February 23, 2019
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jabari Bryant SR Rickards 48.44 10
2 Dequavious Charleston 11 Gadsden County High Schoo 50.26 8
3 Byron Jackson JR Lincoln 50.53 6
4 Rakeel Jack SR Lincoln 50.88 5
5 Detrevian Nealy JR Jefferson County 51.05 4
6 Jordan Greenwood JR Rickards 51.61 3
7 Kaseem Ibraheem-Washington FR Rickards 51.67 2
8 Tredarious Langston SR North Florida Christian 51.89 1
9 Travis Cooper JR Godby 52.35 -
10 Javonte Sherman 10 Valdosta High School 52.45 -
11 Xavion Brown 10 Campbell High School 52.57 -
12 Robert Wilson FR Lincoln 53.06 -
13 Jabias Kerbo 11 Thomas County Central Hig 53.22 -
14 Cristian Duquetoro FR Lincoln 53.51 -
15 Bazalis Saintvil 12 Valdosta High School 53.65 -
16 Donye Mills 10 Bainbridge High School 53.69 -
17 Ming Pierson FR Florida High 53.94 -
18 Justin Moore FR Leon 54.06 -
19 Devyon Hunter 12 Valdosta High School 54.07 -
20 Devontae Stepney 12 Bainbridge High School 54.26 -
21 Trey Daniels FR Lincoln 54.35 -
22 Gavin Morris 11 South Walton HS 54.42 -
23 Akil Rivers JR Godby 54.58 -
24 Justin Kilpatrick SO Wakulla 55.04 -
25 Amarie Moore SO Godby 55.06 -
26 Damarius Alexander JR Jefferson County 55.58 -
27 Stanley Georges SR St. John Paul Catholic 55.60 -
28 Willie Trapp 11 Valdosta High School 55.62 -
29 Moe Thomas JR Rickards 55.63 -
30 Zamarion Smith FR Wakulla 55.66 -
31 Owen Tabah JR Maclay 55.84 -
32 Jayden Haedicke JR Chiles 56.36 -
33 Zai'vyon Price SR FAMU DRS 56.40 -
34 Dennard Wyche 11 Thomas County Central Hig 56.57 -
35 Burl James Jr. 12 Gadsden County High Schoo 56.67 -
36 Tyreek Gallon FR Leon 56.73 -
37 Anthony Brooks 12 Bainbridge High School 56.91 -
38 Zachary Lee SR Maclay 56.92 -
39 Wesley Wilmont SR North Bay Haven 57.42 -
40 Carson Hale SO North Bay Haven 57.96 -
41 Mark Clemmons FR Mosley 58.14 -
42 Ian Clark SO Leon 58.51 -
43 Bryce Workman JR Chiles 59.02 -
44 Demontrez Jackson 10 Gadsden County High Schoo 59.12 -
45 Dev'eion Gibbs JR FAMU DRS 59.35 -
46 Alias Wingfield JR Godby 59.45 -
47 Malachi Segura FR Leon 59.65 -
48 Ayberk Ozgen SO Maclay 59.69 -
49 Zakiah Rice   Thomas County Central Hig 1:00.11 -
50 Parker Grogan JR North Bay Haven 1:00.42 -
51 Emeka Ngenebo SO Chiles 1:00.63 -
52 Caleb Lewis 10 Bainbridge High School 1:00.64 -
53 Jalen Binion SO Mosley 1:00.68 -
54 Shemuel Roberts SO FAMU DRS 1:01.03 -
55 Sammy Taylor SO Wakulla 1:01.35 -
56 Antonio Rosier SR Florida High 1:01.53 -
57 Briyaun Butler- Moore FR Wakulla 1:02.01 -
58 Christopher Jones 10 South Walton HS 1:02.94 -
59 Roger Carroll 8 Jefferson County 1:05.15 -
60 omari ross 11 Gadsden County High Schoo 1:05.42 -
61 Caden Philley SO Community Christian (Tal) 1:05.61 -
62 Kelani King SO Jefferson County 1:07.08 -
63 Caleb Leland 8 Community Christian (Tal) 1:15.98 -
64 Nolan Quinton SO Community Christian (Tal) 1:16.76 -
65 Chris Tychsen 7 Community Christian (Tal) 1:16.83 -
  John Michael Freeman JR North Bay Haven DQ -
  Brecht Heuchan JR Maclay DQ -
  Parker McCranie SO North Florida Christian DQ -
  Charles Latimer SO St. John Paul Catholic DQ -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Justin Moore FR Leon 54.06 -
57 Briyaun Butler- Moore FR Wakulla 1:02.01 -
60 omari ross 11 Gadsden County High Schoo 1:05.42 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Moe Thomas JR Rickards 55.63 -
32 Jayden Haedicke JR Chiles 56.36 -
