February 23, 2019
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyson Churchill JR Chiles 5:00.54 10
2 Viviana Schuyler 10 Bainbridge High School 5:27.38 8
3 Avery Calabro SO Leon 5:29.58 6
4 Summer Williams SR Florida High 5:37.34 5
5 Katherine Resavage SR Leon 5:39.71 4
6 Madison Peele 12 South Walton HS 5:40.36 3
7 Kelly Davis FR Chiles 5:42.67 2
8 Lindsay James SO Chiles 5:43.77 1
9 Megan Churchill JR Chiles 5:45.28 -
10 Sarah Tychsen 7 Community Christian (Tal) 5:47.00 -
11 Lillian Unger SO Leon 5:48.77 -
12 kendall Meyer FR Chiles 5:56.21 -
13 Alyssa Langston SR Wakulla 6:02.35 -
14 Emily Molen JR Chiles 6:03.77 -
15 Aris Short 10 South Walton HS 6:04.15 -
16 Genikwa Daniels 12 Valdosta High School 6:04.64 -
17 Ashley Murphy JR Chiles 6:04.66 -
18 Ella Hodges FR Chiles 6:05.16 -
19 loryn smith 9 Campbell High School 6:16.64 -
20 Elizabeth Blitch FR Wakulla 6:25.20 -
21 Tirzah Votaw SO Wakulla 6:31.23 -
22 Taylor Stephens SR Chiles 6:32.39 -
23 Natalie Watkins FR Chiles 6:35.03 -
24 Kellett Snyder FR Leon 6:35.23 -
25 Jordan Jones SR Florida High 6:38.71 -
26 Alejandra Vivaldo SO Rickards 6:40.50 -
27 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 6:42.43 -
28 katherine Esser FR Chiles 6:43.77 -
29 Alysha Gutierrez-Tapia JR Florida High 6:44.32 -
30 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 6:44.82 -
31 Olivia Dunbar FR North Bay Haven 6:47.32 -
32 Widney Large FR Leon 6:47.47 -
33 Nellie Lamb FR Suwannee 6:56.23 -
34 Ashlyn Speigner FR Wakulla 6:57.23 -
35 Summer Broga SO Florida High 6:59.05 -
36 Passion Legget FR Suwannee 7:07.80 -
37 Allison Boyer FR Mosley 7:20.32 -
38 Damia Gibbs 11 Valdosta High School 7:20.40 -
39 Y'Vecia McKnight FR Rickards 7:24.41 -
40 Kinsey Goodman FR Taylor County 7:26.06 -
41 Seraiah Parker FR Rickards 7:40.64 -
42 Aliyah Everett SR Leon 7:43.99 -
43 Brianna Settles 9 Valdosta High School 7:46.50 -
44 Ariana White JR St. John Paul Catholic 8:34.55 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Genikwa Daniels 12 Valdosta High School 6:04.64 -
17 Ashley Murphy JR Chiles 6:04.66 -
19 loryn smith 9 Campbell High School 6:16.64 -
28 katherine Esser FR Chiles 6:43.77 -
33 Nellie Lamb FR Suwannee 6:56.23 -
36 Passion Legget FR Suwannee 7:07.80 -
37 Allison Boyer FR Mosley 7:20.32 -
38 Damia Gibbs 11 Valdosta High School 7:20.40 -
39 Y'Vecia McKnight FR Rickards 7:24.41 -
40 Kinsey Goodman FR Taylor County 7:26.06 -
41 Seraiah Parker FR Rickards 7:40.64 -
42 Aliyah Everett SR Leon 7:43.99 -
43 Brianna Settles 9 Valdosta High School 7:46.50 -
44 Ariana White JR St. John Paul Catholic 8:34.55 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kelly Davis FR Chiles 5:42.67 2
10 Sarah Tychsen 7 Community Christian (Tal) 5:47.00 -
18 Ella Hodges FR Chiles 6:05.16 -
22 Taylor Stephens SR Chiles 6:32.39 -
23 Natalie Watkins FR Chiles 6:35.03 -
24 Kellett Snyder FR Leon 6:35.23 -
26 Alejandra Vivaldo SO Rickards 6:40.50 -
27 Karis Desotell SO Community Christian (Tal) 6:42.43 -
29 Alysha Gutierrez-Tapia JR Florida High 6:44.32 -
30 Arden Tychsen SO Community Christian (Tal) 6:44.82 -
31 Olivia Dunbar FR North Bay Haven 6:47.32 -
32 Widney Large FR Leon 6:47.47 -
34 Ashlyn Speigner FR Wakulla 6:57.23 -
35 Summer Broga SO Florida High 6:59.05 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyson Churchill JR Chiles 5:00.54 10
2 Viviana Schuyler 10 Bainbridge High School 5:27.38 8
3 Avery Calabro SO Leon 5:29.58 6
4 Summer Williams SR Florida High 5:37.34 5
5 Katherine Resavage SR Leon 5:39.71 4
6 Madison Peele 12 South Walton HS 5:40.36 3
8 Lindsay James SO Chiles 5:43.77 1
9 Megan Churchill JR Chiles 5:45.28 -
11 Lillian Unger SO Leon 5:48.77 -
12 kendall Meyer FR Chiles 5:56.21 -
13 Alyssa Langston SR Wakulla 6:02.35 -
14 Emily Molen JR Chiles 6:03.77 -
15 Aris Short 10 South Walton HS 6:04.15 -
20 Elizabeth Blitch FR Wakulla 6:25.20 -
21 Tirzah Votaw SO Wakulla 6:31.23 -
25 Jordan Jones SR Florida High 6:38.71 -