March 13, 2019
|
Maclay School - Tallahassee, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ramsay Grant SO Maclay 1:03.66
2 Rachel Bethke 8 Maclay 1:03.96
3 Amelia Haggins 7 Maclay 1:04.12
4 Justice Butler JR Gadsden County 1:07.04
5 Kaylin Lawrence FR Wakulla 1:07.27
6 Faith Fuller SO Community Christian (Tal) 1:07.59
7 Nicole Macri SO Maclay 1:08.41
8 Sarah Caulley Soto FR Maclay 1:09.26
9 Abigail Watson JR Maclay 1:09.28
10 Tara Uchizono 6 Maclay 1:09.71
11 Grace Fuller SR Community Christian (Tal) 1:10.02
12 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 1:10.77
13 Christina Walker 7 Jefferson County 1:10.99
14 Ella McConnell SO Maclay 1:11.14
15 Katherine Bouck FR Community Christian (Tal) 1:12.26
16 Carlissa Shuler SO Jefferson County 1:12.34
17 Sarah Tychsen 7 Community Christian (Tal) 1:12.58
20 Genesis Jones 6 North Florida Christian 1:14.17
22 Keana Conticello SR Chiles 1:14.78
23 Jeiley Moore SO Gadsden County 1:15.21
24 Madison Payne 7 Community Christian (Tal) 1:15.69
25 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 1:15.82
26 Ja’Mia Brown SO Gadsden County 1:16.10
27 Jolie Baus FR Maclay 1:16.27
28 Lauren Guyer 7 Maclay 1:16.71
29 Gretchen Van Iddekinge 6 Maclay 1:17.01
30 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 1:17.80
31 Demeshia Williams FR Jefferson County 1:17.92
32 Mary Rust SO Maclay 1:18.40
33 Tatiana Riveria 6 Jefferson County 1:19.29
34 Olivia Vargas 6 Jefferson County 1:21.17
35 Sarah Shine SR St. John Paul Catholic 1:22.17
36 Daniella Streety SO Maclay 1:23.12
38 Jireh Figgers SR Gadsden County 1:25.78
39 Caroline Large 7 Community Christian (Tal) 1:26.53
40 D’Yani Williams SR Gadsden County 1:26.93
41 Kiara Walls SR Gadsden County 1:26.96
42 Sarah Bowman JR North Florida Christian 1:31.81
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Sarah Caulley Soto FR Maclay 1:09.26
10 Tara Uchizono 6 Maclay 1:09.71
13 Christina Walker 7 Jefferson County 1:10.99
29 Gretchen Van Iddekinge 6 Maclay 1:17.01
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Jolie Baus FR Maclay 1:16.27
33 Tatiana Riveria 6 Jefferson County 1:19.29
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Genesis Jones 6 North Florida Christian 1:14.17
35 Sarah Shine SR St. John Paul Catholic 1:22.17
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Amelia Haggins 7 Maclay 1:04.12
7 Nicole Macri SO Maclay 1:08.41
36 Daniella Streety SO Maclay 1:23.12
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Carlissa Shuler SO Jefferson County 1:12.34
23 Jeiley Moore SO Gadsden County 1:15.21
26 Ja’Mia Brown SO Gadsden County 1:16.10
28 Lauren Guyer 7 Maclay 1:16.71
39 Caroline Large 7 Community Christian (Tal) 1:26.53
42 Sarah Bowman JR North Florida Christian 1:31.81
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Madison Payne 7 Community Christian (Tal) 1:15.69
25 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 1:15.82
30 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 1:17.80
34 Olivia Vargas 6 Jefferson County 1:21.17
40 D’Yani Williams SR Gadsden County 1:26.93
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Sarah Tychsen 7 Community Christian (Tal) 1:12.58
31 Demeshia Williams FR Jefferson County 1:17.92
32 Mary Rust SO Maclay 1:18.40
41 Kiara Walls SR Gadsden County 1:26.96
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Kaylin Lawrence FR Wakulla 1:07.27
6 Faith Fuller SO Community Christian (Tal) 1:07.59
12 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 1:10.77
14 Ella McConnell SO Maclay 1:11.14
15 Katherine Bouck FR Community Christian (Tal) 1:12.26
38 Jireh Figgers SR Gadsden County 1:25.78
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ramsay Grant SO Maclay 1:03.66
2 Rachel Bethke 8 Maclay 1:03.96
4 Justice Butler JR Gadsden County 1:07.04
9 Abigail Watson JR Maclay 1:09.28
11 Grace Fuller SR Community Christian (Tal) 1:10.02
22 Keana Conticello SR Chiles 1:14.78

