February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Girls' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 12.09 10
2 Shaniyah Benjamin JR Alonso 12.24 8
3 Ani Wells JR Armwood 12.38 6
4 Leah Daniel SR King 12.73 5
5 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 12.92 4
6 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 12.93 3
7 Ajah Jones SR Wharton 13.05 2
8 Justyce Murphy FR Hillsborough 13.16 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 12.00
2 Shaniyah Benjamin JR Alonso 12.09
3 Ani Wells JR Armwood 12.25
4 Leah Daniel SR King 12.61
5 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 12.78
6 Ajah Jones SR Wharton 12.88
7 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 12.89
8 Justyce Murphy FR Hillsborough 12.90
9 Katelynn Sims SO Springstead 12.91
10 Chaze Wilson SO Chamberlain 12.96
11 Amia Helms SR Plant City 12.98
12 Idalys Acosta SR Alonso 13.05
13 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 13.10
14 Ashliona Martin JR Tampa Bay Tech 13.12
15 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 13.13
16 Ayeniah Wilson JR Plant City 13.24
17 Alyssa Bartolo FR Alonso 13.27
18 Kortney Burford JR Wharton 13.28
19 Emma Grace SR East Lake 13.31
20 Durnecia Bell FR Hillsborough 13.34
21 Ganessa Bennet SO Riverview 13.40
22 Ka'Nilah Thompson JR East Bay 13.43
23 Naomi Jones FR Wharton 13.44
24 Nylah Stinyard SO Zephyrhills 13.45
25 Serenity Capel FR Springstead 13.49
26 Jaydean Ireland JR Zephyrhills 13.50
27 Shaina Finkel FR Wiregrass Ranch 13.55
27 Desiree Johnson JR East Lake 13.55
27 Kourtnee Gray 7 Bell Creek 13.55
30 Jaleen Council JR Vanguard (Ocala) 13.61
30 Jalyssa Richardson SR Robinson 13.61
32 Christian Brown SR King 13.71
33 Tatiana Jacobs SR Armwood 13.73
34 Mia Beauburn JR Palmetto 13.75
35 Riley Apple JR Gaither 13.76
36 Arian Donaldson JR Vanguard (Ocala) 13.79
37 Renecia Blair JR Strawberry Crest 13.80
38 Breanne Rood FR Zephyrhills 13.94
39 MacKenzie Hicks JR Tampa Catholic 13.99
40 Zaniyah Williams FR Vanguard (Ocala) 14.00
41 Faith Dixon JR Countryside 14.03
42 Jada Scott FR Palmetto 14.05
43 Rashelle Clark FR Strawberry Crest 14.10
44 Rosalene Jean SO Newsome 14.18
45 Tyara Davis SR King 14.23
46 Stephanie Triantafillou SO Springstead 14.24
47 JAYLA TROUPE SO Hillsborough 14.32
48 Emmalise Feliciano FR Zephyrhills 14.46
49 Sherecia McClean FR Armwood 14.47
50 Emely Jaime SO Sickles 14.48
51 Bedjena Resiliac SO Tampa Catholic 14.83
52 Jessica Magloire FR Freedom (Tampa) 14.91
53 Maleea Zeto FR Strawberry Crest 14.92
54 Haley Wargo SO Countryside 15.53
55 Destinee Donaldson SR Wiregrass Ranch 16.15
56 Elyse Alagal FR Wiregrass Ranch 16.83
57 Jessica Zung FR Sickles 20.60
  Tyler Bryant JR Palmetto DQ
  Nakevia Milbry FR Chamberlain DNS
  Alaina Hall JR East Bay DNS
  Jarlenys Cordoba JR Alonso DNS
  Demari Andrade SO Newsome DNS
  Keona Bernard JR Vanguard (Ocala) DNS
  Micah Bowen SO King DNS
  Monyette Montgomery SR Strawberry Crest DNS
  Savana Severino SO Springstead DNS
  Grace Parker JR Sickles DNS
  Clinesha Myers JR Chamberlain DNS
  Miracle Mingo SR Chamberlain DNS
  Zariah Kier FR Largo DNS
  Antoiniya Smith JR Countryside DNS
  N'Dea Fitzgerald SO Robinson DNS
  Marquiciona Denson SO Countryside DNS
  Avriel James JR Robinson DNS
  Jasmine Harrell SO Robinson DNS
  Akiyah Taylor JR Palmetto DNS
  Liberty Adams FR Osceola (Seminole) DNS
  Ciera Marion FR Osceola (Seminole) DNS
  Leah Brown FR Largo DNS
