April 10, 2019
|
St. John Neumann - Naples, FL

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jorge Santos SR First Baptist (Naples) 52.83
2 Noah Haskins JR First Baptist (Naples) 53.60
3 Tyler Muenscher SR Canterbury (FM) 53.65
4 Nathaniel Riley SO Southwest Florida Christian 54.52
5 Sullivan Follin JR First Baptist (Naples) 56.13
6 Justin Losapio FR Southwest Florida Christian 54.86
7 Blake Tankersley SR Community School (Naples) 54.92
8 Ryan Walrod JR Southwest Florida Christian 55.25
9 Darius Beauvoir 8 Community School (Naples) 55.38
10 Christian Fischer JR Seacrest Country Day 56.49
11 Trent Wilson SO First Baptist (Naples) 56.55
12 Colton Brown JR Moore Haven 56.85
13 John Roy SO St. John Neumann 57.46
14 Ruhaan Patel SR Community School (Naples) 58.09
15 Thomas Anderson SO St. John Neumann 58.81
16 Alex Gonzalez FR Canterbury (FM) 58.84
17 Anthony Cobiella FR Moore Haven 58.93
18 Luke Long SR Canterbury (FM) 59.39
19 Cameron Larkin 8 Village School 59.42
20 Jacob Canup FR Evangelical Christian 1:00.26
21 Fernando Terrones SO Bonita Springs 1:01.52
22 Cole Proper FR Southwest Florida Christian 1:01.83
23 Ryan Palumbo FR Marco Island Academy 1:02.42
24 Connor O'Leary FR Village School 1:03.77
25 Austin Collar SO Seacrest Country Day 1:03.87
26 Colton Smith SR Canterbury (FM) 1:06.32
27 Tony Castillo FR Marco Island Academy 1:06.72
28 Peter Laquidara 6 Evangelical Christian 1:06.93
29 Kellas Ide SO Seacrest Country Day 1:07.64
30 Travis Gardner 8 Village School 1:09.15
31 Camden Rowe 8 Village School 1:10.78
32 Chaz Brown 7 Moore Haven 1:10.80
33 Thomas Rodriguez SO Bonita Springs 1:13.99
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Tyler Muenscher SR Canterbury (FM) 53.65
6 Justin Losapio FR Southwest Florida Christian 54.86
11 Trent Wilson SO First Baptist (Naples) 56.55
21 Fernando Terrones SO Bonita Springs 1:01.52
25 Austin Collar SO Seacrest Country Day 1:03.87
32 Chaz Brown 7 Moore Haven 1:10.80
33 Thomas Rodriguez SO Bonita Springs 1:13.99
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Noah Haskins JR First Baptist (Naples) 53.60
7 Blake Tankersley SR Community School (Naples) 54.92
13 John Roy SO St. John Neumann 57.46
15 Thomas Anderson SO St. John Neumann 58.81
18 Luke Long SR Canterbury (FM) 59.39
26 Colton Smith SR Canterbury (FM) 1:06.32
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jorge Santos SR First Baptist (Naples) 52.83
8 Ryan Walrod JR Southwest Florida Christian 55.25
12 Colton Brown JR Moore Haven 56.85
14 Ruhaan Patel SR Community School (Naples) 58.09
23 Ryan Palumbo FR Marco Island Academy 1:02.42
24 Connor O'Leary FR Village School 1:03.77
30 Travis Gardner 8 Village School 1:09.15
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Sullivan Follin JR First Baptist (Naples) 56.13
10 Christian Fischer JR Seacrest Country Day 56.49
17 Anthony Cobiella FR Moore Haven 58.93
20 Jacob Canup FR Evangelical Christian 1:00.26
28 Peter Laquidara 6 Evangelical Christian 1:06.93
31 Camden Rowe 8 Village School 1:10.78
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Nathaniel Riley SO Southwest Florida Christian 54.52
9 Darius Beauvoir 8 Community School (Naples) 55.38
16 Alex Gonzalez FR Canterbury (FM) 58.84
19 Cameron Larkin 8 Village School 59.42
22 Cole Proper FR Southwest Florida Christian 1:01.83
27 Tony Castillo FR Marco Island Academy 1:06.72
29 Kellas Ide SO Seacrest Country Day 1:07.64