February 23, 2019
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keyeria White 9 Valdosta High School 12.51 10
2 Jacquell Lewis JR Florida High 12.76 8
3 Miahna Harden SO Lincoln 12.85 6
4 Madison King JR Godby 12.87 5
5 Raina Perry 12 Campbell High School 13.05 4
6 Nykiya English 12 Valdosta High School 13.13 3
7 Heaven Hayes SR Rickards 13.15 2
8 Nyvay Davis JR Lincoln 13.19 1
9 Tariah Mosley SO Lincoln 13.31 -
9 Nia Similien 9 Leon HS 13.31 -
11 Shanelle Grant JR North Bay Haven 13.35 -
12 Destiny Forbes SO Godby 13.39 -
13 Tashana Ligon SR FAMU DRS 13.40 -
13 Zahria Patterson SR Rickards 13.40 -
15 Sage Day JR Wakulla 13.46 -
16 Zinaya Arnold FR Godby 13.54 -
17 Keoni Knight SO Chiles 13.59 -
18 Eryana Kirkland JR Godby 13.65 -
19 Angel Peterson 9 Bainbridge High School 13.72 -
20 Quintashia Tillman 9 Thomas County Central Hig 13.74 -
21 Gabrielle Rolle FR Maclay 13.80 -
22 Sanaa Crumiel SO FAMU DRS 13.85 -
23 Derrick Mckinnon JR FAMU DRS 13.86 -
23 Alanah Woodie FR Florida High 13.86 -
25 Amilliyon Fryson FR Rickards 13.88 -
26 Rhea Lewis 11 South Walton HS 13.89 -
27 Terri Anderson FR Rickards 13.91 -
28 Tyra Kalandyk FR Suwannee 13.94 -
29 Kristion Flounory 11 Thomas County Central Hig 13.98 -
29 Yunijha Cooper SR Jefferson County 13.98 -
31 Ja'Mayah Bozeman 10 Valdosta High School 13.99 -
32 Carlissa Shuler SO Jefferson County 14.02 -
33 Shanya Donaldson SO Wakulla 14.05 -
33 Mattisyn Toson JR Mosley 14.05 -
35 Ashante Peterson 9 Bainbridge High School 14.07 -
36 Asia Philpot JR FAMU DRS 14.10 -
37 Jordan Heard 12 Bainbridge High School 14.23 -
38 Sydni Taite FR Mosley 14.28 -
39 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 14.32 -
40 Travinia Jenkins 9 Thomas County Central Hig 14.33 -
41 Kailoni Ross   Godby HS 14.35 -
42 Christina Walker 7 Jefferson County 14.38 -
43 Riley Karpinski FR Maclay 14.48 -
44 Symone Krump   Godby HS 14.54 -
45 Shania Akery 10 Thomas County Central Hig 14.65 -
46 Tamia Howie JR Godby 14.67 -
47 Zaniah Maples   Godby HS 14.76 -
48 Taliyah Stewart 10 Valdosta High School 14.77 -
49 Hollin Monk SR Chiles 14.79 -
50 Deayra Rhodes SO Leon 14.94 -
51 Maurjea Robinson SO Wakulla 14.95 -
52 Ilana Rachin 8 Maclay 14.97 -
53 Ameion Hamlet JR Godby 15.15 -
54 Promise Jackson   Taylor County HS 15.20 -
55 Wenda Sheffield 9 Bainbridge High School 15.34 -
56 Kalia Webster   Godby HS 15.44 -
57 Emma Taylor FR North Bay Haven 15.46 -
58 Daleis Wheeler JR Suwannee 15.52 -
59 Ariana Hanna FR Mosley 15.67 -
60 Aine King 10 South Walton HS 16.10 -
61 Mylie Rogers JR Chiles 16.50 -
62 Beverly Solares FR Mosley 17.76 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Shanya Donaldson SO Wakulla 14.05 -
44 Symone Krump   Godby HS 14.54 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Alanah Woodie FR Florida High 13.86 -
47 Zaniah Maples   Godby HS 14.76 -
48 Taliyah Stewart 10 Valdosta High School 14.77 -
51 Maurjea Robinson SO Wakulla 14.95 -
56 Kalia Webster   Godby HS 15.44 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Eryana Kirkland JR Godby 13.65 -
28 Tyra Kalandyk FR Suwannee 13.94 -
53 Ameion Hamlet JR Godby 15.15 -
55 Wenda Sheffield 9 Bainbridge High School 15.34 -
59 Ariana Hanna FR Mosley 15.67 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keyeria White 9 Valdosta High School 12.51 10
9 Nia Similien 9 Leon HS 13.31 -
35 Ashante Peterson 9 Bainbridge High School 14.07 -
43 Riley Karpinski FR Maclay 14.48 -
52 Ilana Rachin 8 Maclay 14.97 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Angel Peterson 9 Bainbridge High School 13.72 -
40 Travinia Jenkins 9 Thomas County Central Hig 14.33 -
41 Kailoni Ross   Godby HS 14.35 -
54 Promise Jackson   Taylor County HS 15.20 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Madison King JR Godby 12.87 5
20 Quintashia Tillman 9 Thomas County Central Hig 13.74 -
37 Jordan Heard 12 Bainbridge High School 14.23 -
45 Shania Akery 10 Thomas County Central Hig 14.65 -
62 Beverly Solares FR Mosley 17.76 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Mattisyn Toson JR Mosley 14.05 -
39 Morgan Wilson FR Community Christian (Tal) 14.32 -
42 Christina Walker 7 Jefferson County 14.38 -
57 Emma Taylor FR North Bay Haven 15.46 -
60 Aine King 10 South Walton HS 16.10 -
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Sydni Taite FR Mosley 14.28 -
46 Tamia Howie JR Godby 14.67 -
49 Hollin Monk SR Chiles 14.79 -
50 Deayra Rhodes SO Leon 14.94 -
61 Mylie Rogers JR Chiles 16.50 -
Girls' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Zinaya Arnold FR Godby 13.54 -
25 Amilliyon Fryson FR Rickards 13.88 -
26 Rhea Lewis 11 South Walton HS 13.89 -
27 Terri Anderson FR Rickards 13.91 -
29 Yunijha Cooper SR Jefferson County 13.98 -
32 Carlissa Shuler SO Jefferson County 14.02 -
Girls' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Sage Day JR Wakulla 13.46 -
17 Keoni Knight SO Chiles 13.59 -
31 Ja'Mayah Bozeman 10 Valdosta High School 13.99 -
58 Daleis Wheeler JR Suwannee 15.52 -
Girls' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Raina Perry 12 Campbell High School 13.05 4
7 Heaven Hayes SR Rickards 13.15 2
8 Nyvay Davis JR Lincoln 13.19 1
11 Shanelle Grant JR North Bay Haven 13.35 -
21 Gabrielle Rolle FR Maclay 13.80 -
22 Sanaa Crumiel SO FAMU DRS 13.85 -
Girls' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Nykiya English 12 Valdosta High School 13.13 3
9 Tariah Mosley SO Lincoln 13.31 -
13 Zahria Patterson SR Rickards 13.40 -
23 Derrick Mckinnon JR FAMU DRS 13.86 -
29 Kristion Flounory 11 Thomas County Central Hig 13.98 -
36 Asia Philpot JR FAMU DRS 14.10 -
Girls' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jacquell Lewis JR Florida High 12.76 8
3 Miahna Harden SO Lincoln 12.85 6
12 Destiny Forbes SO Godby 13.39 -
13 Tashana Ligon SR FAMU DRS 13.40 -