February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Girls' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kennaria Gadson JR Wharton 24.74 10
2 LaSarah Hargrove SR Gaither 24.76 8
3 Shaniyah Benjamin JR Alonso 24.86 6
4 Yuriah Bigos SR East Bay 25.67 5
5 Alexis Woodall SR Hillsborough 26.07 4
6 Anna Cincotta SO East Lake 26.95 3
7 Ajah Jones SR Wharton 27.48 2
8 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 29.77 1

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kennaria Gadson JR Wharton 24.73
2 Shaniyah Benjamin JR Alonso 24.84
3 LaSarah Hargrove SR Gaither 25.58
4 Yuriah Bigos SR East Bay 25.65
5 Alexis Woodall SR Hillsborough 26.17
6 Ajah Jones SR Wharton 26.55
7 Anna Cincotta SO East Lake 26.59
8 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 26.62
9 Avriel James JR Robinson 26.79
10 Alajai Plair SO Vanguard (Ocala) 26.85
11 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 27.04
12 Alycesa Rose SR Plant City 27.12
13 Stephanie Sandborn JR Alonso 27.33
14 Chian Wilson SO Chamberlain 27.38
14 Amia Helms SR Plant City 27.38
16 Ciarra Durr FR King 27.40
17 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 27.42
17 Ayeniah Wilson JR Plant City 27.42
19 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 27.54
20 Kya Chen SO Alonso 27.69
21 Bella Butler 8 Bell Creek 27.78
22 Serenity Capel FR Springstead 27.82
23 Ifeoma Ajufo FR Vanguard (Ocala) 27.85
24 Alicia Harris JR Palmetto 27.97
25 Tonija Love SO Armwood 28.00
26 Janessa Thomas JR Alonso 28.18
27 Ganessa Bennet SO Riverview 28.20
28 Angelina Tedeschi SO Wharton 28.22
29 Desiree Johnson JR East Lake 28.27
30 Brianni Grundy SR Newsome 28.29
31 Shaina Finkel FR Wiregrass Ranch 28.30
32 Kortney Burford JR Wharton 28.31
33 Nylah Stinyard SO Zephyrhills 28.44
34 Carly Bradley SR East Lake 28.47
35 Jazmyn Wajd FR Tampa Catholic 28.52
36 Christy Faddoul JR Wiregrass Ranch 28.63
37 Jalyssa Richardson SR Robinson 28.66
38 Azriel Webb FR Hillsborough 28.70
39 Breanne Rood FR Zephyrhills 28.77
40 Francesca Zamarripa SO Newsome 28.86
41 Kourtnee Gray 7 Bell Creek 28.88
42 Tatiana Jacobs SR Armwood 28.97
43 Sydney Lockner FR Newsome 29.05
44 Rosalene Jean SO Newsome 29.09
45 Jaydean Ireland JR Zephyrhills 29.11
46 Riley Apple JR Gaither 29.12
47 Azauni Peterkin SR Strawberry Crest 29.13
48 Jayla John JR Riverview 29.17
49 Renecia Blair JR Strawberry Crest 29.37
50 Kenya Watson FR King 29.41
51 Laila Brown SR Wiregrass Ranch 29.50
52 Marleah Perkins SO Riverview 29.61
53 Faith Dixon JR Countryside 29.75
54 Jaleen Council JR Vanguard (Ocala) 29.89
55 Lauren Buggs FR Sickles 30.05
56 Sherecia McClean FR Armwood 30.19
57 Meagan Stephens SO King 30.25
58 Nicole Borrelli SR Osceola (Seminole) 30.61
59 Amara Poindexter JR Hillsborough 30.62
60 Natalie Escobar- Santos JR Chamberlain 30.67
61 Rachel Armstead FR Osceola (Seminole) 31.25
62 Ka'Nilah Thompson JR East Bay 31.28
63 Jaykaylah Green SO East Bay 31.66
63 Kayce Straughn SO Zephyrhills 31.66
65 MacKenzie Hicks JR Tampa Catholic 31.70
66 Jasmine Smalls SO Chamberlain 32.72
67 Antoiniya Smith JR Countryside 33.04
  Akiyah Taylor JR Palmetto DNS
  Clinesha Myers JR Chamberlain DNS
  Jezel Fierro SR Sickles DNS
  Alaina Hall JR East Bay DNS
  D'Nysha Brightful SO King DNS
  Briance Pierce FR Freedom (Tampa) DNS
  Gariona Love SO Armwood DNS
  Kyla Hargrave SO Countryside DNS
  Tyler Bryant JR Palmetto DNS
  Courtney Anderson FR Palmetto DNS
  Liberty Adams FR Osceola (Seminole) DNS
  Ciera Marion FR Osceola (Seminole) DNS
  Zariah Kier FR Largo DNS
  Renee Jones Sophomore Largo DNS
  Monyette Montgomery SR Strawberry Crest DNS
  Stephanie Triantafillou SO Springstead DNS
  Rashelle Clark FR Strawberry Crest DNS
  Brianna Rios FR Springstead DNS
  Arian Donaldson JR Vanguard (Ocala) DNS
  Asaiya Shuler JR Countryside DNS
