April 10, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters Finals

W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 23.07 10
2 Jalen Carr SR Orlando Christian Prep 23.41 8
3 Caleb Poe JR Victory Christian (LL) 23.78 6
4 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 23.94 5
5 Barry Wagner Jr. JR Orlando Christian Prep 24.34 4
6 Wade Martin SO Windermere Prep 24.50 3
7 Jon Cole FR Fort Meade 24.80 2
8 Idris Williams FR Lakeland Christian 25.47 1

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 23.66 1.3
2 Jalen Carr SR Orlando Christian Prep 23.74 1.1
3 Caleb Poe JR Victory Christian (LL) 23.87 1.1
4 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 24.00 NWI
5 Idris Williams FR Lakeland Christian 24.22 NWI
6 Jon Cole FR Fort Meade 24.32 +0.0
7 Barry Wagner Jr. JR Orlando Christian Prep 24.39 1.1
8 Wade Martin SO Windermere Prep 24.39 NWI
9 Wyatt Cauldron SR City of Life Christian 24.69 +0.0
10 Samuel Riley SR Lakeland Christian 24.89 1.3
11 Malachi Brown JR Orlando Christian Prep 24.95 1.3
12 Tyjuan Massey 8 Orlando Christian Prep 25.02 1.1
13 DeAndre Gibson JR Fort Meade 25.29 1.3
14 Kendrick Pinion SO Victory Christian (LL) 25.62 +0.0
15 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 25.68 NWI
16 Rick Walcott JR Windermere Prep 25.69 1.3
17 Joshua Melendez JR City of Life Christian 25.72 1.3
18 Angel Aviles SO New Dimensions 25.89 +0.0
19 Anthony Felix FR City of Life Christian 26.14 NWI
20 Brendon Frontones JR City of Life Christian 26.19 1.1
21 Isaiah Reynolds FR Victory Christian (LL) 26.46 1.1
22 Solomon Cleveland 7 Lakeland Christian 27.51 NWI
23 Weston Wall FR Foundation Academy 27.81 NWI
24 Benji Chenowith FR Victory Christian (LL) 28.13 1.1
25 Braden Sims 8 Fort Meade 28.57 1.3
  Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) DNF -
  Henry Heisey SR Santa Fe Catholic DNF -
  Zack Hagerty SR Santa Fe Catholic DNS -
  Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) DNS -
  Jayden Williams FR Windermere Prep DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 24.00
5 Idris Williams FR Lakeland Christian 24.22
8 Wade Martin SO Windermere Prep 24.39
15 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 25.68
19 Anthony Felix FR City of Life Christian 26.14
22 Solomon Cleveland 7 Lakeland Christian 27.51
23 Weston Wall FR Foundation Academy 27.81
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jon Cole FR Fort Meade 24.32
9 Wyatt Cauldron SR City of Life Christian 24.69
14 Kendrick Pinion SO Victory Christian (LL) 25.62
18 Angel Aviles SO New Dimensions 25.89
  Henry Heisey SR Santa Fe Catholic DNF
  Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) DNF
  Zack Hagerty SR Santa Fe Catholic DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 23.66
10 Samuel Riley SR Lakeland Christian 24.89
11 Malachi Brown JR Orlando Christian Prep 24.95
13 DeAndre Gibson JR Fort Meade 25.29
16 Rick Walcott JR Windermere Prep 25.69
17 Joshua Melendez JR City of Life Christian 25.72
25 Braden Sims 8 Fort Meade 28.57
  Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) DNS