March 13, 2019
|
Maclay School - Tallahassee, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Junious Brown JR Maclay 1:58.95
2 Dom Koenders JR Chiles 2:03.69
3 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 2:04.95
4 David Andrew Keen 11 North Florida Christian 2:05.07
5 Dequavious Charleston 11 Gadsden County High Schoo 2:07.96
6 Jacob Rogers 8 Maclay 2:12.69
7 Alexander Gilliam 12 Gadsden County High Schoo 2:12.89
8 Burl James Jr. 12 Gadsden County High Schoo 2:15.57
9 Owen Tabah JR Maclay 2:16.13
10 John Yearty JR Chiles 2:16.80
11 Dontreal Hall 11 Gadsden County High Schoo 2:17.13
12 Findley Tucker JR Chiles 2:20.92
13 Mattias Garrett FR Chiles 2:25.16
14 Tyler Canavan FR Chiles 2:25.76
15 Johnathan Sconiers FR Gadsden County 2:27.39
16 Andres Ramirez SR Maclay 2:27.99
17 Delvin Chambers 7 Jefferson County 2:29.24
18 Cameron Massa JR Chiles 2:30.06
19 Aminieli Hopson FR Chiles 2:30.60
20 Carl Shuler 8 Jefferson County 2:30.68
21 omari ross 11 Gadsden County High Schoo 2:33.78
22 Eric Grush SO Jefferson County 2:33.80
23 Tony Guillen FR Chiles 2:33.83
24 Caden Philley SO Community Christian (Tal) 2:35.98
25 Carson Freeland 7 Community Christian (Tal) 2:36.04
26 Roger Carroll 8 Jefferson County 2:36.29
27 David Brookins SO Jefferson County 2:40.40
28 Miles Nelson SR Wakulla 2:40.44
29 eukovi smith 9 Gadsden County High Schoo 2:41.11
30 Travis Keaton 7 Jefferson County 2:43.37
31 Kamarrian King 8 Jefferson County 2:44.57
32 Joseph Palmer SO Chiles 2:46.29
33 Alex Pilgrim SO Wakulla 2:47.43
35 Efrem Rosenberg 8 Maclay 2:50.31
36 John Pell SO Wakulla 2:51.31
37 Anthony Moran FR Sneads 2:51.61
38 Cole Manning 8 Community Christian (Tal) 2:52.99
40 Jazavius Hawkins 8 Jefferson County 2:54.32
41 Marlon Barrington 8 Jefferson County 2:57.69
42 Charlie Rust 7 Maclay 3:05.89
43 Matthew Wolfkill 7 Community Christian (Tal) 3:06.18
44 Grant Payne FR Community Christian (Tal) 3:10.12
45 Victor Oguledo SO Maclay 3:12.21
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Johnathan Sconiers FR Gadsden County 2:27.39 2:08.23 2:21.50 2:00.86
20 Carl Shuler 8 Jefferson County 2:30.68 2:45.75 2:30.68 3:15.89
21 omari ross 11 Gadsden County High Schoo 2:33.78 2:24.56 2:44.55 2:46.09
31 Kamarrian King 8 Jefferson County 2:44.57 3:17.49 3:20.78 1:55.20
32 Joseph Palmer SO Chiles 2:46.29 2:47.96 3:01.26 2:23.01
37 Anthony Moran FR Sneads 2:51.61 3:32.80 3:41.38 2:37.89
38 Cole Manning 8 Community Christian (Tal) 2:52.99 3:25.86 2:09.75 2:30.51
40 Jazavius Hawkins 8 Jefferson County 2:54.32 3:27.44 2:52.58 2:29.92
41 Marlon Barrington 8 Jefferson County 2:57.69 3:17.24 3:35.01 2:31.04
42 Charlie Rust 7 Maclay 3:05.89 2:30.57 3:56.08 3:43.07
