March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 1600m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Gholar Junior Richmond Hill 6:15.14 6:24.44 5:00.73 3:55.63 5:10.03 5:50.34 4:01.83
2 Amber Schulz FR Timber Creek 5:32.70 5:26.48 5:10.93 5:54.46 5:10.93 3:56.31 5:17.15
3 Stephy Ormsby JR Fort Myers 5:57.14 5:57.14 4:54.49 4:04.36 5:13.28 4:13.76 5:25.82
4 Mei Chiang FR Fleming Island 6:22.57 4:00.29 5:35.14 4:19.26 5:16.17 4:25.59 5:22.50
5 Evie Erikson SR Lake Mary 6:51.73 6:01.05 4:22.87 6:35.89 5:16.71 4:07.04 5:04.05
6 Savannah Schwab SR Tavares 3:51.34 6:26.62 6:36.13 5:04.23 5:16.90 5:32.75 4:10.36
7 Meadow Millett SO Mitchell 6:45.82 3:48.27 4:54.85 4:19.98 5:17.04 5:13.87 4:51.68
8 Alaina Pisello SO Trinity Prep 6:49.40 5:23.71 5:45.93 6:20.84 5:17.36 6:08.14 4:13.89
9 Billie Castillo JR Titusville 5:39.70 5:17.47 6:36.84 4:45.73 5:17.47 3:45.41 4:33.03
10 Lisa Adjouadi JR Braddock 6:40.22 3:55.05 5:52.57 4:42.69 5:17.63 5:30.34 6:30.69
11 Taitem Turbyfill SO Trinity Prep 4:11.18 5:27.49 5:56.11 4:20.72 5:17.95 5:46.57 6:40.62
12 Emma Cavendish JR Dwyer 5:41.34 4:50.30 6:51.53 6:32.39 5:19.01 4:24.78 6:45.15
13 Nina Burgos SR Miami Northwestern 3:50.08 3:59.67 5:09.97 6:01.10 5:19.55 5:25.95 6:39.44
14 Katie Ranck SO Windermere 5:42.22 3:59.88 5:35.83 4:54.25 5:19.83 5:48.62 6:42.99
15 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 6:20.74 5:51.70 4:31.04 5:29.12 5:22.66 4:34.27 5:58.16
16 Claire McDonnell JR Father Lopez 5:32.37 4:31.06 4:43.97 5:00.11 5:22.69 4:53.65 6:46.59
17 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 4:50.47 4:40.79 6:11.15 5:06.61 5:22.74 4:18.20 5:51.79
18 Emma Noel SO Winter Park 5:22.79 5:32.48 5:58.30 5:00.20 5:22.79 6:40.26 5:29.25
19 Marisa Kortright SO Fleming Island 3:59.11 5:06.96 5:16.65 3:46.18 5:23.11 5:45.73 5:48.96
20 Zoe Dantonio JR Naples 4:41.68 4:28.72 5:36.71 5:01.10 5:23.76 5:36.71 3:49.87
21 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 4:09.52 4:54.89 5:30.54 4:45.17 5:24.05 5:59.70 6:58.03
22 Elayna Bahr JR Winter Springs 5:21.64 6:59.10 6:07.12 5:57.37 5:24.88 5:47.63 6:00.62
23 Taylor Cushman Senior Milton 6:23.46 5:44.46 6:59.20 6:00.71 5:24.96 6:49.45 5:47.71
24 Lauren Schaudel FR Fleming Island 5:51.38 6:01.14 6:14.16 3:57.51 5:25.35 6:46.69 6:56.45
25 Gianna Forte SR Bishop Snyder 5:18.92 6:04.47 6:50.03 4:07.32 5:25.42 5:05.90 5:51.46
26 Sarah Schultz JR Fort Myers 4:00.84 6:59.83 3:47.82 5:22.20 5:25.45 4:56.16 3:47.82
27 Audrey Woods SR Providence 6:07.89 4:43.24 4:10.69 3:57.66 5:25.56 4:53.01 4:13.94
