February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Geiger JR Robinson 9:28.04 10
2 Alec Latzke SR Countryside 9:56.16 8
3 Jared Hammill SO Wharton 10:00.12 6
4 Yonas Sauers JR Alonso 10:10.41 5
5 Anthony Stephens SR Wharton 10:11.89 4
6 Ethan Hunter JR Robinson 10:21.44 3
7 Rayaan Kader SO Springstead 10:30.06 2
8 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 10:30.29 1
9 William Stone FR Osceola (Seminole) 10:43.34 -
10 Trevor Coryea JR Osceola (Seminole) 10:44.23 -
11 Harrison Fogg SO Chamberlain 10:44.87 -
12 Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) 10:46.52 -
13 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 10:49.47 -
14 Jackson Blanchard JR Wharton 10:51.50 -
15 Tyler Carter SR Plant City 10:53.65 -
16 Wolfgang Louk SO Jesuit (Tampa) 10:58.53 -
17 John Beckler SR Countryside 11:00.54 -
18 Philip Grandoff SR Robinson 11:01.80 -
19 Charles Brazzeal SO Jesuit (Tampa) 11:06.91 -
20 Danny Ramirez-Hernandez JR Plant City 11:14.34 -
21 Gage Rasmussen JR Plant City 11:14.93 -
22 Joseph Ostroski JR Springstead 11:17.45 -
23 Lorenzo Martinez SO Gaither 11:19.01 -
24 Mason Bragg SO Zephyrhills 11:19.78 -
25 Thomas Wynne SO Osceola (Seminole) 11:21.88 -
26 Tristan Pank FR Vanguard (Ocala) 11:38.75 -
27 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 11:44.81 -
28 Alex Olson JR Wharton 11:53.10 -
29 Sebastian Correa FR Bell Creek 11:56.23 -
30 Bailey Nichols SR Alonso 12:00.99 -
31 Timothy King SO King 12:06.15 -
32 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 12:08.85 -
33 Grant Wheeler SR Alonso 12:13.85 -
34 Hunter King JR Alonso 12:21.01 -
35 Ian McManus FR Osceola (Seminole) 12:30.06 -
36 Paul Catalano JR Freedom (Tampa) 12:36.45 -
37 Riley Miller SO Tampa Catholic 12:50.81 -
38 Jacob Ryan SO Riverview 13:08.32 -
39 Issay Barry SR King 13:21.71 -
40 John Parker SR Springstead 13:27.37 -
41 Brenden Martensen SR Sickles 13:33.38 -
  Jacob Fogg SR Chamberlain DNS   
  James Gordon SR Riverview DNS   
  Kody Schmitten SO Sickles DNS   
  Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech DNS   
  Arun Senthilkumaren FR Sickles DNS   
  Austin Martin FR Vanguard (Ocala) DNS   
  Harry Free SR Wiregrass Ranch DNS   
  Andrew Cory SO Freedom (Tampa) DNS   
  Benjamin Whinter SO Freedom (Tampa) DNS   
  Jason Coulthart Senior East Bay DNS   
  Randall Carter SO Palmetto DNS   
  Juan Diego SR Palmetto DNS   
  Ethan Fuhrmeister JR Freedom (Tampa) DNS   
  Joshua Bernard JR Newsome DNS   
  Richard Beaman Senior Largo DNS   
  Jackson Vagianos JR King DNS   
  Nikhil Maddina SR King DNS   
  Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch DNS   
  Tyler Clontz FR Sickles DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Geiger JR Robinson 9:28.04 10
2 Alec Latzke SR Countryside 9:56.16 8
3 Jared Hammill SO Wharton 10:00.12 6
4 Yonas Sauers JR Alonso 10:10.41 5
5 Anthony Stephens SR Wharton 10:11.89 4
6 Ethan Hunter JR Robinson 10:21.44 3
7 Rayaan Kader SO Springstead 10:30.06 2
8 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 10:30.29 1
9 William Stone FR Osceola (Seminole) 10:43.34 -
10 Trevor Coryea JR Osceola (Seminole) 10:44.23 -
11 Harrison Fogg SO Chamberlain 10:44.87 -
12 Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) 10:46.52 -
13 Harrison Knight JR Vanguard (Ocala) 10:49.47 -
14 Jackson Blanchard JR Wharton 10:51.50 -
15 Tyler Carter SR Plant City 10:53.65 -
16 Wolfgang Louk SO Jesuit (Tampa) 10:58.53 -
17 John Beckler SR Countryside 11:00.54 -
19 Charles Brazzeal SO Jesuit (Tampa) 11:06.91 -
20 Danny Ramirez-Hernandez JR Plant City 11:14.34 -
21 Gage Rasmussen JR Plant City 11:14.93 -
22 Joseph Ostroski JR Springstead 11:17.45 -
23 Lorenzo Martinez SO Gaither 11:19.01 -
25 Thomas Wynne SO Osceola (Seminole) 11:21.88 -
  Joshua Bernard JR Newsome DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Philip Grandoff SR Robinson 11:01.80 -
24 Mason Bragg SO Zephyrhills 11:19.78 -
26 Tristan Pank FR Vanguard (Ocala) 11:38.75 -
28 Alex Olson JR Wharton 11:53.10 -
29 Sebastian Correa FR Bell Creek 11:56.23 -
30 Bailey Nichols SR Alonso 12:00.99 -
31 Timothy King SO King 12:06.15 -
33 Grant Wheeler SR Alonso 12:13.85 -
35 Ian McManus FR Osceola (Seminole) 12:30.06 -
38 Jacob Ryan SO Riverview 13:08.32 -
  Benjamin Whinter SO Freedom (Tampa) DNS   
  James Gordon SR Riverview DNS   
  Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech DNS   
  Harry Free SR Wiregrass Ranch DNS   
  Austin Martin FR Vanguard (Ocala) DNS   
  Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch DNS   
  Jason Coulthart Senior East Bay DNS   
  Andrew Cory SO Freedom (Tampa) DNS   
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 11:44.81 -
32 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 12:08.85 -
34 Hunter King JR Alonso 12:21.01 -
36 Paul Catalano JR Freedom (Tampa) 12:36.45 -
37 Riley Miller SO Tampa Catholic 12:50.81 -
39 Issay Barry SR King 13:21.71 -
40 John Parker SR Springstead 13:27.37 -
41 Brenden Martensen SR Sickles 13:33.38 -
  Arun Senthilkumaren FR Sickles DNS   
  Tyler Clontz FR Sickles DNS   
  Kody Schmitten SO Sickles DNS   
  Jacob Fogg SR Chamberlain DNS   
  Jackson Vagianos JR King DNS   
  Richard Beaman Senior Largo DNS   
  Juan Diego SR Palmetto DNS   
  Randall Carter SO Palmetto DNS   
  Ethan Fuhrmeister JR Freedom (Tampa) DNS   
  Nikhil Maddina SR King DNS