April 12, 2019
|
Villages - The Villages, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 52.01 10
2 Trevor Wilson JR South Sumter 52.30 8
3 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 52.64 6
4 Shane Schippers FR Citrus 53.45 5
5 Davion Smith SO South Sumter 53.74 4
6 Zavier Rodriguez Sophomore Trinity Catholic 54.49 3
7 Trevor Young JR Atlantic (PO) 56.50 2
8 Torieon Rutledge FR North Marion 56.53 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shane Schippers FR Citrus 53.41
2 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 53.56
3 Torieon Rutledge FR North Marion 54.04
4 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 54.11
5 Davion Smith SO South Sumter 54.28
6 Trevor Wilson JR South Sumter 54.46
7 Zavier Rodriguez Sophomore Trinity Catholic 54.60
8 Trevor Young JR Atlantic (PO) 55.49
9 Seth Adams SO South Sumter 55.59
10 Vidal Aguiler FR Villages 56.32
11 Brandon Beckett SO North Marion 56.36
12 Jedidiah Dunseath JR Villages 56.74
13 Nykee Scott JR Crescent City 56.95
14 Cody Bishir FR Citrus 57.90
15 Anthony Scott SO Crescent City 57.97
16 Marco Coronado FR South Sumter 58.31
17 Paulin David FR Crystal River 58.54
18 JD Hamilton JR Crystal River 59.19
19 Nolan Wyman JR Trinity Catholic 59.47
20 Colin Doyle JR Citrus 1:01.72
21 Anthony Costa SR Citrus 1:02.31
22 Landon Atkinson FR Villages 1:05.89
23 Fernando Tramontina SO Crescent City 1:11.48
24 Daniel Cruz FR Dunnellon 1:13.46
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 53.56
7 Zavier Rodriguez Sophomore Trinity Catholic 54.60
9 Seth Adams SO South Sumter 55.59
11 Brandon Beckett SO North Marion 56.36
13 Nykee Scott JR Crescent City 56.95
17 Paulin David FR Crystal River 58.54
24 Daniel Cruz FR Dunnellon 1:13.46
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shane Schippers FR Citrus 53.41
3 Torieon Rutledge FR North Marion 54.04
10 Vidal Aguiler FR Villages 56.32
14 Cody Bishir FR Citrus 57.90
18 JD Hamilton JR Crystal River 59.19
23 Fernando Tramontina SO Crescent City 1:11.48
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 54.11
5 Davion Smith SO South Sumter 54.28
8 Trevor Young JR Atlantic (PO) 55.49
12 Jedidiah Dunseath JR Villages 56.74
15 Anthony Scott SO Crescent City 57.97
16 Marco Coronado FR South Sumter 58.31
22 Landon Atkinson FR Villages 1:05.89
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Trevor Wilson JR South Sumter 54.46
19 Nolan Wyman JR Trinity Catholic 59.47
20 Colin Doyle JR Citrus 1:01.72
21 Anthony Costa SR Citrus 1:02.31