Ridge 14.64 -0.3
35 Claire Solomon FR Cypress Creek 15.13 0.1
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.42
7 Javia Lee SO Boone 12.96
11 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 13.33
13 Anaya Gibson SO University (Orlando) 13.44
21 Zaria Bailey SO Colonial 13.74
23 Kaelyn Hunt FR University (Orlando) 13.80
28 Dezmi Howard SO Cypress Creek 14.11
29 Kaydria Powell FR University (Orlando) 14.11
32 Loody Latouche FR Oak Ridge 14.47
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 12.63
5 Linette Fernandez SR University (Orlando) 12.73
14 Diamond Gibson JR Colonial 13.47
15 Bryanna Reid JR Freedom (Orlando) 13.55
16 Arianna Slater FR Lake Nona 13.60
17 Nicole Smallwood SO Freedom (Orlando) 13.65
22 Georgia Bernbaum SO Winter Park 13.76
30 Leann Galvan FR Cypress Creek 14.19
35 Claire Solomon FR Cypress Creek 15.13
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 12.46
6 Davine Cambell SR Colonial 12.81
10 Brianna Jacobs SR Lake Nona 13.21
19 Jadera Williams FR Timber Creek 13.68
20 Reyna Sawyer SO Freedom (Orlando) 13.72
24 Vianney Ojeda FR Lake Nona 13.81
25 Theana Brown SO Oak Ridge 13.82
33 Amindie Celestin FR Oak Ridge 14.60
34 Lateaka Lorde JR Oak Ridge 14.64
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 12.64
8 Ariana Frazer SR Cypress Creek 12.98
9 Sophia Jordan SO Boone 12.99
12 Reathasia Outler JR Boone 13.43
18 Emily Estrella JR Timber Creek 13.66
26 Emily Parrish JR Winter Park 13.90
27 Nadia Perez FR Timber Creek 14.03
31 Arianna Bailey SO Colonial 14.28