April 15, 2019
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 4:31.05 10
2 Ethan Geiger JR Robinson 4:33.31 8
3 Jake Turner JR Armwood 4:34.05 6
4 Alex Quesada SR Gaither 4:37.75 5
5 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 4:37.89 4
6 Ethan Hunter JR Robinson 4:50.20 3
7 Harrison Fogg SO Chamberlain 4:58.46 2
8 Jockyll Davis FR Chamberlain 4:59.43 1
9 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 4:59.91 -
10 Andre Benitez JR Freedom (Tampa) 5:03.18 -
11 Charles Brazzeal SO Jesuit (Tampa) 5:06.77 -
12 Owen Smith SO Freedom (Tampa) 5:07.48 -
13 Lorenzo Martinez SO Gaither 5:08.32 -
14 Cristian Rodriguez JR King 5:11.39 -
15 Xavier Thomas SR Lennard 5:12.32 -
16 Andrew Cory SO Freedom (Tampa) 5:13.54 -
17 Timothy King SO King 5:15.00 -
18 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 5:15.35 -
19 Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech 5:15.45 -
20 Elias Fermin SO Robinson 5:15.95 -
21 Samuel Mcbride SO Leto 5:23.35 -
22 Jack Stockard SO Blake 5:27.10 -
23 Caden Payne SO Gaither 5:29.18 -
24 Vincent Reyes SO Lennard 5:30.57 -
25 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 5:30.64 -
26 Benjamin Whinter SO Freedom (Tampa) 5:31.95 -
27 Austin Onyebueke SO Hillsborough 5:49.39 -
28 Demaury Broughton SO Leto 5:49.45 -
29 MacQuannae Copeland FR Hillsborough 5:54.53 -
30 Darius Bostick SO Hillsborough 5:55.17 -
31 Alex Cruz SO Chamberlain 5:55.37 -
32 Christian Marrero JR Leto 6:33.63 -
33 Vernon Morgan SR Leto 8:20.52 -
  Nikhil Maddina SR King DNS   
  Issay Barry SR King DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Owen Smith SO Freedom (Tampa) 5:07.48 -
17 Timothy King SO King 5:15.00 -
18 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 5:15.35 -
19 Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech 5:15.45 -
20 Elias Fermin SO Robinson 5:15.95 -
21 Samuel Mcbride SO Leto 5:23.35 -
22 Jack Stockard SO Blake 5:27.10 -
23 Caden Payne SO Gaither 5:29.18 -
24 Vincent Reyes SO Lennard 5:30.57 -
25 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 5:30.64 -
27 Austin Onyebueke SO Hillsborough 5:49.39 -
28 Demaury Broughton SO Leto 5:49.45 -
29 MacQuannae Copeland FR Hillsborough 5:54.53 -
30 Darius Bostick SO Hillsborough 5:55.17 -
31 Alex Cruz SO Chamberlain 5:55.37 -
32 Christian Marrero JR Leto 6:33.63 -
33 Vernon Morgan SR Leto 8:20.52 -
  Nikhil Maddina SR King DNS   
  Issay Barry SR King DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 4:31.05 10
2 Ethan Geiger JR Robinson 4:33.31 8
3 Jake Turner JR Armwood 4:34.05 6
4 Alex Quesada SR Gaither 4:37.75 5
5 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 4:37.89 4
6 Ethan Hunter JR Robinson 4:50.20 3
7 Harrison Fogg SO Chamberlain 4:58.46 2
8 Jockyll Davis FR Chamberlain 4:59.43 1
9 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 4:59.91 -
10 Andre Benitez JR Freedom (Tampa) 5:03.18 -
11 Charles Brazzeal SO Jesuit (Tampa) 5:06.77 -
13 Lorenzo Martinez SO Gaither 5:08.32 -
14 Cristian Rodriguez JR King 5:11.39 -
15 Xavier Thomas SR Lennard 5:12.32 -
16 Andrew Cory SO Freedom (Tampa) 5:13.54 -
26 Benjamin Whinter SO Freedom (Tampa) 5:31.95 -