March 8, 2019
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 David Andrew Keen 11 North Florida Christian 1:48.32 2:01.70 10
2 Byron Jackson JR Lincoln 1:42.79 2:02.36 8
3 Dom Koenders JR Chiles 2:10.45 2:04.23 6
4 Cornelius Barnes JR Godby 1:29.67 2:04.54 5
5 Bryson Gonzalez JR Leon 1:47.25 2:04.71 4
6 Dequavious Charleston 11 Gadsden County High Schoo 1:43.73 2:06.50 3
7 Daniel Wiedeman JR Wakulla 2:14.03 2:10.12 2
8 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 1:39.58 2:11.02 1
9 Matrus Bitencourt SO Maclay 2:11.29 2:11.29 -
10 Amarie Moore SO Godby 2:45.62 2:11.44 -
11 Owen Tabah JR Maclay 1:55.32 2:12.55 -
12 Alfredo Paredes SR Maclay 2:27.56 2:12.93 -
13 Reese Kalka SR Bishop Snyder 2:49.65 2:13.58 -
14 Roberto Rosa FR Blountstown 1:55.14 2:15.45 -
15 Curtis Jones JR Lincoln 2:37.31 2:15.61 -
16 Mason McCord JR Wakulla 2:56.87 2:16.05 -
17 Mario Cole 10 Wewahitchka HS 1:57.81 2:16.98 -
18 John Yearty JR Chiles 2:26.78 2:17.17 -
19 Stephen Votaw JR Wakulla 2:41.69 2:20.60 -
20 Saul Puente JR Blountstown 2:08.03 2:23.85 -
21 Shemuel Roberts SO FAMU DRS 2:47.26 2:25.44 -
22 Khalil McLaughlin SO Bishop Snyder 2:22.86 2:25.77 -
23 Timothy Bowden JR Graceville 2:06.20 2:28.47 -
24 Dev'eion Gibbs JR FAMU DRS 3:07.37 2:29.89 -
25 William Evans 8 Jefferson County Middle / 3:05.58 2:32.11 -
26 Brian Martinez JR Blountstown 2:39.75 2:32.14 -
27 DelDrick Graham SR Rickards 2:25.93 2:35.24 -
28 Cannon Cowhey 6 Florida High 2:16.94 2:35.61 -
29 Austin Jones JR Port St. Joe 2:20.36 2:39.49 -
30 Eladio Ramirez 7 Graceville 2:44.79 2:44.79 -
31 Nathaniel Lewis FR Wakulla Christian 3:17.27 2:48.60 -
32 Trevor Bengry SR Graceville 3:42.46 2:51.12 -
33 eukovi smith 9 Gadsden County High Schoo 3:38.25 2:51.85 -
34 William Cole 7 Wewahitchka HS 2:04.28 2:52.60 -
35 Arrow Harris 7 Community Christian (Tal) 2:22.49 2:55.91 -
36 Spencer Thacker 6 Community Christian (Tal) 2:43.96 2:56.30 -
37 Joel Lewis 7 Wakulla Christian 3:10.79 2:58.30 -
38 Michael Square FR Franklin County 2:43.16 3:01.28 -
39 Brendon Polous FR Franklin County 3:06.79 3:03.12 -
40 Elijah Bowden JR Franklin County 2:25.12 3:13.49 -
  William Wyckoff JR Lincoln DNF DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Stephen Votaw JR Wakulla 2:20.60 2:31.85 2:06.54 1:49.67 1:44.05 2:40.29 2:36.07 -
22 Khalil McLaughlin SO Bishop Snyder 2:25.77 2:31.60 2:02.45 2:53.47 2:09.74 2:18.49 2:31.60 -
27 DelDrick Graham SR Rickards 2:35.24 2:47.66 3:17.16 3:12.50 2:52.32 1:50.22 2:22.82 -
30 Eladio Ramirez 7 Graceville 2:44.79 2:06.89 2:48.09 2:10.19 3:30.94 2:31.61 2:29.96 -
31 Nathaniel Lewis FR Wakulla Christian 2:48.60 3:37.50 2:31.74 3:05.46 3:20.64 3:37.50 2:14.88 -
