April 9, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nishya Reed SO Sandalwood 59.23 10
2 Audrey Millican SR Fleming Island 1:00.62 8
3 Ajmone Myers SO Mandarin 1:03.82 6
4 Veronica Ulysse JR Mandarin 1:04.42 5
5 Kellie Clerge SO Mandarin 1:04.46 4
6 Grace Wright SR Sandalwood 1:09.51 3
7 Vivica Fitzgerald FR Oakleaf 1:15.76 2

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nishya Reed SO Sandalwood 59.22
2 Ajmone Myers SO Mandarin 1:00.52
3 Terren Peterson FR Mandarin 1:00.99
4 Audrey Millican SR Fleming Island 1:01.76
5 Veronica Ulysse JR Mandarin 1:02.28
6 Kellie Clerge SO Mandarin 1:02.30
7 Vivica Fitzgerald FR Oakleaf 1:03.47
8 Grace Wright SR Sandalwood 1:03.70
9 Nathalie Philogene FR Oakleaf 1:03.82
10 Emily Ervin SO Fletcher 1:04.00
11 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 1:04.17
12 Gabriella Figureroa SO Buchholz 1:04.91
13 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 1:05.38
14 Jodi Ledgister SO Oakleaf 1:05.59
15 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:06.36
16 Xaniah Williams SO Buchholz 1:06.65
17 Anastasia Anderson FR Robert E. Lee 1:06.76
18 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 1:06.93
19 Emily Sutton SO Fleming Island 1:07.60
20 Emma Gambill SR Fleming Island 1:08.73
21 Adriana Neilen SR Fleming Island 1:08.73
22 Selina Hobbs FR Fletcher 1:09.29
23 Inari Lynum SO Buchholz 1:11.41
24 Jessica Hobbs SO Fletcher 1:14.97
  Taylor Veatch FR Buchholz DNF
  Hadassah Davis SR Oakleaf DNF
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Terren Peterson FR Mandarin 1:00.99
11 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 1:04.17
15 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:06.36
18 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 1:06.93
19 Emily Sutton SO Fleming Island 1:07.60
20 Emma Gambill SR Fleming Island 1:08.73
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nishya Reed SO Sandalwood 59.22
5 Veronica Ulysse JR Mandarin 1:02.28
6 Kellie Clerge SO Mandarin 1:02.30
8 Grace Wright SR Sandalwood 1:03.70
9 Nathalie Philogene FR Oakleaf 1:03.82
16 Xaniah Williams SO Buchholz 1:06.65
17 Anastasia Anderson FR Robert E. Lee 1:06.76
21 Adriana Neilen SR Fleming Island 1:08.73
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Ajmone Myers SO Mandarin 1:00.52
7 Vivica Fitzgerald FR Oakleaf 1:03.47
12 Gabriella Figureroa SO Buchholz 1:04.91
14 Jodi Ledgister SO Oakleaf 1:05.59
22 Selina Hobbs FR Fletcher 1:09.29
24 Jessica Hobbs SO Fletcher 1:14.97
  Taylor Veatch FR Buchholz DNF
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Audrey Millican SR Fleming Island 1:01.76
10 Emily Ervin SO Fletcher 1:04.00
13 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 1:05.38
23 Inari Lynum SO Buchholz 1:11.41
  Hadassah Davis SR Oakleaf DNF