43 Matthew Wolfkill 7 Community Christian (Tal) 3:06.18 2:30.81 2:49.43 3:00.60
44 Grant Payne FR Community Christian (Tal) 3:10.12 2:28.30 2:39.70 4:05.26
45 Victor Oguledo SO Maclay 3:12.21 3:42.97 3:27.59 3:25.67
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Findley Tucker JR Chiles 2:23.74 2:20.92 2:13.88 2:06.83
17 Delvin Chambers 7 Jefferson County 2:05.37 2:29.24 2:32.23 2:09.84
18 Cameron Massa JR Chiles 2:40.57 2:30.06 2:51.07 2:00.05
19 Aminieli Hopson FR Chiles 3:06.75 2:30.60 2:24.58 2:15.54
22 Eric Grush SO Jefferson County 2:56.87 2:33.80 1:52.28 2:12.27
23 Tony Guillen FR Chiles 2:18.45 2:33.83 2:24.60 3:15.37
24 Caden Philley SO Community Christian (Tal) 3:21.22 2:35.98 3:04.06 3:22.78
25 Carson Freeland 7 Community Christian (Tal) 2:31.36 2:36.04 2:07.96 3:22.86
26 Roger Carroll 8 Jefferson County 2:01.91 2:36.29 2:34.73 2:23.79
27 David Brookins SO Jefferson County 2:03.51 2:40.40 3:28.52 2:59.65
29 eukovi smith 9 Gadsden County High Schoo 3:14.95 2:41.11 2:41.11 2:28.23
30 Travis Keaton 7 Jefferson County 3:20.95 2:43.37 3:01.34 3:01.34
33 Alex Pilgrim SO Wakulla 3:34.31 2:47.43 2:29.02 3:32.64
35 Efrem Rosenberg 8 Maclay 3:36.30 2:50.31 2:09.44 3:38.00
36 John Pell SO Wakulla 3:15.30 2:51.31 2:03.35 2:59.88
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Junious Brown JR Maclay 1:45.87 1:38.73 2:21.55 1:58.95 2:02.52 2:13.23 2:06.09
2 Dom Koenders JR Chiles 1:50.09 1:42.67 1:27.82 2:03.69 1:43.90 1:55.04 2:07.40
3 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 2:14.95 2:08.70 1:46.21 2:04.95 2:06.20 2:17.45 2:39.94
4 David Andrew Keen 11 North Florida Christian 1:33.81 2:18.83 2:01.32 2:05.07 2:42.60 2:35.09 1:27.55
5 Dequavious Charleston 11 Gadsden County High Schoo 1:46.21 2:20.76 2:24.60 2:07.96 2:02.85 2:13.08 2:41.23
6 Jacob Rogers 8 Maclay 1:43.50 1:48.81 2:52.50 2:12.69 2:02.08 1:47.48 2:40.56
7 Alexander Gilliam 12 Gadsden County High Schoo 1:33.03 2:44.79 1:55.62 2:12.89 2:26.18 2:43.46 1:34.36
8 Burl James Jr. 12 Gadsden County High Schoo 2:04.73 2:07.44 2:44.04 2:15.57 1:36.26 2:26.42 1:48.46
9 Owen Tabah JR Maclay 2:56.97 2:09.33 2:52.89 2:16.13 2:02.52 1:48.91 2:18.86
10 John Yearty JR Chiles 1:42.60 1:50.81 1:56.28 2:16.80 1:43.97 2:07.23 2:33.22
11 Dontreal Hall 11 Gadsden County High Schoo 2:25.36 2:34.96 1:52.45 2:17.13 1:37.37 1:46.97 2:14.39
13 Mattias Garrett FR Chiles 1:56.13 2:16.45 3:08.71 2:25.16 1:41.62 2:52.74 2:44.03
14 Tyler Canavan FR Chiles 2:57.83 2:18.48 2:03.90 2:25.76 2:24.31 2:03.90 2:35.97
16 Andres Ramirez SR Maclay 2:47.23 2:08.76 2:32.43 2:27.99 3:03.51 2:38.35 2:44.27
28 Miles Nelson SR Wakulla 2:38.84 3:20.55 2:53.28 2:40.44 2:24.40 2:56.49 2:40.44