  Renee Jones Sophomore Largo DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 LaSarah Hargrove SR Gaither 12.00
11 Amia Helms SR Plant City 12.98
21 Ganessa Bennet SO Riverview 13.40
30 Jalyssa Richardson SR Robinson 13.61
42 Jada Scott FR Palmetto 14.05
48 Emmalise Feliciano FR Zephyrhills 14.46
  Savana Severino SO Springstead DNS
  Renee Jones Sophomore Largo DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shaniyah Benjamin JR Alonso 12.09
15 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 13.13
33 Tatiana Jacobs SR Armwood 13.73
45 Tyara Davis SR King 14.23
46 Stephanie Triantafillou SO Springstead 14.24
  Avriel James JR Robinson DNS
  Leah Brown FR Largo DNS
  Antoiniya Smith JR Countryside DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Ani Wells JR Armwood 12.25
5 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 12.78
10 Chaze Wilson SO Chamberlain 12.96
44 Rosalene Jean SO Newsome 14.18
49 Sherecia McClean FR Armwood 14.47
  Akiyah Taylor JR Palmetto DNS
  Zariah Kier FR Largo DNS
  Marquiciona Denson SO Countryside DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Ka'Nilah Thompson JR East Bay 13.43
30 Jaleen Council JR Vanguard (Ocala) 13.61
35 Riley Apple JR Gaither 13.76
38 Breanne Rood FR Zephyrhills 13.94
40 Zaniyah Williams FR Vanguard (Ocala) 14.00
51 Bedjena Resiliac SO Tampa Catholic 14.83
  Alaina Hall JR East Bay DNS
  N'Dea Fitzgerald SO Robinson DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Leah Daniel SR King 12.61
23 Naomi Jones FR Wharton 13.44
24 Nylah Stinyard SO Zephyrhills 13.45
25 Serenity Capel FR Springstead 13.49
27 Desiree Johnson JR East Lake 13.55
32 Christian Brown SR King 13.71
34 Mia Beauburn JR Palmetto 13.75
54 Haley Wargo SO Countryside 15.53
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Ajah Jones SR Wharton 12.88
18 Kortney Burford JR Wharton 13.28
26 Jaydean Ireland JR Zephyrhills 13.50
37 Renecia Blair JR Strawberry Crest 13.80
  Monyette Montgomery SR Strawberry Crest DNS
  Jasmine Harrell SO Robinson DNS
  Liberty Adams FR Osceola (Seminole) DNS
  Grace Parker JR Sickles DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Katelynn Sims SO Springstead 12.91
12 Idalys Acosta SR Alonso 13.05
17 Alyssa Bartolo FR Alonso 13.27
41 Faith Dixon JR Countryside 14.03
  Micah Bowen SO King DNS
  Demari Andrade SO Newsome DNS
  Ciera Marion FR Osceola (Seminole) DNS
  Nakevia Milbry FR Chamberlain DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Ashliona Martin JR Tampa Bay Tech 13.12
19 Emma Grace SR East Lake 13.31
27 Kourtnee Gray 7 Bell Creek 13.55
39 MacKenzie Hicks JR Tampa Catholic 13.99
43 Rashelle Clark FR Strawberry Crest 14.10
50 Emely Jaime SO Sickles 14.48
52 Jessica Magloire FR Freedom (Tampa) 14.91
  Miracle Mingo SR Chamberlain DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 12.89
13 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 13.10
20 Durnecia Bell FR Hillsborough 13.34
36 Arian Donaldson JR Vanguard (Ocala) 13.79
55 Destinee Donaldson SR Wiregrass Ranch 16.15
  Tyler Bryant JR Palmetto DQ
  Keona Bernard JR Vanguard (Ocala) DNS
  Jarlenys Cordoba JR Alonso DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Justyce Murphy FR Hillsborough 12.90
16 Ayeniah Wilson JR Plant City 13.24
27 Shaina Finkel FR Wiregrass Ranch 13.55
47 JAYLA TROUPE SO Hillsborough 14.32
53 Maleea Zeto FR Strawberry Crest 14.92
56 Elyse Alagal FR Wiregrass Ranch 16.83
57 Jessica Zung FR Sickles 20.60
  Clinesha Myers JR Chamberlain DNS