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ella Porcher 8 Maclay 2:23.44
2 Avery Smith JR Maclay 2:30.23
3 Ella Hodges FR Chiles 2:30.90
4 Sofia Paredes 8 Maclay 2:30.96
5 Kelly Davis FR Chiles 2:32.57
6 Daniela Paredes SO Maclay 2:34.97
7 Victoria Lee SO Maclay 2:37.05
8 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 2:41.91
9 Katherine Bouck FR Community Christian (Tal) 2:42.52
10 Grace Fuller SR Community Christian (Tal) 2:43.22
11 Raina Crawford FR Chiles 2:44.87
12 Elise Ferguson FR Chiles 2:45.99
13 katherine Esser FR Chiles 2:47.74
14 Olivia Bishop 7 Maclay 2:50.08
15 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 2:50.83
16 Faith Fuller SO Community Christian (Tal) 2:51.47
17 Jessica Stewart SO Chiles 2:52.61
18 Natalie Watkins FR Chiles 2:53.61
20 Haley Weil 7 Maclay 2:53.97
21 Savannah Laywell SR St. John Paul Catholic 2:57.69
23 Kaylee Griner 8 North Florida Christian 3:01.14
24 Nina Prince JR Wakulla 3:02.66
25 Madison Payne 7 Community Christian (Tal) 3:03.50
26 Diamond Cooper JR Wakulla 3:04.48
27 Sarah Shine SR St. John Paul Catholic 3:04.81
28 Ja’Mia Brown SO Gadsden County 3:07.11
29 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 3:08.13
30 Olivia Vargas 6 Jefferson County 3:10.14
32 Haleh Rush SO North Florida Christian 3:12.61
33 Tatiana Riveria 6 Jefferson County 3:14.88
34 Keri Levingston FR Wakulla 3:19.67
35 Jalyn Barnett SO Wakulla 3:20.86
37 Emily Leblanc FR Wakulla 3:28.36
38 Ariana White JR St. John Paul Catholic 4:08.02
  Savanna Young 8 North Florida Christian DNF
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Raina Crawford FR Chiles 2:44.87
28 Ja’Mia Brown SO Gadsden County 3:07.11
30 Olivia Vargas 6 Jefferson County 3:10.14
32 Haleh Rush SO North Florida Christian 3:12.61
33 Tatiana Riveria 6 Jefferson County 3:14.88
34 Keri Levingston FR Wakulla 3:19.67
35 Jalyn Barnett SO Wakulla 3:20.86
37 Emily Leblanc FR Wakulla 3:28.36
38 Ariana White JR St. John Paul Catholic 4:08.02
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Grace Fuller SR Community Christian (Tal) 2:43.22
13 katherine Esser FR Chiles 2:47.74
14 Olivia Bishop 7 Maclay 2:50.08
18 Natalie Watkins FR Chiles 2:53.61
20 Haley Weil 7 Maclay 2:53.97
21 Savannah Laywell SR St. John Paul Catholic 2:57.69
23 Kaylee Griner 8 North Florida Christian 3:01.14
24 Nina Prince JR Wakulla 3:02.66
25 Madison Payne 7 Community Christian (Tal) 3:03.50
26 Diamond Cooper JR Wakulla 3:04.48
27 Sarah Shine SR St. John Paul Catholic 3:04.81
29 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 3:08.13
  Savanna Young 8 North Florida Christian DNF
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ella Porcher 8 Maclay 2:23.44
2 Avery Smith JR Maclay 2:30.23
3 Ella Hodges FR Chiles 2:30.90
4 Sofia Paredes 8 Maclay 2:30.96
5 Kelly Davis FR Chiles 2:32.57
6 Daniela Paredes SO Maclay 2:34.97
7 Victoria Lee SO Maclay 2:37.05
8 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 2:41.91
9 Katherine Bouck FR Community Christian (Tal) 2:42.52
12 Elise Ferguson FR Chiles 2:45.99
15 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 2:50.83
16 Faith Fuller SO Community Christian (Tal) 2:51.47
17 Jessica Stewart SO Chiles 2:52.61

Girls' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Tychsen 7 Community Christian (Tal) 12:35.19
2 Susan Koeppel 7 Maclay 13:17.20
4 Natalie Laywell SR St. John Paul Catholic 13:43.94
5 Ashley Murphy JR Chiles 13:47.91
6 Liz Mapp FR North Florida Christian 14:24.25
7 Taylor Stephens SR Chiles 15:18.71

