February 14, 2019
|
Celebration - Celebration, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 12.31 10
2 Shyann Jackson SR Poinciana 13.03 8
3 Helena Huyke FR Celebration 13.18 6
4 Shanaiyah Wright SR Osceola (Kissimmee) 13.78 4.5
4 Kutia Sinclair JR East Ridge 13.78 4.5
6 Rebecca Dawson JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.88 3
7 Alysa Whetro SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.97 2
8 Arianna White JR East Ridge 13.99 0.5
8 Nyla Carmouche SR Celebration 13.99 0.5
10 Antonia MacCormack SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.01 -
11 Jaeda Ray SR Osceola (Kissimmee) 14.11 -
12 Meridith Richemond SO Celebration 14.17 -
13 Pascale Gachete SR New Dimensions 14.20 -
14 Shanise Booker-Lowery FR Celebration 14.34 -
15 Noorin Alhashim 9 Celebration HS 14.35 -
16 A'Sha Shepard SO Osceola (Kissimmee) 14.39 -
17 Aya Daghash 10 Celebration HS 14.44 -
18 Karen Nduese-Udom SO East Ridge 14.51 -
18 Rashida Thomas SO East Ridge 14.51 -
20 Glorianna Echevarria FR East Ridge 14.54 -
21 Ashley Wright SO Celebration 14.60 -
21 Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.60 -
23 Dezha Walker SR Osceola (Kissimmee) 14.69 -
24 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 14.80 -
25 Madeline Peck FR Celebration 14.83 -
26 Nakaila Dowdell SO Osceola (Kissimmee) 14.85 -
27 Mya Holmes FR Celebration 14.87 -
28 Naomi Shirley SR Osceola (Kissimmee) 14.90 -
29 Alondra Rivera SR Celebration 14.93 -
30 Amanda Matos SO Celebration 15.01 -
31 Alesha Montes FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 15.04 -
32 Nicole Russi FR East Ridge 15.05 -
33 Melanie Arriola SO Osceola (Kissimmee) 15.23 -
34 Faith Ford 7 Foundation Academy 15.35 -
35 Kayla Brown SO Foundation Academy 15.40 -
36 Alaa Daghash 9 Celebration HS 15.43 -
37 Daniella Frederic JR New Dimensions 15.44 -
38 Nalymar Torres FR Poinciana 15.47 -
39 Jules Weakley 7 Foundation Academy 15.51 -
40 Janae Ramsey SR Poinciana 15.57 -
41 Haley Andino SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 15.61 -
42 Jessica Williams 8 Foundation Academy 15.84 -
43 Ariana Valencia JR Celebration 15.88 -
44 Amena Okoye SO East Ridge 15.94 -
45 Teichiala Hendricks FR Poinciana 16.10 -
46 Caitlin Farrell FR East Ridge 16.12 -
47 Nicky Alcida SR New Dimensions 16.23 -
48 Hafsa Ouaakki JR Celebration 16.84 -
49 Chanel Davis SO Poinciana 16.91 -
50 Jessica Udom SO East Ridge 17.09 -
51 Yarelis Ramirez JR Poinciana 17.55 -
52 Hooriya Siddiqui FR Celebration 17.90 -
53 Natsumi Mercado FR East Ridge 18.31 -
54 Yahne Scott SO East Ridge 19.09 -
55 Chantel Calderon SR Poinciana 27.93 -
56 Jalyn Torres FR East Ridge 36.50 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 14.80 -
39 Jules Weakley 7 Foundation Academy 15.51 -
42 Jessica Williams 8 Foundation Academy 15.84 -
47 Nicky Alcida SR New Dimensions 16.23 -
50 Jessica Udom SO East Ridge 17.09 -
52 Hooriya Siddiqui FR Celebration 17.90 -
55 Chantel Calderon SR Poinciana 27.93 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Faith Ford 7 Foundation Academy 15.35 -
36 Alaa Daghash 9 Celebration HS 15.43 -
44 Amena Okoye SO East Ridge 15.94 -
46 Caitlin Farrell FR East Ridge 16.12 -
48 Hafsa Ouaakki JR Celebration 16.84 -
49 Chanel Davis SO Poinciana 16.91 -
54 Yahne Scott SO East Ridge 19.09 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Karen Nduese-Udom SO East Ridge 14.51 -
30 Amanda Matos SO Celebration 15.01 -
37 Daniella Frederic JR New Dimensions 15.44 -
43 Ariana Valencia JR Celebration 15.88 -
53 Natsumi Mercado FR East Ridge 18.31 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Arianna White JR East Ridge 13.99 0.5
12 Meridith Richemond SO Celebration 14.17 -
25 Madeline Peck FR Celebration 14.83 -
29 Alondra Rivera SR Celebration 14.93 -
32 Nicole Russi FR East Ridge 15.05 -
40 Janae Ramsey SR Poinciana 15.57 -
56 Jalyn Torres FR East Ridge 36.50 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Nyla Carmouche SR Celebration 13.99 0.5
14 Shanise Booker-Lowery FR Celebration 14.34 -
15 Noorin Alhashim 9 Celebration HS 14.35 -
17 Aya Daghash 10 Celebration HS 14.44 -
26 Nakaila Dowdell SO Osceola (Kissimmee) 14.85 -
27 Mya Holmes FR Celebration 14.87 -
33 Melanie Arriola SO Osceola (Kissimmee) 15.23 -
51 Yarelis Ramirez JR Poinciana 17.55 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jaeda Ray SR Osceola (Kissimmee) 14.11 -
13 Pascale Gachete SR New Dimensions 14.20 -
18 Rashida Thomas SO East Ridge 14.51 -
20 Glorianna Echevarria FR East Ridge 14.54 -
21 Ashley Wright SO Celebration 14.60 -
28 Naomi Shirley SR Osceola (Kissimmee) 14.90 -
45 Teichiala Hendricks FR Poinciana 16.10 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Kutia Sinclair JR East Ridge 13.78 4.5
7 Alysa Whetro SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.97 2
16 A'Sha Shepard SO Osceola (Kissimmee) 14.39 -
23 Dezha Walker SR Osceola (Kissimmee) 14.69 -
31 Alesha Montes FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 15.04 -
35 Kayla Brown SO Foundation Academy 15.40 -
41 Haley Andino SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 15.61 -
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 12.31 10
2 Shyann Jackson SR Poinciana 13.03 8
3 Helena Huyke FR Celebration 13.18 6
4 Shanaiyah Wright SR Osceola (Kissimmee) 13.78 4.5
6 Rebecca Dawson JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 13.88 3
10 Antonia MacCormack SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.01 -
21 Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.60 -
38 Nalymar Torres FR Poinciana 15.47 -