February 16, 2019
|
South Walton - Santa Rosa Beach, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erica Fisher SR Pace 5:18.00 10
2 Kambry Smith SO Fort Walton Beach 5:26.28 8
3 Madison Peele 12 South Walton HS 5:40.01 6
4 Elizabeth Segars SO Niceville 5:44.09 5
5 Josephine Gregory JR Pace 5:44.30 4
6 Jayda Brooks SR Niceville 5:46.35 3
7 Summer Williams SR Florida High 5:46.90 2
8 Chloe Fernander FR Choctawhatchee 5:50.32 1
9 Hannah Farley SR Niceville 5:54.17 -
10 Jensen Shonk SO Fort Walton Beach 5:55.23 -
11 Michaela Fisher FR Pace 5:57.32 -
12 Victoria Orcutt JR Fort Walton Beach 6:03.78 -
13 Erin Converse JR Niceville 6:04.59 -
14 Aris Short 10 South Walton HS 6:11.72 -
15 Deanna Bottino FR Choctawhatchee 6:11.75 -
16 Alexis Bjorklund SO Pace 6:27.68 -
17 Madelinde Arthur SO Freeport 6:29.89 -
18 Kimberly Turner SR Walton 6:31.08 -
19 Ragan Butts 8 Paxton School 6:31.85 -
20 Laxavia Coleman FR Crestview 6:32.91 -
21 Alissa Horton SO Fort Walton Beach 6:38.17 -
22 Leah Keller 7 Florida High 6:45.69 -
23 Brianna Hix FR Arnold 6:49.51 -
24 Alysha Gutierrez-Tapia JR Florida High 6:50.51 -
25 Olivia Dunbar FR North Bay Haven 6:54.45 -
26 Hannah Morgan JR Arnold 7:19.03 -
27 Laura Shy JR Arnold 7:19.77 -
28 Zy-Aeria Johnson 11 Rutherford HS (Springfiel 7:28.59 -
29 Rebecca Pitts 10 Bay HS 7:31.58 -
30 Gracie Geoghagan 7 Paxton School 7:34.21 -
31 Lydia Macias SR Walton 8:41.43 -
32 Jena Tabbaa FR Rutherford 9:47.79 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Chloe Fernander FR Choctawhatchee 5:50.32 1
11 Michaela Fisher FR Pace 5:57.32 -
15 Deanna Bottino FR Choctawhatchee 6:11.75 -
16 Alexis Bjorklund SO Pace 6:27.68 -
22 Leah Keller 7 Florida High 6:45.69 -
23 Brianna Hix FR Arnold 6:49.51 -
24 Alysha Gutierrez-Tapia JR Florida High 6:50.51 -
25 Olivia Dunbar FR North Bay Haven 6:54.45 -
26 Hannah Morgan JR Arnold 7:19.03 -
27 Laura Shy JR Arnold 7:19.77 -
28 Zy-Aeria Johnson 11 Rutherford HS (Springfiel 7:28.59 -
30 Gracie Geoghagan 7 Paxton School 7:34.21 -
31 Lydia Macias SR Walton 8:41.43 -
32 Jena Tabbaa FR Rutherford 9:47.79 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erica Fisher SR Pace 5:18.00 10
2 Kambry Smith SO Fort Walton Beach 5:26.28 8
3 Madison Peele 12 South Walton HS 5:40.01 6
4 Elizabeth Segars SO Niceville 5:44.09 5
5 Josephine Gregory JR Pace 5:44.30 4
6 Jayda Brooks SR Niceville 5:46.35 3
7 Summer Williams SR Florida High 5:46.90 2
9 Hannah Farley SR Niceville 5:54.17 -
10 Jensen Shonk SO Fort Walton Beach 5:55.23 -
12 Victoria Orcutt JR Fort Walton Beach 6:03.78 -
13 Erin Converse JR Niceville 6:04.59 -
14 Aris Short 10 South Walton HS 6:11.72 -
17 Madelinde Arthur SO Freeport 6:29.89 -
18 Kimberly Turner SR Walton 6:31.08 -
19 Ragan Butts 8 Paxton School 6:31.85 -
20 Laxavia Coleman FR Crestview 6:32.91 -
21 Alissa Horton SO Fort Walton Beach 6:38.17 -
29 Rebecca Pitts 10 Bay HS 7:31.58 -