28 Hannah Martin JR South Fork 6:57.71 4:24.33 4:43.91 5:49.18 5:26.33 4:04.75 4:47.17
29 Sierra Stocker SO Pine Crest 4:37.61 5:03.73 4:01.68 5:42.92 5:26.59 7:01.31 6:54.77
30 Amanda Schwartz JR Pine Crest 6:29.34 5:59.89 4:38.10 6:29.34 5:27.17 7:05.33 5:20.63
31 Riley Jaszczak FR Titusville 6:49.00 5:07.57 4:08.68 4:38.12 5:27.20 4:18.49 6:22.83
32 Ashley Fitzgerald 7 American Heritage 5:37.08 6:32.72 5:10.90 5:07.63 5:27.26 6:42.53 4:54.54
33 Elizabeth Mccabe SR Bartram Trail 4:51.62 6:26.64 5:14.56 5:57.15 5:27.66 4:45.07 6:10.26
34 Mia Deronda SO Nature Coast 4:37.95 4:04.86 6:20.53 7:10.16 5:30.89 4:14.79 7:06.85
35 Camryn Williams SO Keystone Heights 5:02.05 4:12.26 4:18.90 5:12.01 5:31.92 6:54.90 4:25.54
36 Maxine Montoya SO Bolles 6:04.90 4:07.73 6:38.38 6:55.12 5:34.77 6:04.90 5:01.30
37 Lorrie Axelrod JR Pine Crest 6:59.42 6:52.60 4:46.44 4:22.57 5:40.99 5:00.08 6:59.42
38 Mykenzee Marshall SR Vanguard (Ocala) 4:21.60 6:01.42 6:01.42 6:18.64 5:44.21 7:20.59 6:53.06
39 Jazlin Dailey FR Winter Park 5:45.80 4:26.27 6:48.05 6:20.38 5:45.80 5:31.97 4:26.27
40 Maria-Antonela Sanchez SR Braddock 5:02.60 6:12.16 5:47.81 4:06.95 5:47.81 7:21.72 6:05.20
41 Nicohl Torres-Santos SR St. Thomas Aquinas 4:20.88 5:44.36 5:02.62 6:22.62 5:47.83 5:13.05 4:55.66
42 Maeve O'Riordan SR Bolles 5:34.50 4:56.17 6:16.31 4:35.26 5:48.43 7:25.99 6:09.34
43 Dayna Dorestin JR Naples 7:15.13 4:54.77 6:40.04 7:11.62 5:50.91 5:29.86 6:54.08
44 Catherine Kunz SO Bolles 5:05.20 5:05.20 5:40.69 7:09.41 5:54.88 7:37.80 7:05.86
Girls 1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Gholar Junior Richmond Hill 3:55.63 4:51.43 5:10.03 3:55.63 3:58.73
3 Stephy Ormsby JR Fort Myers 6:47.27 6:09.67 5:13.28 6:22.21 6:00.28
4 Mei Chiang FR Fleming Island 6:41.54 4:00.29 5:16.17 6:09.92 6:03.60
7 Meadow Millett SO Mitchell 6:17.28 4:10.47 5:17.04 5:36.07 4:42.17
8 Alaina Pisello SO Trinity Prep 4:55.15 6:27.18 5:17.36 3:54.85 5:04.67
10 Lisa Adjouadi JR Braddock 3:48.70 5:39.87 5:17.63 4:23.64 3:55.05
12 Emma Cavendish JR Dwyer 3:49.69 4:56.68 5:19.01 4:12.02 4:02.45
13 Nina Burgos SR Miami Northwestern 4:02.86 5:06.77 5:19.55 3:53.28 6:17.07
17 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 6:24.06 4:08.51 5:22.74 3:49.15 4:37.56
23 Taylor Cushman Senior Milton 6:07.21 5:50.96 5:24.96 4:32.97 4:52.47
30 Amanda Schwartz JR Pine Crest 5:20.63 4:11.92 5:27.17 5:53.35 5:40.26
Girls 1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Amber Schulz FR Timber Creek 5:26.48 5:10.93 4:18.08
