March 8, 2019
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Porcher 8 Maclay 5:16.44 10
2 Avery Calabro SO Leon 5:21.22 8
3 Katherine Resavage SR Leon 5:28.24 6
4 Abby Schrobilgen SR Chiles 5:31.13 5
5 Lillian Unger SO Leon 5:31.41 4
6 Megan Churchill JR Chiles 5:36.66 3
7 Summer Williams SR Florida High 5:37.91 2
8 Sarah Tychsen 7 Community Christian (Tal) 5:38.06 1
9 Emily Molen JR Chiles 5:46.24 -
10 Alyssa Langston SR Wakulla 5:51.34 -
11 Chase Merrick JR Lincoln 5:53.29 -
12 Sarah Sparkman JR Bishop Snyder 5:56.49 -
13 Natalie Laywell SR St. John Paul Catholic 6:07.24 -
14 Jaquesha Jefferson SR Wakulla 6:08.05 -
15 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 6:12.84 -
16 Allison Newkirk SR Bishop Snyder 6:13.64 -
17 Ashley Murphy JR Chiles 6:16.52 -
18 Jordan Jones SR Florida High 6:21.54 -
19 Taylor Stephens SR Chiles 6:26.56 -
20 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 6:32.09 -
21 Leah Keller 7 Florida High 6:36.50 -
22 Bethany Jenkins 8 Wewahitchka HS 6:49.49 -
23 Diamond Cooper JR Wakulla 6:54.40 -
24 Liliana Vicente SO Blountstown 7:20.14 -
25 Sarah Shine SR St. John Paul Catholic 7:30.27 -
26 Kaylee Schwiekert 7 Port St. Joe 7:43.95 -
27 Marlee Tucker FR Franklin County 7:52.08 -
28 Karen Burch   Wewahitchka HS 7:55.17 -
29 Norma Peoples 10 Wewahitchka HS 7:59.48 -
30 Faviola Barragan FR Blountstown 8:42.60 -
31 Isabella Valdez SO Blountstown 8:55.36 -
32 Lexus Hayes 11 Wewahitchka HS 9:32.79 -
33 Makayla Varner SO Franklin County 9:47.00 -
  Elizabeth Zedaker SO St. John Paul Catholic DNF -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Emily Molen JR Chiles 5:46.24 -
17 Ashley Murphy JR Chiles 6:16.52 -
20 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 6:32.09 -
25 Sarah Shine SR St. John Paul Catholic 7:30.27 -
26 Kaylee Schwiekert 7 Port St. Joe 7:43.95 -
28 Karen Burch   Wewahitchka HS 7:55.17 -
29 Norma Peoples 10 Wewahitchka HS 7:59.48 -
32 Lexus Hayes 11 Wewahitchka HS 9:32.79 -
33 Makayla Varner SO Franklin County 9:47.00 -
  Elizabeth Zedaker SO St. John Paul Catholic DNF -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jaquesha Jefferson SR Wakulla 6:08.05 -
16 Allison Newkirk SR Bishop Snyder 6:13.64 -
21 Leah Keller 7 Florida High 6:36.50 -
22 Bethany Jenkins 8 Wewahitchka HS 6:49.49 -
23 Diamond Cooper JR Wakulla 6:54.40 -
24 Liliana Vicente SO Blountstown 7:20.14 -
27 Marlee Tucker FR Franklin County 7:52.08 -
30 Faviola Barragan FR Blountstown 8:42.60 -
31 Isabella Valdez SO Blountstown 8:55.36 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Porcher 8 Maclay 5:16.44 10
2 Avery Calabro SO Leon 5:21.22 8
3 Katherine Resavage SR Leon 5:28.24 6
4 Abby Schrobilgen SR Chiles 5:31.13 5
5 Lillian Unger SO Leon 5:31.41 4
6 Megan Churchill JR Chiles 5:36.66 3
7 Summer Williams SR Florida High 5:37.91 2
8 Sarah Tychsen 7 Community Christian (Tal) 5:38.06 1
10 Alyssa Langston SR Wakulla 5:51.34 -
11 Chase Merrick JR Lincoln 5:53.29 -
12 Sarah Sparkman JR Bishop Snyder 5:56.49 -
13 Natalie Laywell SR St. John Paul Catholic 6:07.24 -
15 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 6:12.84 -
18 Jordan Jones SR Florida High 6:21.54 -
19 Taylor Stephens SR Chiles 6:26.56 -