March 8, 2019
|
Ft. Myers - Ft. Myers, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Ringer SR Ida Baker 2:00.94 10
2 Nick Carpenter SR Fort Myers 2:01.09 8
3 Brendan Faulkner JR Ida Baker 2:03.23 6
4 Alexander Singh SR Mariner 2:04.43 5
5 Josh Robrahn JR Fort Myers 2:07.44 4
6 Elijah Wright SR Naples 2:09.37 3
7 Noah McCray JR Clewiston 2:10.10 2
8 Cody Brown JR Ida Baker 2:10.43 1
9 Jonathan Edwards JR Fort Myers 2:10.50 -
10 Ryan Murphy JR Fort Myers 2:13.24 -
11 Zachary Bonyman JR Naples 2:13.72 -
12 Charles Lapham SR Naples 2:13.85 -
13 Edgar Laureano JR Estero 2:14.03 -
14 Micah Evans SO Gulf Coast 2:14.78 -
15 Ber'Nargey Jackson SO Dunbar 2:15.18 -
16 Ronnie Brown JR Dunbar 2:15.23 -
17 Carlos Teran JR North Fort Myers 2:15.24 -
18 Ogler Bartolome SO Dunbar 2:15.62 -
19 Kyle Thier SO Mariner 2:16.34 -
20 Joseph Bader SO Island Coast 2:16.62 -
21 Garrett Palow JR North Fort Myers 2:18.82 -
22 Brandon Bush FR North Fort Myers 2:20.08 -
23 Luis Irizarry SR East Lee County 2:21.72 -
24 Brian Robinson SO Estero 2:23.05 -
25 Riley Reiter SO Estero 2:23.49 -
26 Vladislav Kiktenko SR Imagine School 2:24.32 -
27 Nicholas Renaud SR Imagine School 2:24.33 -
28 Jorge Chavez SR Mariner 2:25.20 -
29 Caleb Pinto JR Island Coast 2:25.45 -
30 Spencer Stout JR Mariner 2:27.56 -
31 Braden Cohen JR Cape Coral 2:28.36 -
32 Bryan Aguilar FR LaBelle 2:28.99 -
33 Luke Lawson FR Clewiston 2:29.35 -
34 Nikolas Miller JR Cypress Lake 2:30.53 -
35 Antonio Rivas SO LaBelle 2:30.53 -
36 Manuel Cordova SO LaBelle 2:31.75 -
37 Josh Fulham FR Island Coast 2:31.76 -
38 Tino Filiaggi SO Dunbar 2:32.43 -
39 Jose Fajardo SO Clewiston 2:37.66 -
40 Juliann Quiala FR North Fort Myers 2:39.84 -
41 Henry Singer FR Cypress Lake 2:40.02 -
42 Damian Simmons SO Cape Coral 2:40.08 -
43 Aaron Acevedo FR LaBelle 2:41.30 -
44 Maxwell Ahmedi JR Cape Coral 2:41.66 -
45 Trevor Prentice JR Cape Coral 2:42.05 -
46 William Head FR Cypress Lake 2:51.35 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Edgar Laureano JR Estero 2:14.03 -
23 Luis Irizarry SR East Lee County 2:21.72 -
25 Riley Reiter SO Estero 2:23.49 -
28 Jorge Chavez SR Mariner 2:25.20 -
31 Braden Cohen JR Cape Coral 2:28.36 -
33 Luke Lawson FR Clewiston 2:29.35 -
34 Nikolas Miller JR Cypress Lake 2:30.53 -
35 Antonio Rivas SO LaBelle 2:30.53 -
36 Manuel Cordova SO LaBelle 2:31.75 -
39 Jose Fajardo SO Clewiston 2:37.66 -
40 Juliann Quiala FR North Fort Myers 2:39.84 -
41 Henry Singer FR Cypress Lake 2:40.02 -
42 Damian Simmons SO Cape Coral 2:40.08 -
43 Aaron Acevedo FR LaBelle 2:41.30 -
44 Maxwell Ahmedi JR Cape Coral 2:41.66 -
45 Trevor Prentice JR Cape Coral 2:42.05 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Elijah Wright SR Naples 2:09.37 3
7 Noah McCray JR Clewiston 2:10.10 2
8 Cody Brown JR Ida Baker 2:10.43 1
11 Zachary Bonyman JR Naples 2:13.72 -
12 Charles Lapham SR Naples 2:13.85 -
15 Ber'Nargey Jackson SO Dunbar 2:15.18 -
17 Carlos Teran JR North Fort Myers 2:15.24 -
20 Joseph Bader SO Island Coast 2:16.62 -
21 Garrett Palow JR North Fort Myers 2:18.82 -
22 Brandon Bush FR North Fort Myers 2:20.08 -
26 Vladislav Kiktenko SR Imagine School 2:24.32 -
27 Nicholas Renaud SR Imagine School 2:24.33 -
29 Caleb Pinto JR Island Coast 2:25.45 -
30 Spencer Stout JR Mariner 2:27.56 -
32 Bryan Aguilar FR LaBelle 2:28.99 -
37 Josh Fulham FR Island Coast 2:31.76 -
38 Tino Filiaggi SO Dunbar 2:32.43 -
46 William Head FR Cypress Lake 2:51.35 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Ringer SR Ida Baker 2:00.94 10
2 Nick Carpenter SR Fort Myers 2:01.09 8
3 Brendan Faulkner JR Ida Baker 2:03.23 6
4 Alexander Singh SR Mariner 2:04.43 5
5 Josh Robrahn JR Fort Myers 2:07.44 4
9 Jonathan Edwards JR Fort Myers 2:10.50 -
10 Ryan Murphy JR Fort Myers 2:13.24 -
14 Micah Evans SO Gulf Coast 2:14.78 -
16 Ronnie Brown JR Dunbar 2:15.23 -
18 Ogler Bartolome SO Dunbar 2:15.62 -
19 Kyle Thier SO Mariner 2:16.34 -
24 Brian Robinson SO Estero 2:23.05 -