5 Evie Erikson SR Lake Mary 6:32.72 5:16.71 4:45.04
6 Savannah Schwab SR Tavares 5:13.74 5:16.90 5:51.76
9 Billie Castillo JR Titusville 6:30.49 5:17.47 3:48.58
15 Callie Friske SR Calvary Christian (Clr) 4:08.45 5:22.66 6:43.33
18 Emma Noel SO Winter Park 6:01.53 5:22.79 6:56.40
21 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 3:56.56 5:24.05 6:54.79
22 Elayna Bahr JR Winter Springs 5:34.63 5:24.88 6:49.35
25 Gianna Forte SR Bishop Snyder 6:20.75 5:25.42 7:03.05
28 Hannah Martin JR South Fork 5:32.86 5:26.33 4:53.70
32 Ashley Fitzgerald 7 American Heritage 5:20.72 5:27.26 3:52.36
36 Maxine Montoya SO Bolles 4:34.52 5:34.77 5:38.12
38 Mykenzee Marshall SR Vanguard (Ocala) 5:57.98 5:44.21 4:28.49
39 Jazlin Dailey FR Winter Park 5:31.97 5:45.80 4:57.39
Girls 1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Taitem Turbyfill SO Trinity Prep 5:17.95 6:46.98 3:52.11 6:02.47 4:01.65 4:11.18 3:42.57
14 Katie Ranck SO Windermere 5:19.83 3:43.88 4:54.25 5:19.83 6:04.61 6:04.61 6:39.79
16 Claire McDonnell JR Father Lopez 5:22.69 6:53.05 4:31.06 4:53.65 5:03.33 6:30.46 6:56.27
19 Marisa Kortright SO Fleming Island 5:23.11 4:47.57 6:50.35 6:14.81 5:58.66 5:13.42 4:37.88
20 Zoe Dantonio JR Naples 5:23.76 5:04.34 5:56.14 5:20.53 4:19.01 4:48.15 4:31.96
24 Lauren Schaudel FR Fleming Island 5:25.35 6:27.17 6:56.45 3:47.75 5:41.62 4:33.30 5:22.10
26 Sarah Schultz JR Fort Myers 5:25.45 4:46.40 6:27.29 4:46.40 4:33.38 6:14.27 4:49.65
27 Audrey Woods SR Providence 5:25.56 5:45.10 7:03.23 3:47.90 6:30.68 4:13.94 4:33.47
29 Sierra Stocker SO Pine Crest 5:26.59 6:09.05 4:53.94 5:00.47 3:58.41 4:24.54 6:54.77
31 Riley Jaszczak FR Titusville 5:27.20 5:33.75 5:56.65 6:03.20 5:10.84 5:53.38 4:18.49
33 Elizabeth Mccabe SR Bartram Trail 5:27.66 4:38.52 4:38.52 3:55.92 4:31.96 5:04.73 5:24.39
34 Mia Deronda SO Nature Coast 5:30.89 5:50.75 5:34.20 4:54.50 6:37.07 5:27.59 5:11.04
35 Camryn Williams SO Keystone Heights 5:31.92 6:51.58 4:08.94 6:11.75 4:52.09 7:11.50 6:08.44
37 Lorrie Axelrod JR Pine Crest 5:40.99 4:32.80 6:08.27 5:10.30 6:11.68 6:56.01 6:28.73
40 Maria-Antonela Sanchez SR Braddock 5:47.81 4:31.30 6:22.60 6:39.99 5:26.95 7:25.20 7:11.29
41 Nicohl Torres-Santos SR St. Thomas Aquinas 5:47.83 5:54.79 6:01.75 5:30.44 6:19.14 4:20.88 4:27.83
42 Maeve O'Riordan SR Bolles 5:48.43 7:01.60 5:24.04 4:35.26 6:40.70 6:58.12 6:30.25
43 Dayna Dorestin JR Naples 5:50.91 6:15.48 4:23.19 7:36.19 5:19.33 7:29.17 6:33.02
44 Catherine Kunz SO Bolles 5:54.88 4:36.81 7:16.51 6:09.08 6:55.21 5:15.85 7:30.70