  Genesis Gainey JR Sickles DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 LaSarah Hargrove SR Gaither 25.58
17 Kailah Gosa JR Tampa Bay Tech 27.42
33 Nylah Stinyard SO Zephyrhills 28.44
42 Tatiana Jacobs SR Armwood 28.97
55 Lauren Buggs FR Sickles 30.05
58 Nicole Borrelli SR Osceola (Seminole) 30.61
  Stephanie Triantafillou SO Springstead DNS
  Liberty Adams FR Osceola (Seminole) DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shaniyah Benjamin JR Alonso 24.84
14 Chian Wilson SO Chamberlain 27.38
23 Ifeoma Ajufo FR Vanguard (Ocala) 27.85
30 Brianni Grundy SR Newsome 28.29
46 Riley Apple JR Gaither 29.12
47 Azauni Peterkin SR Strawberry Crest 29.13
59 Amara Poindexter JR Hillsborough 30.62
  Brianna Rios FR Springstead DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kennaria Gadson JR Wharton 24.73
24 Alicia Harris JR Palmetto 27.97
32 Kortney Burford JR Wharton 28.31
39 Breanne Rood FR Zephyrhills 28.77
41 Kourtnee Gray 7 Bell Creek 28.88
43 Sydney Lockner FR Newsome 29.05
54 Jaleen Council JR Vanguard (Ocala) 29.89
67 Antoiniya Smith JR Countryside 33.04
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Shaina Finkel FR Wiregrass Ranch 28.30
44 Rosalene Jean SO Newsome 29.09
49 Renecia Blair JR Strawberry Crest 29.37
56 Sherecia McClean FR Armwood 30.19
  Alaina Hall JR East Bay DNS
  Tyler Bryant JR Palmetto DNS
  Courtney Anderson FR Palmetto DNS
  Kyla Hargrave SO Countryside DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Anna Cincotta SO East Lake 26.59
8 Tyjai Johnson JR Tampa Bay Tech 26.62
11 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 27.04
14 Amia Helms SR Plant City 27.38
36 Christy Faddoul JR Wiregrass Ranch 28.63
48 Jayla John JR Riverview 29.17
62 Ka'Nilah Thompson JR East Bay 31.28
  Rashelle Clark FR Strawberry Crest DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Yuriah Bigos SR East Bay 25.65
20 Kya Chen SO Alonso 27.69
28 Angelina Tedeschi SO Wharton 28.22
29 Desiree Johnson JR East Lake 28.27
57 Meagan Stephens SO King 30.25
  Akiyah Taylor JR Palmetto DNS
  Asaiya Shuler JR Countryside DNS
  Jezel Fierro SR Sickles DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Alexis Woodall SR Hillsborough 26.17
10 Alajai Plair SO Vanguard (Ocala) 26.85
40 Francesca Zamarripa SO Newsome 28.86
60 Natalie Escobar- Santos JR Chamberlain 30.67
63 Jaykaylah Green SO East Bay 31.66
  Briance Pierce FR Freedom (Tampa) DNS
  D'Nysha Brightful SO King DNS
  Genesis Gainey JR Sickles DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Avriel James JR Robinson 26.79
21 Bella Butler 8 Bell Creek 27.78
22 Serenity Capel FR Springstead 27.82
37 Jalyssa Richardson SR Robinson 28.66
50 Kenya Watson FR King 29.41
  Monyette Montgomery SR Strawberry Crest DNS
  Gariona Love SO Armwood DNS
  Arian Donaldson JR Vanguard (Ocala) DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Alycesa Rose SR Plant City 27.12
17 Ayeniah Wilson JR Plant City 27.42
19 Amsy Takeli SO Tampa Bay Tech 27.54
27 Ganessa Bennet SO Riverview 28.20
51 Laila Brown SR Wiregrass Ranch 29.50
61 Rachel Armstead FR Osceola (Seminole) 31.25
66 Jasmine Smalls SO Chamberlain 32.72
  Renee Jones Sophomore Largo DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Ajah Jones SR Wharton 26.55
16 Ciarra Durr FR King 27.40
25 Tonija Love SO Armwood 28.00
26 Janessa Thomas JR Alonso 28.18
34 Carly Bradley SR East Lake 28.47
35 Jazmyn Wajd FR Tampa Catholic 28.52
53 Faith Dixon JR Countryside 29.75
65 MacKenzie Hicks JR Tampa Catholic 31.70
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Stephanie Sandborn JR Alonso 27.33
38 Azriel Webb FR Hillsborough 28.70
45 Jaydean Ireland JR Zephyrhills 29.11
52 Marleah Perkins SO Riverview 29.61
63 Kayce Straughn SO Zephyrhills 31.66
  Ciera Marion FR Osceola (Seminole) DNS
  Zariah Kier FR Largo DNS
  Clinesha Myers JR Chamberlain DNS