April 13, 2019
|
Deputy Scott Community Park - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Onix Ortiz JR Windermere 1:58.02 10
2 Carter Rowe JR Windermere 1:58.69 8
3 Shmael Jacques SR Olympia 1:58.88 6
4 Rudy Gatling JR Apopka 1:59.04 5
5 Christian Pierre-Paul SR West Orange 1:59.85 4
6 Nicholas Miller SR West Orange 2:00.20 3
7 Jevon Clarke JR Apopka 2:00.77 2
8 Caleb Vitalus JR Evans 2:01.79 1
9 Myles Defrancisco SR West Port 2:03.17 -
10 Leron Sheppard SO Olympia 2:03.78 -
11 Jamal Slaven JR Olympia 2:03.96 -
12 Jackson Davis JR Apopka 2:03.98 -
13 Jhaniel Navarro Ortiz JR West Orange 2:04.53 -
14 Jaxon Reed JR Lake Minneola 2:05.35 -
15 Artise Lewis SR West Orange 2:06.39 -
16 Aaron Bracy JR Apopka 2:06.43 -
17 Rey Diaz SR East Ridge 2:06.92 -
18 David Pautienus SR Lake Minneola 2:06.98 -
19 Alexis Toledo SO Wekiva 2:08.57 -
20 Hansel Lugo Ramos SO East Ridge 2:08.76 -
21 Jacob Freeman JR Windermere 2:08.90 -
22 Max Faryga JR Lake Minneola 2:09.90 -
23 Dametrius Henry SO Evans 2:09.92 -
24 Carl McKenzie SR Evans 2:10.03 -
25 Matthew Bush JR Wekiva 2:10.66 -
26 Kai Komatsu SO Olympia 2:15.04 -
27 Tyler Adams FR Windermere 2:18.95 -
28 Omarion Sherwood SO Ocoee 2:19.42 -
29 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 2:23.03 -
30 Kendrick Pierre FR Ocoee 2:29.15 -
31 Jaquez Brown SO West Port 2:30.09 -
32 Christian Vazquez SO Wekiva 2:33.64 -
  Jesse Watson SO Ocoee DNF   
  Dayoun Jones SO Evans DNF   
  Davin McCain SR West Port DNS   
  jarrett laez FR West Port DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Caleb Vitalus JR Evans 2:01.79 1
9 Myles Defrancisco SR West Port 2:03.17 -
10 Leron Sheppard SO Olympia 2:03.78 -
17 Rey Diaz SR East Ridge 2:06.92 -
18 David Pautienus SR Lake Minneola 2:06.98 -
20 Hansel Lugo Ramos SO East Ridge 2:08.76 -
21 Jacob Freeman JR Windermere 2:08.90 -
22 Max Faryga JR Lake Minneola 2:09.90 -
23 Dametrius Henry SO Evans 2:09.92 -
24 Carl McKenzie SR Evans 2:10.03 -
26 Kai Komatsu SO Olympia 2:15.04 -
27 Tyler Adams FR Windermere 2:18.95 -
28 Omarion Sherwood SO Ocoee 2:19.42 -
30 Kendrick Pierre FR Ocoee 2:29.15 -
31 Jaquez Brown SO West Port 2:30.09 -
32 Christian Vazquez SO Wekiva 2:33.64 -
  Jesse Watson SO Ocoee DNF   
  Dayoun Jones SO Evans DNF   
  Davin McCain SR West Port DNS   
  jarrett laez FR West Port DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Onix Ortiz JR Windermere 1:58.02 10
2 Carter Rowe JR Windermere 1:58.69 8
3 Shmael Jacques SR Olympia 1:58.88 6
4 Rudy Gatling JR Apopka 1:59.04 5
5 Christian Pierre-Paul SR West Orange 1:59.85 4
6 Nicholas Miller SR West Orange 2:00.20 3
7 Jevon Clarke JR Apopka 2:00.77 2
11 Jamal Slaven JR Olympia 2:03.96 -
12 Jackson Davis JR Apopka 2:03.98 -
13 Jhaniel Navarro Ortiz JR West Orange 2:04.53 -
14 Jaxon Reed JR Lake Minneola 2:05.35 -
15 Artise Lewis SR West Orange 2:06.39 -
16 Aaron Bracy JR Apopka 2:06.43 -
19 Alexis Toledo SO Wekiva 2:08.57 -
25 Matthew Bush JR Wekiva 2:10.66 -
29 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 2:23.03 -