February 15, 2019
|
Seminole - Seminole, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tytiana Wilson SO Northside Christian 59.32 10
2 Ireoina Lightsey SR Gibbs 1:01.07 8
3 Dyi-Mond Shields SR Northside Christian 1:01.69 6
4 Arion Newby FR Palm Harbor University 1:03.32 5
5 Sydney Mercurio JR Berkeley Prep 1:03.43 4
6 Kimora Early JR St. Petersburg 1:03.92 3
7 Kira Rigalli FR Seminole 1:05.20 2
8 Ava Abrahams SO St. Petersburg 1:05.30 1
9 Daveela Bauer SO Palm Harbor University 1:06.25 -
10 RoseEllen Hoke SR Northside Christian 1:06.57 -
11 Daja Newton SO Pinellas Park 1:06.69 -
12 Breyanna Chambliss SO Pinellas Park 1:07.26 -
13 Rike Kemmerich JR Canterbury (SP) 1:07.45 -
14 Diana Derylo FR Palm Harbor University 1:07.54 -
15 Anna Davis JR Palm Harbor University 1:07.83 -
16 Brooke Besnard FR Berkeley Prep 1:08.14 -
17 Meagan Bradley SR Seminole 1:08.92 -
18 Makenna Myrick SO St. Petersburg 1:09.33 -
19 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 1:10.91 -
20 Olivia Decossas FR Berkeley Prep 1:10.98 -
21 Tannia Smith JR Northeast (SP) 1:11.53 -
22 Molly O'Beirne JR Northside Christian 1:12.17 -
23 Noel Cromartie 11 Countryside HS 1:12.42 -
24 Athena Symonette SO St. Petersburg 1:12.77 -
24 Emily Esposito FR Berkeley Prep 1:12.77 -
26 Jessie Spoor FR Osceola (Seminole) 1:14.29 -
27 Tiffany Bertram SO Lakewood 1:14.75 -
28 Star Doane 12 Countryside HS 1:14.79 -
29 Alexa Turner 11 Countryside HS 1:14.83 -
30 Dominique Donovan SR Canterbury (SP) 1:14.87 -
31 Penelope Larosa JR Calvary Christian (Clr) 1:15.09 -
32 Haylee Wargo 10 Countryside HS 1:15.51 -
33 Caitlynn Lewis SO Seminole 1:15.96 -
34 Lelin Spriggs FR Calvary Christian (Clr) 1:16.27 -
35 Smith Sadie 9 Largo HS 1:16.38 -
36 Chloe Barber SR Northeast (SP) 1:16.42 -
37 Kayla Martini FR Calvary Christian (Clr) 1:16.72 -
38 Ja'shanna Lyons FR Lakewood 1:17.90 -
39 Cassidy Fruit SO Seminole 1:23.76 -
40 Miriam Sinon JR Calvary Christian (Clr) 1:30.29 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Noel Cromartie 11 Countryside HS 1:12.42 -
27 Tiffany Bertram SO Lakewood 1:14.75 -
28 Star Doane 12 Countryside HS 1:14.79 -
31 Penelope Larosa JR Calvary Christian (Clr) 1:15.09 -
32 Haylee Wargo 10 Countryside HS 1:15.51 -
35 Smith Sadie 9 Largo HS 1:16.38 -
37 Kayla Martini FR Calvary Christian (Clr) 1:16.72 -
40 Miriam Sinon JR Calvary Christian (Clr) 1:30.29 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Arion Newby FR Palm Harbor University 1:03.32 5
9 Daveela Bauer SO Palm Harbor University 1:06.25 -
14 Diana Derylo FR Palm Harbor University 1:07.54 -
24 Emily Esposito FR Berkeley Prep 1:12.77 -
29 Alexa Turner 11 Countryside HS 1:14.83 -
34 Lelin Spriggs FR Calvary Christian (Clr) 1:16.27 -
38 Ja'shanna Lyons FR Lakewood 1:17.90 -
39 Cassidy Fruit SO Seminole 1:23.76 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Kira Rigalli FR Seminole 1:05.20 2
10 RoseEllen Hoke SR Northside Christian 1:06.57 -
15 Anna Davis JR Palm Harbor University 1:07.83 -
21 Tannia Smith JR Northeast (SP) 1:11.53 -
22 Molly O'Beirne JR Northside Christian 1:12.17 -
26 Jessie Spoor FR Osceola (Seminole) 1:14.29 -
30 Dominique Donovan SR Canterbury (SP) 1:14.87 -
36 Chloe Barber SR Northeast (SP) 1:16.42 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Ava Abrahams SO St. Petersburg 1:05.30 1
13 Rike Kemmerich JR Canterbury (SP) 1:07.45 -
16 Brooke Besnard FR Berkeley Prep 1:08.14 -
17 Meagan Bradley SR Seminole 1:08.92 -
18 Makenna Myrick SO St. Petersburg 1:09.33 -
20 Olivia Decossas FR Berkeley Prep 1:10.98 -
24 Athena Symonette SO St. Petersburg 1:12.77 -
33 Caitlynn Lewis SO Seminole 1:15.96 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tytiana Wilson SO Northside Christian 59.32 10
2 Ireoina Lightsey SR Gibbs 1:01.07 8
3 Dyi-Mond Shields SR Northside Christian 1:01.69 6
5 Sydney Mercurio JR Berkeley Prep 1:03.43 4
6 Kimora Early JR St. Petersburg 1:03.92 3
11 Daja Newton SO Pinellas Park 1:06.69 -
12 Breyanna Chambliss SO Pinellas Park 1:07.26 -
19 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 1:10.91 -