March 23, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Laci Watford FR University Christian 5:23.75
2 Audrey Woods SR Providence 5:26.24
3 Margaret Ward SR Rockledge 5:27.63
4 Magnolia Lake SR Rockledge 5:27.97
5 Emma Millson SO Fleming Island 5:29.80
6 Claire McDonnell JR Father Lopez 5:30.25
7 Mary Peck FR Father Lopez 5:30.49
8 Kasumi Wade SO Sarasota 5:31.19
9 Gabriella Berardi SO Ponte Vedra 5:32.68
10 Laci Herron FR P. K. Yonge 5:33.33
11 Karah White 8 Montverde Academy 5:36.59
12 Marissa Kempf SO Sarasota 5:37.58
13 Emma Schlageter SO New Smyrna Beach 5:37.82
14 Sarah McMullin JR Ponte Vedra 5:41.55
15 Kamari Dawn SO Rockledge 5:43.78
16 Carolina Titus JR Sarasota 5:46.71
17 Morgan Erler FR Fleming Island 5:48.42
18 Lydia Parker SR Yulee 5:49.19
19 Glenna Li JR Buchholz 5:52.15
20 Katie Whitehouse FR St. Joseph 5:53.51
21 Rhiannon O'Donnell SO Fletcher 5:54.35
22 Riley Carter SO New Smyrna Beach 5:54.58
23 Emily Tomasi FR Creekside 5:55.04
24 Kylie Davenport JR Buchholz 5:55.16
25 Esther Loosli JR Buchholz 5:55.27
26 Anne Caraher SR Ponte Vedra 5:59.51
27 Robyn Circelli FR Ponte Vedra 5:59.57
28 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 6:02.73
29 Emma Mussante SO Middleburg 6:02.76
30 Kara Fetchero SO Bishop Kenny 6:06.98
31 Rachel Laux FR Buchholz 6:12.01
32 Isabella Goodwin JR St. Joseph 6:12.77
33 Marie Albertelli SO Bishop Kenny 6:13.33
34 Kylie Maldonado SO Bartram Trail 6:21.12
35 Hailey Hartle SO Bishop Kenny 6:22.92
36 Lindsey Findley FR Middleburg 6:23.18
37 Hallie Knight SO Bishop Kenny 6:24.21
38 Julianna Binder SO St. Joseph 6:27.03
39 Lauren Marshall FR Matanzas 6:27.05
40 Kendall Mandt SR Fleming Island 6:27.41
41 Kathryn Faiella SO Providence 6:28.54
42 Lydia Barquilla 6 Providence 6:29.32
43 Madilyn Hicks FR Mandarin 6:34.16
44 Haley Olsen JR Flagler Palm Coast 6:35.58
45 Madison Weathers SR Oakleaf 6:46.15
46 Leijla Cancar SO Mandarin 6:50.65
47 Erin Garvey SR Mandarin 6:52.73
48 Lindsay Knotts SR Fleming Island 6:52.98
49 Emily Chattin JR Mandarin 6:54.69
50 Bailey Glidden JR Fleming Island 6:56.28
51 Madison Milone SO Fleming Island 6:57.12
52 Ashley Mojica JR Mandarin 7:05.46
53 Jahzara Williams SO Ed White 7:12.08
54 Kyliah James JR Ed White 7:16.50
55 Chelsea Cuyugan SR Oakleaf 7:19.99
56 Shannon Smith SO New Smyrna Beach 7:21.34
57 MaKayla Jackson SO Oakleaf 7:28.38
  Caitlin Rowe FR Buchholz DNF
  Maddeline Dahlman FR Oakleaf DNF
  Andrea Butler JR Bartram Trail DNF
  Averi Merkle FR New Smyrna Beach DNF
  Jennifer Griggs FR St. Joseph DNF
  Montana Arnold JR St. Joseph DNF
  Delaney Lloyd SR Father Lopez DNF
  Kayla Squitieri SR New Smyrna Beach DNF
  Sydney Woods 8 Providence DNF
  Genevieve Mundy SO Matanzas DNF
  Kaydence Manduiano FR Middleburg DNF
  Francely Rodriguez SO Flagler Palm Coast DNF
