March 8, 2019
|
Ft. Myers - Ft. Myers, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter SR Fort Myers 4:27.77 10
2 Brady Gibson JR Naples 4:31.11 8
3 Nickolas Kamen SR Gulf Coast 4:34.55 6
4 Gabriel Chalik JR Gulf Coast 4:38.81 5
5 Franklin Caceras JR Ida Baker 4:39.08 4
6 Josh Robrahn JR Fort Myers 4:41.69 3
7 Noah McCray JR Clewiston 4:48.52 2
8 Evan Cardec SO Gulf Coast 4:48.70 1
9 Zachary Dale JR Estero 4:49.61 -
10 Brandon Palomino JR Estero 4:49.67 -
11 Bo Campbell SR LaBelle 4:50.01 -
12 Michael Poole JR Naples 4:51.47 -
13 Colsen Palmer FR Fort Myers 4:51.68 -
14 Alexander Singh SR Mariner 4:53.19 -
15 Cody Brown JR Ida Baker 4:55.59 -
16 Alexander Bagby SO Estero 4:55.77 -
17 Brian Robinson SO Estero 4:57.19 -
18 Benjamin Axline SO Naples 4:57.63 -
19 Caleb Flecha JR Island Coast 4:58.33 -
20 Jared Pocklington SO Fort Myers 4:59.05 -
21 Nicholas Renaud SR Imagine School 5:00.89 -
22 Jesus Silva SO LaBelle 5:06.45 -
23 Alexis Reyes FR LaBelle 5:07.45 -
24 Ryan Hattemer SR Ida Baker 5:08.47 -
25 Kyle Thier SO Mariner 5:08.69 -
26 BENJAMIN MEKELSKI JR East Lee County 5:13.80 -
27 Dylan Brown SR Imagine School 5:14.85 -
28 Nehki Perry FR North Fort Myers 5:18.70 -
29 Marcos Rico SO LaBelle 5:18.82 -
30 Zachary Leslie SO Imagine School 5:19.97 -
31 Luke Lawson FR Clewiston 5:28.47 -
32 Julian Montoya SR North Fort Myers 5:29.96 -
33 Federick Bernanrd FR East Lee County 5:32.82 -
34 Zhoucai Ni JR Cape Coral 5:33.97 -
35 Jose Fajardo SO Clewiston 5:37.72 -
36 Joseph Zidek JR Cape Coral 5:56.06 -
37 Cooper Bisbe FR Cape Coral 5:59.59 -
38 Gaston Salvador FR Cape Coral 6:00.18 -
39 Jaylin Ifill FR Clewiston 6:30.33 -
  Ivan Marin FR Dunbar DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Cody Brown JR Ida Baker 4:55.59 -
24 Ryan Hattemer SR Ida Baker 5:08.47 -
26 BENJAMIN MEKELSKI JR East Lee County 5:13.80 -
27 Dylan Brown SR Imagine School 5:14.85 -
29 Marcos Rico SO LaBelle 5:18.82 -
30 Zachary Leslie SO Imagine School 5:19.97 -
31 Luke Lawson FR Clewiston 5:28.47 -
32 Julian Montoya SR North Fort Myers 5:29.96 -
33 Federick Bernanrd FR East Lee County 5:32.82 -
34 Zhoucai Ni JR Cape Coral 5:33.97 -
35 Jose Fajardo SO Clewiston 5:37.72 -
36 Joseph Zidek JR Cape Coral 5:56.06 -
37 Cooper Bisbe FR Cape Coral 5:59.59 -
38 Gaston Salvador FR Cape Coral 6:00.18 -
39 Jaylin Ifill FR Clewiston 6:30.33 -
  Ivan Marin FR Dunbar DNF -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter SR Fort Myers 4:27.77 10
2 Brady Gibson JR Naples 4:31.11 8
3 Nickolas Kamen SR Gulf Coast 4:34.55 6
4 Gabriel Chalik JR Gulf Coast 4:38.81 5
5 Franklin Caceras JR Ida Baker 4:39.08 4
6 Josh Robrahn JR Fort Myers 4:41.69 3
7 Noah McCray JR Clewiston 4:48.52 2
8 Evan Cardec SO Gulf Coast 4:48.70 1
9 Zachary Dale JR Estero 4:49.61 -
10 Brandon Palomino JR Estero 4:49.67 -
11 Bo Campbell SR LaBelle 4:50.01 -
12 Michael Poole JR Naples 4:51.47 -
13 Colsen Palmer FR Fort Myers 4:51.68 -
14 Alexander Singh SR Mariner 4:53.19 -
16 Alexander Bagby SO Estero 4:55.77 -
17 Brian Robinson SO Estero 4:57.19 -
18 Benjamin Axline SO Naples 4:57.63 -
19 Caleb Flecha JR Island Coast 4:58.33 -
20 Jared Pocklington SO Fort Myers 4:59.05 -
21 Nicholas Renaud SR Imagine School 5:00.89 -
22 Jesus Silva SO LaBelle 5:06.45 -
23 Alexis Reyes FR LaBelle 5:07.45 -
25 Kyle Thier SO Mariner 5:08.69 -
28 Nehki Perry FR North Fort Myers 5:18.70 -