February 23, 2019
|
Golden Gate High School - Naples, FL

Boys' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Corey Massey 12 Lehigh HS 22.83 10
2 John Paul Raiger JR St. John Neumann 23.33 8
3 Mardan Ramirez SR Barron Collier 23.58 6
4 Omarion Cooper 10 Lehigh HS 23.63 5
5 Tre Smith SR Naples 24.11 4

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Johnathan Charles SR North Fort Myers 22.76
2 John Paul Raiger JR St. John Neumann 23.32
3 Djerwensky Desnor SO Golden Gate 23.39
4 Corey Massey 12 Lehigh HS 23.57
5 Omarion Cooper 10 Lehigh HS 23.82
6 Mardan Ramirez SR Barron Collier 23.84
7 Akeem Senior SR East Lee County 23.86
8 Tre Smith SR Naples 23.87
9 Martin Lawrence JR Barron Collier 23.95
10 THAILAND CAREY JR East Lee County 24.01
11 Osbel Hernandez 12 Cape Coral HS 24.01
12 Jordan Goodwin JR North Fort Myers 24.15
13 Al'Jarius Kelly 12 Lehigh HS 24.16
14 Hunter Jones SR Golden Gate 24.16
15 Jaydin Feliz 12 Cape Coral HS 24.17
16 Konner Barrett 8 Canterbury (FM) 24.22
17 Tyler Coleman FR Lely 24.54
18 Solomon Luther JR Port Charlotte 24.58
19 Nathan Castor FR South Fort Myers 24.70
20 Jonis Dieudonne JR Lely 24.76
21 Jay Hurd SR Barron Collier 24.78
22 Notorious Jackson SO Lely 24.90
23 Nick Perez JR Canterbury (FM) 25.15
24 John Smith JR Mason Classical Academy 25.25
25 Aaron Wesley JR Port Charlotte 25.31
26 Gustavo Arbois SR Gulf Coast 25.39
27 Eli St Germain 11 Cape Coral HS 25.42
28 Clayton Savinsky SR North Fort Myers 25.45
29 Christian Masterson SO Gulf Coast 25.63
30 Ja'Nyerin Washington JR Port Charlotte 25.78
31 Nicholas Warren FR East Lee County 25.83
32 Kade Higham JR Mason Classical Academy 25.88
33 Brandon Adams JR Estero 26.13
34 Eraldi Mucka SO Gulf Coast 26.31
35 Hunter Iverson SR Ida Baker 26.43
36 Austin Redd FR Southwest Florida Christian 26.97
37 Eddian Gonzalez JR Estero 27.20
38 Chase MacDonald SR Mason Classical Academy 27.72
39 Ben Fidler FR Community School (Naples) 27.78
40 Jose Ruiz SR Canterbury (FM) 27.82
41 J'Andre Huffman SO South Fort Myers 27.83
42 Cole Proper FR Southwest Florida Christian 28.21
43 Nicholas Smithem FR Marco Island Academy 29.58
44 Matthew Wallace FR Southwest Florida Christian 31.14
45 Benjamin Macko FR Marco Island Academy 33.28
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Djerwensky Desnor SO Golden Gate 23.39
5 Omarion Cooper 10 Lehigh HS 23.82
18 Solomon Luther JR Port Charlotte 24.58
29 Christian Masterson SO Gulf Coast 25.63
44 Matthew Wallace FR Southwest Florida Christian 31.14
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Jordan Goodwin JR North Fort Myers 24.15
34 Eraldi Mucka SO Gulf Coast 26.31
41 J'Andre Huffman SO South Fort Myers 27.83
43 Nicholas Smithem FR Marco Island Academy 29.58
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Martin Lawrence JR Barron Collier 23.95
14 Hunter Jones SR Golden Gate 24.16
16 Konner Barrett 8 Canterbury (FM) 24.22
24 John Smith JR Mason Classical Academy 25.25
30 Ja'Nyerin Washington JR Port Charlotte 25.78
39 Ben Fidler FR Community School (Naples) 27.78
45 Benjamin Macko FR Marco Island Academy 33.28
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Tre Smith SR Naples 23.87
17 Tyler Coleman FR Lely 24.54
19 Nathan Castor FR South Fort Myers 24.70
21 Jay Hurd SR Barron Collier 24.78
27 Eli St Germain 11 Cape Coral HS 25.42
28 Clayton Savinsky SR North Fort Myers 25.45
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Al'Jarius Kelly 12 Lehigh HS 24.16
20 Jonis Dieudonne JR Lely 24.76
23 Nick Perez JR Canterbury (FM) 25.15
25 Aaron Wesley JR Port Charlotte 25.31
33 Brandon Adams JR Estero 26.13
38 Chase MacDonald SR Mason Classical Academy 27.72
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Akeem Senior SR East Lee County 23.86
10 THAILAND CAREY JR East Lee County 24.01
11 Osbel Hernandez 12 Cape Coral HS 24.01
22 Notorious Jackson SO Lely 24.90
36 Austin Redd FR Southwest Florida Christian 26.97
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Corey Massey 12 Lehigh HS 23.57
6 Mardan Ramirez SR Barron Collier 23.84
35 Hunter Iverson SR Ida Baker 26.43
37 Eddian Gonzalez JR Estero 27.20
40 Jose Ruiz SR Canterbury (FM) 27.82
42 Cole Proper FR Southwest Florida Christian 28.21
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Johnathan Charles SR North Fort Myers 22.76
2 John Paul Raiger JR St. John Neumann 23.32
15 Jaydin Feliz 12 Cape Coral HS 24.17
26 Gustavo Arbois SR Gulf Coast 25.39
31 Nicholas Warren FR East Lee County 25.83
32 Kade Higham JR Mason Classical Academy 25.88