April 15, 2019
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Justyce Murphy FR Hillsborough 1:00.23 10
2 Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech 1:00.91 8
3 Brianna Flake SO Armwood 1:01.39 6
4 Morgan Collins SO Blake 1:03.41 5
5 Durnecia Bell FR Hillsborough 1:05.62 4
6 Stazia Turner SR Lennard 1:07.66 3
7 Shawna Woodall SO Hillsborough 1:07.91 2
  Victoria Oliver JR Lennard DNS   

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech 1:01.99
2 Justyce Murphy FR Hillsborough 1:02.08
3 Shawna Woodall SO Hillsborough 1:03.96
4 Stazia Turner SR Lennard 1:04.10
5 Morgan Collins SO Blake 1:04.21
6 Brianna Flake SO Armwood 1:04.87
7 Victoria Oliver JR Lennard 1:04.95
8 Durnecia Bell FR Hillsborough 1:05.25
9 Ciarra Durr FR King 1:05.41
10 Christal Rolack FR Robinson 1:07.18
11 Jalyssa Richardson SR Robinson 1:08.03
12 Janeaja Wright SR King 1:08.28
13 ALEXCIS JOHNSON SO Hillsborough 1:11.96
14 Mariah King SO Tampa Bay Tech 1:13.32
15 Issa Clay SO Gaither 1:13.41
16 Hailey Ammons FR Lennard 1:16.43
17 Tabatha Caldwell SO Brandon 1:18.13
18 Brianna Alderman JR Brandon 1:18.64
19 Keziah Smith SO Blake 1:23.12
20 Arion Armstrong SO Brandon 1:24.99
  Jeanlee Matos Senior Freedom (Tampa) DNS
  Tiana Thomas Sophomore Blake DNS
  Rreyanna Hall SO Lennard DNS
  Symbia Walton FR Blake DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Justyce Murphy FR Hillsborough 1:02.08
4 Stazia Turner SR Lennard 1:04.10
8 Durnecia Bell FR Hillsborough 1:05.25
16 Hailey Ammons FR Lennard 1:16.43
17 Tabatha Caldwell SO Brandon 1:18.13
19 Keziah Smith SO Blake 1:23.12
20 Arion Armstrong SO Brandon 1:24.99
  Rreyanna Hall SO Lennard DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Morgan Collins SO Blake 1:04.21
6 Brianna Flake SO Armwood 1:04.87
7 Victoria Oliver JR Lennard 1:04.95
11 Jalyssa Richardson SR Robinson 1:08.03
13 ALEXCIS JOHNSON SO Hillsborough 1:11.96
14 Mariah King SO Tampa Bay Tech 1:13.32
18 Brianna Alderman JR Brandon 1:18.64
  Jeanlee Matos Senior Freedom (Tampa) DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech 1:01.99
3 Shawna Woodall SO Hillsborough 1:03.96
9 Ciarra Durr FR King 1:05.41
10 Christal Rolack FR Robinson 1:07.18
12 Janeaja Wright SR King 1:08.28
15 Issa Clay SO Gaither 1:13.41
  Tiana Thomas Sophomore Blake DNS
  Symbia Walton FR Blake DNS