April 15, 2019
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 200 Meters Finals

W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 24.17 10
2 Ani Wells JR Armwood 25.60 8
3 Janee King JR Lennard 25.67 6
4 Gariona Love SO Armwood 26.26 5
5 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 26.84 4
6 Chaze Wilson SO Chamberlain 26.86 3
7 Kaylah Johnson SO Lennard 27.16 2
  Avriel James JR Robinson DNS   

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 24.89 0.4
2 Ani Wells JR Armwood 25.72 2.5
3 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 25.73 0.6
4 Gariona Love SO Armwood 25.97 0.4
5 Janee King JR Lennard 26.25 0.6
6 Kaylah Johnson SO Lennard 26.54 0.8
7 Chaze Wilson SO Chamberlain 26.57 0.6
8 Avriel James JR Robinson 26.59 2.5
9 Shawna Woodall SO Hillsborough 26.83 2.5
10 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 27.01 2.5
11 Chian Wilson SO Chamberlain 27.23 0.8
12 Shanya Luke SO Lennard 27.49 0.4
13 Janiya Peterson SO Lennard 27.71 0.6
14 Kenya Watson FR King 28.54 0.4
15 Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech 28.68 0.4
16 Meagan Stephens SO King 28.90 2.5
17 Amara Poindexter JR Hillsborough 29.21 0.6
18 Niabi Dean SO Blake 30.71 0.4
19 Alexis Smith SO Blake 30.72 0.6
20 Somotchi Dike SO Brandon 34.71 0.4
21 Sole Andrews SR Hillsborough 35.08 2.5
  Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech DNF -
  Gariona Love SO Armwood DNS -
  Gabriela Rosell FR Leto DNS -
  Ariel Turner Sophomore Blake DNS -
  Taya Randolf SO Blake DNS -
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 24.89
4 Gariona Love SO Armwood 25.97
12 Shanya Luke SO Lennard 27.49
14 Kenya Watson FR King 28.54
15 Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech 28.68
18 Niabi Dean SO Blake 30.71
20 Somotchi Dike SO Brandon 34.71
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Ani Wells JR Armwood 25.72
8 Avriel James JR Robinson 26.59
9 Shawna Woodall SO Hillsborough 26.83
10 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 27.01
16 Meagan Stephens SO King 28.90
21 Sole Andrews SR Hillsborough 35.08
  Gabriela Rosell FR Leto DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 25.73
5 Janee King JR Lennard 26.25
7 Chaze Wilson SO Chamberlain 26.57
13 Janiya Peterson SO Lennard 27.71
17 Amara Poindexter JR Hillsborough 29.21
19 Alexis Smith SO Blake 30.72
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Kaylah Johnson SO Lennard 26.54
11 Chian Wilson SO Chamberlain 27.23
  Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech DNF
  Gariona Love SO Armwood DNS
  Ariel Turner Sophomore Blake DNS
  Taya Randolf SO Blake DNS