March 9, 2019
|
B. T. Washington - Pensacola, FL

Girls' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Koriyunna Arrington JR Pine Forest 48.10 10
2 Dynesty Neal SR West Florida 49.19 8
3 Trinity Tillman JR Pine Forest 50.07 6
4 Keiyana Irby SR Washington (Pensacola) 50.97 5
5 Katherine Lightfoot SR Niceville 51.01 4
6 Akelah Reeves SO Pensacola 51.62 3
7 Caroline Rimmer FR Pensacola Christian 52.96 2
8 Kel Crownover JR Navarre 54.38 1

Girls' 300 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Koriyunna Arrington JR Pine Forest 49.90
2 Dynesty Neal SR West Florida 51.45
3 Trinity Tillman JR Pine Forest 51.82
4 Caroline Rimmer FR Pensacola Christian 52.06
5 Akelah Reeves SO Pensacola 52.40
6 Keiyana Irby SR Washington (Pensacola) 52.46
7 Kel Crownover JR Navarre 52.48
8 Katherine Lightfoot SR Niceville 53.00
9 Rebecca Fields JR Navarre 53.06
10 Kylie Carroll 9 Fairhope 53.09
11 Justice Nettles SR Washington (Pensacola) 53.16
12 Delaney Cookman JR Niceville 54.10
12 Luaren Turpin JR Fort Walton Beach 54.10
12 Hannah Romero FR Pensacola Christian 54.10
15 Davia Jones SO Tate 54.62
16 Krystal Williams JR Niceville 54.69
17 Amari Henderson JR West Florida 54.86
18 Abigail Kline FR Fort Walton Beach 55.54
19 Grace Roehrig SR Choctawhatchee 56.12
20 Jabria Brothers JR Milton 56.91
21 Ansley Denty SR Washington (Pensacola) 56.93
22 Kailey Whitaker FR Fort Walton Beach 57.10
23 Avery Young JR Tate 57.52
24 Emelie Wood 10 Fairhope 59.22
25 Kaily Werthem 12 Gulf Shores HS 59.83
26 Caliya Gee 9 Pine Forest HS 59.89
27 Alyssa Streeter 10 Gulf Shores HS 1:00.32
28 Amari Franklin FR West Florida 1:00.70
29 India Govan JR Choctawhatchee 1:02.88
30 Veronica Brown 12 Escambia HS 1:05.23
31 Niara Chambliess 11 Escambia HS 1:07.70
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Trinity Tillman JR Pine Forest 51.82
6 Keiyana Irby SR Washington (Pensacola) 52.46
15 Davia Jones SO Tate 54.62
21 Ansley Denty SR Washington (Pensacola) 56.93
25 Kaily Werthem 12 Gulf Shores HS 59.83
26 Caliya Gee 9 Pine Forest HS 59.89
31 Niara Chambliess 11 Escambia HS 1:07.70
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Akelah Reeves SO Pensacola 52.40
8 Katherine Lightfoot SR Niceville 53.00
12 Luaren Turpin JR Fort Walton Beach 54.10
16 Krystal Williams JR Niceville 54.69
17 Amari Henderson JR West Florida 54.86
30 Veronica Brown 12 Escambia HS 1:05.23
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Caroline Rimmer FR Pensacola Christian 52.06
10 Kylie Carroll 9 Fairhope 53.09
12 Delaney Cookman JR Niceville 54.10
18 Abigail Kline FR Fort Walton Beach 55.54
28 Amari Franklin FR West Florida 1:00.70
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Dynesty Neal SR West Florida 51.45
7 Kel Crownover JR Navarre 52.48
12 Hannah Romero FR Pensacola Christian 54.10
19 Grace Roehrig SR Choctawhatchee 56.12
22 Kailey Whitaker FR Fort Walton Beach 57.10
23 Avery Young JR Tate 57.52
24 Emelie Wood 10 Fairhope 59.22
Girls' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Koriyunna Arrington JR Pine Forest 49.90
9 Rebecca Fields JR Navarre 53.06
11 Justice Nettles SR Washington (Pensacola) 53.16
20 Jabria Brothers JR Milton 56.91
27 Alyssa Streeter 10 Gulf Shores HS 1:00.32
29 India Govan JR Choctawhatchee 1:02.88