March 30, 2019
|
Villages - The Villages, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 49.54 10
2 Ramecia Burgman Sophomore Lowndes 50.92 8
3 Devin Crews SR Lake Weir 51.35 6
4 Montre'ye Edwards SR Vanguard (Ocala) 51.49 5
5 Jaywaun Nubin SR Vanguard (Ocala) 51.67 4
6 Damian Del Rosario SR Ridge Community 51.97 3
7 Mohammad Khan SR Windermere Prep 52.03 2
8 Devon Turner JR Matanzas 52.18 1
9 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 52.36 -
10 Zavien Williams SO Windermere Prep 52.45 -
11 Micah Forsythe SO Leesburg 52.50 -
12 Mathews Peres SR Windermere Prep 52.57 -
13 Jake Jones Senior Westminster 52.88 -
14 Kevin Connelly SR Matanzas 53.12 -
15 Michael Williams FR Matanzas 53.14 -
16 Job Perry Junior Lowndes 53.51 -
17 Justin Kernan SO Forest 53.71 -
18 Xavier Anderson SO West Port 53.78 -
19 Lee Hodge SO South Lake 53.82 -
20 Jeremiah Terry JR West Port 53.97 -
21 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 54.87 -
22 Joshua Walker Senior Lowndes 55.06 -
23 Branden Stephens JR Vanguard (Ocala) 55.18 -
24 Chimere Onwukeme Junior Westminster 55.22 -
25 Joshua Inman Sophomore Lowndes 55.56 -
26 Ryan Githuku Sophomore Westminster 56.04 -
27 Aaron Walton JR Atlantic (PO) 56.19 -
28 Jonathan Rodriguez SO Matanzas 56.39 -
29 Vidal Aguiler FR Villages 56.77 -
30 Nicholas Kernan SR Forest 56.91 -
31 Quinton Nelson FR South Lake 57.51 -
32 Nolan Wyman JR Trinity Catholic 58.32 -
33 Keandre Smith SO South Lake 58.39 -
34 Quincy Kelly SO Leesburg 58.83 -
35 Aaron Gomez JR North Marion 58.84 -
36 Steve Fu Junior Monsignor Donovan Catholic 59.25 -
37 hoa Nguyen JR West Port 59.52 -
38 Jedidiah Dunseath JR Villages 59.80 -
39 Johnny Graham JR Circle Christian 1:00.28 -
40 Noah Atwell FR Circle Christian 1:00.30 -
41 Keyandre Wilkerson JR West Port 1:01.55 -
42 Matthew Haak 8 Circle Christian 1:02.28 -
43 Caleb Lowe FR Forest 1:02.36 -
44 Darrien Scott SO Vanguard (Ocala) 1:03.76 -
45 Ryan Champagne SR Leesburg 1:04.09 -
46 Cole Hatcher Junior Monsignor Donovan Catholic 1:04.20 -
47 Jacob Capps JR Circle Christian 1:04.35 -
48 Landon Atkinson FR Villages 1:06.62 -
  Alex Vihlen FR Lake Mary Prep NT   
  Gavin Locke JR Lake Weir NT   
  Brian Dillard SR Lake Weir NT   
  Amarion Washington FR Atlantic (PO) NT   
  Sean Alexander Senior Trinity Catholic NT   
  Emmanual White JR Villages NT   
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep NT   
  TREVONN JOHNSON SO North Marion NT   
  Quinton McGirth SR Forest NT   
  Brandon Beckett SO North Marion NT   
  Jyre McCloud SR Leesburg NT   
  Christopher Tineo JR Belleview NT   
  Luis Cruzado FR Belleview NT   
  Elijah Harris JR Belleview NT   
  Torieon Rutledge FR North Marion NT   
  Walter Brown JR South Lake NT   
  Jonathan McFarlane SR Belleview NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Kevin Connelly SR Matanzas 53.12 -
27 Aaron Walton JR Atlantic (PO) 56.19 -
31 Quinton Nelson FR South Lake 57.51 -
32 Nolan Wyman JR Trinity Catholic 58.32 -
  Walter Brown JR South Lake NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Jeremiah Terry JR West Port 53.97 -
23 Branden Stephens JR Vanguard (Ocala) 55.18 -
33 Keandre Smith SO South Lake 58.39 -
37 hoa Nguyen JR West Port 59.52 -
43 Caleb Lowe FR Forest 1:02.36 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Keyandre Wilkerson JR West Port 1:01.55 -
46 Cole Hatcher Junior Monsignor Donovan Catholic 1:04.20 -
47 Jacob Capps JR Circle Christian 1:04.35 -
48 Landon Atkinson FR Villages 1:06.62 -
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep NT   
  Alex Vihlen FR Lake Mary Prep NT   
  Gavin Locke JR Lake Weir NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Aaron Gomez JR North Marion 58.84 -
39 Johnny Graham JR Circle Christian 1:00.28 -
40 Noah Atwell FR Circle Christian 1:00.30 -
42 Matthew Haak 8 Circle Christian 1:02.28 -
44 Darrien Scott SO Vanguard (Ocala) 1:03.76 -
  Emmanual White JR Villages NT   
  Christopher Tineo JR Belleview NT   
  Amarion Washington FR Atlantic (PO) NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Chimere Onwukeme Junior Westminster 55.22 -
29 Vidal Aguiler FR Villages 56.77 -
36 Steve Fu Junior Monsignor Donovan Catholic 59.25 -
45 Ryan Champagne SR Leesburg 1:04.09 -
  TREVONN JOHNSON SO North Marion NT   
  Jonathan McFarlane SR Belleview NT   
  Luis Cruzado FR Belleview NT   
  Elijah Harris JR Belleview NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 54.87 -
26 Ryan Githuku Sophomore Westminster 56.04 -
28 Jonathan Rodriguez SO Matanzas 56.39 -
38 Jedidiah Dunseath JR Villages 59.80 -
  Brandon Beckett SO North Marion NT   
  Torieon Rutledge FR North Marion NT   
  Brian Dillard SR Lake Weir NT   
  Sean Alexander Senior Trinity Catholic NT   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Michael Williams FR Matanzas 53.14 -
18 Xavier Anderson SO West Port 53.78 -
19 Lee Hodge SO South Lake 53.82 -
25 Joshua Inman Sophomore Lowndes 55.56 -
30 Nicholas Kernan SR Forest 56.91 -
34 Quincy Kelly SO Leesburg 58.83 -
  Jyre McCloud SR Leesburg NT   
  Quinton McGirth SR Forest NT   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jaywaun Nubin SR Vanguard (Ocala) 51.67 4
8 Devon Turner JR Matanzas 52.18 1
10 Zavien Williams SO Windermere Prep 52.45 -
11 Micah Forsythe SO Leesburg 52.50 -
12 Mathews Peres SR Windermere Prep 52.57 -
13 Jake Jones Senior Westminster 52.88 -
16 Job Perry Junior Lowndes 53.51 -
17 Justin Kernan SO Forest 53.71 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 49.54 10
2 Ramecia Burgman Sophomore Lowndes 50.92 8
3 Devin Crews SR Lake Weir 51.35 6
4 Montre'ye Edwards SR Vanguard (Ocala) 51.49 5
6 Damian Del Rosario SR Ridge Community 51.97 3
7 Mohammad Khan SR Windermere Prep 52.03 2
9 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 52.36 -
22 Joshua Walker Senior Lowndes 55.06 -