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Janasia Cox SR Gadsden County 50.12
2 Evoni Jenkins FR Gadsden County 55.65
3 Kathryn Merritt SO Maclay 57.60
4 Madeline Lillie FR Maclay 1:01.66
5 Sage Marlatt SR North Florida Christian 1:03.95
6 Kiara Walls SR Gadsden County 1:21.13
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Evoni Jenkins FR Gadsden County 55.65
5 Sage Marlatt SR North Florida Christian 1:03.95
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Janasia Cox SR Gadsden County 50.12
3 Kathryn Merritt SO Maclay 57.60
4 Madeline Lillie FR Maclay 1:01.66
6 Kiara Walls SR Gadsden County 1:21.13
Girls' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
3 Sneads Baker, Garrett, Jones, Williams 56.24
Girls' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Gadsden County Mackey, Jenkins, Butler, Cox 52.80
2 Maclay Amanze, Haggins, Meeker, Rolle 53.34
4 Jefferson County Shuler, Walker, Williams, Steen 56.59
5 North Florida Christian Hearn, Thomas, Jones, Marlatt 58.73

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Rachel Bethke 8 Maclay 1.35m 4' 5"
2 Alexsis Thomas JR North Florida Christian 1.35m 4' 5"
3 Jessica Stewart SO Chiles 1.30m 4' 3.25"
4 Madeline Lillie FR Maclay 1.20m 3' 11.25"
  De'Ana Albert FR Wakulla NH NH
  Brittney Raley JR Wakulla NH NH
  Abigail Stout 8 Maclay NH NH
  Chloe Culp SR North Florida Christian NH NH
  Genesis Jones 6 North Florida Christian NH NH
  Sarah Bowman JR North Florida Christian NH NH
  Kai Morris FR Jefferson County NH NH
  Tatiana Riveria 6 Jefferson County NH NH
  Jireh Figgers SR Gadsden County NH NH

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 kendall Meyer FR Chiles 2.75m 9' 0.25"
2 Eva Cotton SO Chiles 2.60m 8' 6.25"
3 Raina Crawford FR Chiles 2.45m 8' 0.5"
4 Payton Thumm 6 Maclay 2.15m 7' 0.5"
4 Isabella Barton 6 Maclay 2.15m 7' 0.5"
7 Erin Collier SO Community Christian (Tal) 2.00m 6' 6.75"
7 Sara Grace Dodson 8 Maclay 1.85m 6' 0.75"
8 Bryce Story 6 Maclay 1.55m 5' 1"
  Isabella Evans 6 Maclay NH NH

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Justice Butler JR Gadsden County 16' 6" 5.02m
2 Sage Day JR Wakulla 16' 2.5" 4.94m
3 Zacharriya Harvey, SR Wakulla 15' 8" 4.77m
4 Ja'daa Wilson JR Wakulla 15' 7.5" 4.76m
5 Taylor Teague   Chiles HS 15' 3" 4.64m
6 Riley Karpinski FR Maclay 14' 8" 4.47m
7 Jaykeria Jackson SO Sneads 14' 3" 4.34m
8 Kazia Gainer JR Sneads 14' 2.5" 4.33m
9 Kathryn Merritt SO Maclay 14' 2" 4.31m
10 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 14' 1.5" 4.30m
12 Elizabeth Crapps FR Maclay 13' 7" 4.14m
13 Katherine Bouck FR Community Christian (Tal) 13' 6" 4.11m
14 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 13' 2" 4.01m
15 Katherine Matthews SO Maclay 12' 8" 3.86m
15 Brittney Raley JR Wakulla 12' 8" 3.86m
17 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 12' 6" 3.81m
19 Amari Webster SR Sneads 12' 4" 3.75m
21 Christina Walker 7 Jefferson County 11' 6.5" 3.51m
22 Zoe Hearn 7 North Florida Christian 11' 6" 3.50m
23 Genesis Jones 6 North Florida Christian 11' 4" 3.45m
  Abigail LaDuc 8 North Florida Christian NM NM
  Sage Marlatt SR North Florida Christian NM NM
  Jamiya Steen JR Jefferson County NM NM
  Chloe Culp SR North Florida Christian NM NM
  Kymani Wesley FR Jefferson County NM NM
  Tatiana Riveria 6 Jefferson County NM NM
  Emma Rudd FR North Florida Christian NM NM
  Anaya Rudolph FR Gadsden County NM NM
  Justus McKenzie JR Wakulla NM NM
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Justice Butler JR Gadsden County 16' 6" 5.02m
2 Sage Day JR Wakulla 16' 2.5" 4.94m
3 Zacharriya Harvey, SR Wakulla 15' 8" 4.77m
4 Ja'daa Wilson JR Wakulla 15' 7.5" 4.76m
6 Riley Karpinski FR Maclay 14' 8" 4.47m
7 Jaykeria Jackson SO Sneads 14' 3" 4.34m
8 Kazia Gainer JR Sneads 14' 2.5" 4.33m
9 Kathryn Merritt SO Maclay 14' 2" 4.31m
10 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 14' 1.5" 4.30m
13 Katherine Bouck FR Community Christian (Tal) 13' 6" 4.11m
19 Amari Webster SR Sneads 12' 4" 3.75m
  Chloe Culp SR North Florida Christian NM NM
  Abigail LaDuc 8 North Florida Christian NM NM
  Jamiya Steen JR Jefferson County NM NM
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
5 Taylor Teague   Chiles HS 15' 3" 4.64m
12 Elizabeth Crapps FR Maclay 13' 7" 4.14m
14 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 13' 2" 4.01m
15 Brittney Raley JR Wakulla 12' 8" 3.86m
15 Katherine Matthews SO Maclay 12' 8" 3.86m
17 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 12' 6" 3.81m
21 Christina Walker 7 Jefferson County 11' 6.5" 3.51m
22 Zoe Hearn 7 North Florida Christian 11' 6" 3.50m
23 Genesis Jones 6 North Florida Christian 11' 4" 3.45m
  Justus McKenzie JR Wakulla NM NM
  Emma Rudd FR North Florida Christian NM NM
  Sage Marlatt SR North Florida Christian NM NM
  Kymani Wesley FR Jefferson County NM NM
  Tatiana Riveria 6 Jefferson County NM NM
  Anaya Rudolph FR Gadsden County NM NM