32 Trevor Bengry SR Graceville 2:51.12 2:49.41 2:16.90 2:15.19 2:15.19 2:54.55 2:47.70 -
33 eukovi smith 9 Gadsden County High Schoo 2:51.85 2:17.48 3:14.19 3:33.10 2:07.17 3:05.60 3:34.82 -
34 William Cole 7 Wewahitchka HS 2:52.60 2:35.34 3:28.85 2:02.55 3:34.03 2:21.54 2:09.45 -
35 Arrow Harris 7 Community Christian (Tal) 2:55.91 3:04.71 3:34.61 3:11.75 2:50.64 3:39.89 2:55.91 -
36 Spencer Thacker 6 Community Christian (Tal) 2:56.30 2:51.02 2:42.20 2:28.10 3:15.70 3:20.99 2:45.73 -
37 Joel Lewis 7 Wakulla Christian 2:58.30 3:33.96 2:08.38 3:32.18 2:40.47 3:51.79 3:00.09 -
38 Michael Square FR Franklin County 3:01.28 3:19.41 3:46.60 3:41.17 3:44.79 2:43.16 2:25.03 -
39 Brendon Polous FR Franklin County 3:03.12 3:34.25 2:46.64 2:42.98 3:06.79 3:50.74 3:32.42 -
40 Elijah Bowden JR Franklin County 3:13.49 3:28.97 3:09.62 3:01.88 2:34.80 3:30.91 3:01.88 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Matrus Bitencourt SO Maclay 1:42.41 2:11.29 -
12 Alfredo Paredes SR Maclay 1:51.67 2:12.93 -
14 Roberto Rosa FR Blountstown 1:34.82 2:15.45 -
15 Curtis Jones JR Lincoln 2:56.30 2:15.61 -
17 Mario Cole 10 Wewahitchka HS 2:53.97 2:16.98 -
18 John Yearty JR Chiles 2:17.17 2:17.17 -
20 Saul Puente JR Blountstown 1:47.89 2:23.85 -
21 Shemuel Roberts SO FAMU DRS 2:50.17 2:25.44 -
23 Timothy Bowden JR Graceville 2:50.74 2:28.47 -
24 Dev'eion Gibbs JR FAMU DRS 2:32.89 2:29.89 -
25 William Evans 8 Jefferson County Middle / 2:50.37 2:32.11 -
26 Brian Martinez JR Blountstown 3:01.05 2:32.14 -
28 Cannon Cowhey 6 Florida High 3:08.29 2:35.61 -
29 Austin Jones JR Port St. Joe 2:04.41 2:39.49 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Andrew Keen 11 North Florida Christian 2:01.70 1:44.67 1:36.15 1:43.45 2:28.48 2:07.79 10
2 Byron Jackson JR Lincoln 2:02.36 2:32.95 1:46.46 2:36.62 1:44.01 2:06.03 8
3 Dom Koenders JR Chiles 2:04.23 2:39.02 2:27.84 1:34.42 2:10.45 2:11.69 6
4 Cornelius Barnes JR Godby 2:04.54 1:58.32 2:25.72 1:49.60 2:35.68 1:53.34 5
5 Bryson Gonzalez JR Leon 2:04.71 1:32.29 2:04.71 1:49.75 2:40.88 2:20.93 4
6 Dequavious Charleston 11 Gadsden County High Schoo 2:06.50 1:33.61 2:19.15 2:12.83 1:48.79 1:42.47 3
7 Daniel Wiedeman JR Wakulla 2:10.12 1:32.39 1:51.91 2:33.55 2:10.12 1:36.29 2
8 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 2:11.02 2:28.06 1:56.61 2:29.37 2:50.33 2:39.85 1
10 Amarie Moore SO Godby 2:11.44 2:35.10 2:50.88 1:56.99 2:14.07 2:15.39 -
11 Owen Tabah JR Maclay 2:12.55 2:16.53 2:09.90 1:51.35 2:43.04 2:41.72 -
13 Reese Kalka SR Bishop Snyder 2:13.58 2:42.97 2:50.99 2:24.27 2:26.94 2:17.59 -
16 Mason McCord JR Wakulla 2:16.05 2:43.26 2:51.43 2:20.14 2:29.66 2:26.94 -
  William Wyckoff JR Lincoln DNF DNF DNF DNF DNF DNF -