  Jocelyn Riley 8 P. K. Yonge DNF
  Jada Williams FR Flagler Palm Coast DNF
  Reece Dropps FR Bartram Trail DNF
  Marta Miles JR Bartram Trail DNF
  Allison Monk SO Buchholz DNF
  Aspen Swart JR Ponte Vedra DNF
  Jade Conklin SR Creekside DNF
  Brynn Kniesley FR Fleming Island DNF
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Laci Watford FR University Christian 5:23.75
2 Audrey Woods SR Providence 5:26.24
3 Margaret Ward SR Rockledge 5:27.63
4 Magnolia Lake SR Rockledge 5:27.97
5 Emma Millson SO Fleming Island 5:29.80
6 Claire McDonnell JR Father Lopez 5:30.25
7 Mary Peck FR Father Lopez 5:30.49
8 Kasumi Wade SO Sarasota 5:31.19
9 Gabriella Berardi SO Ponte Vedra 5:32.68
10 Laci Herron FR P. K. Yonge 5:33.33
15 Kamari Dawn SO Rockledge 5:43.78
16 Carolina Titus JR Sarasota 5:46.71
17 Morgan Erler FR Fleming Island 5:48.42
18 Lydia Parker SR Yulee 5:49.19
21 Rhiannon O'Donnell SO Fletcher 5:54.35
23 Emily Tomasi FR Creekside 5:55.04
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Karah White 8 Montverde Academy 5:36.59
12 Marissa Kempf SO Sarasota 5:37.58
13 Emma Schlageter SO New Smyrna Beach 5:37.82
14 Sarah McMullin JR Ponte Vedra 5:41.55
19 Glenna Li JR Buchholz 5:52.15
20 Katie Whitehouse FR St. Joseph 5:53.51
22 Riley Carter SO New Smyrna Beach 5:54.58
24 Kylie Davenport JR Buchholz 5:55.16
25 Esther Loosli JR Buchholz 5:55.27
26 Anne Caraher SR Ponte Vedra 5:59.51
27 Robyn Circelli FR Ponte Vedra 5:59.57
28 Natalie Nesmith 8 Montverde Academy 6:02.73
29 Emma Mussante SO Middleburg 6:02.76
32 Isabella Goodwin JR St. Joseph 6:12.77
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Kara Fetchero SO Bishop Kenny 6:06.98
31 Rachel Laux FR Buchholz 6:12.01
33 Marie Albertelli SO Bishop Kenny 6:13.33
34 Kylie Maldonado SO Bartram Trail 6:21.12
35 Hailey Hartle SO Bishop Kenny 6:22.92
36 Lindsey Findley FR Middleburg 6:23.18
37 Hallie Knight SO Bishop Kenny 6:24.21
38 Julianna Binder SO St. Joseph 6:27.03
39 Lauren Marshall FR Matanzas 6:27.05
40 Kendall Mandt SR Fleming Island 6:27.41
41 Kathryn Faiella SO Providence 6:28.54
42 Lydia Barquilla 6 Providence 6:29.32
43 Madilyn Hicks FR Mandarin 6:34.16
44 Haley Olsen JR Flagler Palm Coast 6:35.58
51 Madison Milone SO Fleming Island 6:57.12
52 Ashley Mojica JR Mandarin 7:05.46
Girls' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 Madison Weathers SR Oakleaf 6:46.15
46 Leijla Cancar SO Mandarin 6:50.65
47 Erin Garvey SR Mandarin 6:52.73
48 Lindsay Knotts SR Fleming Island 6:52.98
49 Emily Chattin JR Mandarin 6:54.69
50 Bailey Glidden JR Fleming Island 6:56.28
53 Jahzara Williams SO Ed White 7:12.08
54 Kyliah James JR Ed White 7:16.50
55 Chelsea Cuyugan SR Oakleaf 7:19.99
56 Shannon Smith SO New Smyrna Beach 7:21.34
57 MaKayla Jackson SO Oakleaf 7:28.38