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Kalaree King JR Jefferson County 9.60m 31' 6"
2 Kianna Albert SO Wakulla 8.60m 28' 2.75"
3 Macy Coddington FR Wakulla 7.99m 26' 2.75"
4 Alexis Moneyham SO Sneads 7.83m 25' 8.25"
5 Katherine Gonzalez SO Chiles 7.52m 24' 8.25"
6 Aziza Davis FR Chiles 7.45m 24' 5.5"
7 T'Onj McGriff JR Gadsden County 7.00m 22' 11.75"
8 Brooklyn Kirkpatrick 8 Jefferson County 6.88m 22' 7"
9 Elon Davis JR Chiles 6.76m 22' 2.25"
10 Haley Johnson SR Maclay 6.28m 20' 7.25"
11 Katherine Evans JR St. John Paul Catholic 5.70m 18' 8.5"
12 Helena Mavridoglou SO North Florida Christian 4.56m 14' 11.5"
  Eva Holmes SO North Florida Christian NM NM
  Hannah Standeford SO Wakulla NM NM
  Katana Leasman SR Sneads NM NM
  Mary Williams FR Sneads NM NM
  Kai Morris FR Jefferson County NM NM
  Khamyrn Richardson JR Gadsden County NM NM
  Alexis Frost SR Gadsden County NM NM
  Allison Dougherty 9 Sneads HS NM NM
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 Kalaree King JR Jefferson County 9.60m 31' 6"
2 Kianna Albert SO Wakulla 8.60m 28' 2.75"
3 Macy Coddington FR Wakulla 7.99m 26' 2.75"
5 Katherine Gonzalez SO Chiles 7.52m 24' 8.25"
6 Aziza Davis FR Chiles 7.45m 24' 5.5"
8 Brooklyn Kirkpatrick 8 Jefferson County 6.88m 22' 7"
  Hannah Standeford SO Wakulla NM NM
  Eva Holmes SO North Florida Christian NM NM
  Kai Morris FR Jefferson County NM NM
  Khamyrn Richardson JR Gadsden County NM NM
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
4 Alexis Moneyham SO Sneads 7.83m 25' 8.25"
7 T'Onj McGriff JR Gadsden County 7.00m 22' 11.75"
9 Elon Davis JR Chiles 6.76m 22' 2.25"
10 Haley Johnson SR Maclay 6.28m 20' 7.25"
11 Katherine Evans JR St. John Paul Catholic 5.70m 18' 8.5"
12 Helena Mavridoglou SO North Florida Christian 4.56m 14' 11.5"
  Katana Leasman SR Sneads NM NM
  Mary Williams FR Sneads NM NM
  Alexis Frost SR Gadsden County NM NM
  Allison Dougherty 9 Sneads HS NM NM