April 10, 2019
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chyenne Dunn SR DeLand 1:00.80 10
2 Anya Spragg SO Lake Brantley 1:01.61 8
3 Christina Labrato SO Lake Mary 1:02.21 6
4 Karis Guilbeau FR Lyman 1:02.81 5
5 Keila Gorritz JR Seminole (Sanford) 1:02.89 4
6 Rachel St Angelo SR Lake Howell 1:04.22 3
7 Isabelle Kadzban JR Lake Mary 1:05.31 2
8 Amira Ali SO Hagerty 1:06.83 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Chyenne Dunn SR DeLand 59.79
2 Anya Spragg SO Lake Brantley 1:02.27
3 Karis Guilbeau FR Lyman 1:02.30
4 Christina Labrato SO Lake Mary 1:02.92
5 Keila Gorritz JR Seminole (Sanford) 1:03.04
6 Rachel St Angelo SR Lake Howell 1:03.06
7 Amira Ali SO Hagerty 1:03.73
8 Isabelle Kadzban JR Lake Mary 1:04.00
9 Khadayjha Smith SR Oviedo 1:04.77
10 Bailey Nelson SR Spruce Creek 1:04.97
11 Madison Gordon SO Lyman 1:05.07
12 Cymiah Bradley JR Lake Mary 1:05.38
13 Adrice Galloway JR Oviedo 1:05.39
14 Taylor Sapp FR Lake Mary 1:06.18
15 Florence Onyiuke FR Seminole (Sanford) 1:06.35
16 Ana Figueroa SR Seminole (Sanford) 1:07.30
17 Megan Lundstrom FR Hagerty 1:07.37
18 Abigail Halcom FR Winter Springs 1:07.56
19 Jessica McClellan JR Hagerty 1:08.00
20 Fabiola Lasalde SO Lake Howell 1:08.27
21 Cadeeja Pennant SR Lake Brantley 1:09.07
22 Isabella Hernandez FR University (OC) 1:09.26
23 Audrey Henderson SO Spruce Creek 1:09.39
24 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 1:09.59
25 Abigail Thompson SR University (OC) 1:09.74
26 Ainsley Compher FR Oviedo 1:09.85
27 Evie McIver SO Winter Springs 1:09.90
28 Halie Jenkins JR Lake Brantley 1:10.10
28 Karlee Piccola FR Spruce Creek 1:10.10
30 Susie Doyle SO Winter Springs 1:10.70
31 Jo Tazashya Stephens JR Lake Brantley 1:11.92
32 Alyssa Bell SO University (OC) 1:13.00
33 Farren Sanders SO DeLand 1:13.05
34 Brylan Gartman FR Lyman 1:15.30
35 Julia Royer SR Spruce Creek 1:17.23
36 Alina Garib FR Winter Springs 1:17.36
37 Li Yu JR Lyman 1:18.27
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Chyenne Dunn SR DeLand 59.79
9 Khadayjha Smith SR Oviedo 1:04.77
15 Florence Onyiuke FR Seminole (Sanford) 1:06.35
17 Megan Lundstrom FR Hagerty 1:07.37
18 Abigail Halcom FR Winter Springs 1:07.56
20 Fabiola Lasalde SO Lake Howell 1:08.27
32 Alyssa Bell SO University (OC) 1:13.00
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Anya Spragg SO Lake Brantley 1:02.27
5 Keila Gorritz JR Seminole (Sanford) 1:03.04
10 Bailey Nelson SR Spruce Creek 1:04.97
14 Taylor Sapp FR Lake Mary 1:06.18
24 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 1:09.59
25 Abigail Thompson SR University (OC) 1:09.74
36 Alina Garib FR Winter Springs 1:17.36
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Rachel St Angelo SR Lake Howell 1:03.06
12 Cymiah Bradley JR Lake Mary 1:05.38
13 Adrice Galloway JR Oviedo 1:05.39
22 Isabella Hernandez FR University (OC) 1:09.26
27 Evie McIver SO Winter Springs 1:09.90
33 Farren Sanders SO DeLand 1:13.05
35 Julia Royer SR Spruce Creek 1:17.23
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Karis Guilbeau FR Lyman 1:02.30
8 Isabelle Kadzban JR Lake Mary 1:04.00
16 Ana Figueroa SR Seminole (Sanford) 1:07.30
19 Jessica McClellan JR Hagerty 1:08.00
28 Halie Jenkins JR Lake Brantley 1:10.10
28 Karlee Piccola FR Spruce Creek 1:10.10
30 Susie Doyle SO Winter Springs 1:10.70
34 Brylan Gartman FR Lyman 1:15.30
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Christina Labrato SO Lake Mary 1:02.92
7 Amira Ali SO Hagerty 1:03.73
11 Madison Gordon SO Lyman 1:05.07
21 Cadeeja Pennant SR Lake Brantley 1:09.07
23 Audrey Henderson SO Spruce Creek 1:09.39
26 Ainsley Compher FR Oviedo 1:09.85
31 Jo Tazashya Stephens JR Lake Brantley 1:11.92
37 Li Yu JR Lyman 1:18.27