51 Emeka Ngenebo SO Chiles 1:00.63 -
56 Antonio Rosier SR Florida High 1:01.53 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kaseem Ibraheem-Washington FR Rickards 51.67 2
10 Javonte Sherman 10 Valdosta High School 52.45 -
11 Xavion Brown 10 Campbell High School 52.57 -
13 Jabias Kerbo 11 Thomas County Central Hig 53.22 -
28 Willie Trapp 11 Valdosta High School 55.62 -
48 Ayberk Ozgen SO Maclay 59.69 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Robert Wilson FR Lincoln 53.06 -
19 Devyon Hunter 12 Valdosta High School 54.07 -
20 Devontae Stepney 12 Bainbridge High School 54.26 -
43 Bryce Workman JR Chiles 59.02 -
47 Malachi Segura FR Leon 59.65 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Zamarion Smith FR Wakulla 55.66 -
35 Burl James Jr. 12 Gadsden County High Schoo 56.67 -
36 Tyreek Gallon FR Leon 56.73 -
44 Demontrez Jackson 10 Gadsden County High Schoo 59.12 -
53 Jalen Binion SO Mosley 1:00.68 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Dev'eion Gibbs JR FAMU DRS 59.35 -
54 Shemuel Roberts SO FAMU DRS 1:01.03 -
63 Caleb Leland 8 Community Christian (Tal) 1:15.98 -
64 Nolan Quinton SO Community Christian (Tal) 1:16.76 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
58 Christopher Jones 10 South Walton HS 1:02.94 -
61 Caden Philley SO Community Christian (Tal) 1:05.61 -
62 Kelani King SO Jefferson County 1:07.08 -
65 Chris Tychsen 7 Community Christian (Tal) 1:16.83 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
55 Sammy Taylor SO Wakulla 1:01.35 -
59 Roger Carroll 8 Jefferson County 1:05.15 -
  John Michael Freeman JR North Bay Haven DQ -
  Charles Latimer SO St. John Paul Catholic DQ -
  Brecht Heuchan JR Maclay DQ -
  Parker McCranie SO North Florida Christian DQ -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Bazalis Saintvil 12 Valdosta High School 53.65 -
26 Damarius Alexander JR Jefferson County 55.58 -
34 Dennard Wyche 11 Thomas County Central Hig 56.57 -
41 Mark Clemmons FR Mosley 58.14 -
50 Parker Grogan JR North Bay Haven 1:00.42 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Owen Tabah JR Maclay 55.84 -
33 Zai'vyon Price SR FAMU DRS 56.40 -
39 Wesley Wilmont SR North Bay Haven 57.42 -
40 Carson Hale SO North Bay Haven 57.96 -
46 Alias Wingfield JR Godby 59.45 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Cristian Duquetoro FR Lincoln 53.51 -
24 Justin Kilpatrick SO Wakulla 55.04 -
27 Stanley Georges SR St. John Paul Catholic 55.60 -
37 Anthony Brooks 12 Bainbridge High School 56.91 -
38 Zachary Lee SR Maclay 56.92 -
42 Ian Clark SO Leon 58.51 -
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Detrevian Nealy JR Jefferson County 51.05 4
17 Ming Pierson FR Florida High 53.94 -
21 Trey Daniels FR Lincoln 54.35 -
23 Akil Rivers JR Godby 54.58 -
49 Zakiah Rice   Thomas County Central Hig 1:00.11 -
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jordan Greenwood JR Rickards 51.61 3
8 Tredarious Langston SR North Florida Christian 51.89 1
9 Travis Cooper JR Godby 52.35 -
16 Donye Mills 10 Bainbridge High School 53.69 -
25 Amarie Moore SO Godby 55.06 -
Boys' 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jabari Bryant SR Rickards 48.44 10
2 Dequavious Charleston 11 Gadsden County High Schoo 50.26 8
3 Byron Jackson JR Lincoln 50.53 6
4 Rakeel Jack SR Lincoln 50.88 5
22 Gavin Morris 11 South Walton HS 54.42 -
52 Caleb Lewis 10 Bainbridge High School 1:00.64 -